کد خبر: ٦٥٥١٧/ ١٥:٠٢ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 94
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه آموزشی فرزندپروری در شهرستان اسلامشهر
مرکز خدمات جامع سلامت گلشهر کارگاه آموزشی فرزند پروری با عنوان آمادگی برای مدیریت موقعیت‌های دشوار و برنامه‌ریزی برای آینده برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه آموزشی با حضور مراجعین  یکشنبه 19 دی 95 در مرکز خدمات جامع سلامت گلشهر برگزار شد.
مونا چهارپاشلو، کارشناس سلامت روان و رفتار مرکز در این جلسه گفت: موقعیت‌هایی پیش می‌آید که احساس می‌کنیم برخلاف معمول نمی‌توانیم رفتار فرزندمان را به خوبی کنترل و مدیریت کنیم،زمان‌هایی که ازنظر ما رفتارهای کودک مشکل‌ساز شده‌اند و مهار آن‌ها سخت‌تر از سایر موقعیت‌هاست. این زمان  را موقعیت دشوار می‌نامیم.
وی در ادامه بابیان مراحل برنامه‌ریزی برای موقعیت‌های دشوار افزود: رفتار مشکل‌زای کودک را در این شرایط تعیین کنید تا بتوانید از قبل برای آن آماده‌باشید، با کودک در مورد قوانین صحبت کنید، بلافاصله قبل از قرار گرفتن در موقعیت دشوار، قوانین و پیامدها را یادآوری کنید، برای کودک فعالیت‌هایی سرگرم‌کننده یا دوست‌داشتنی فراهم کنید، تشویق‌هایی را که از قبل برای رفتار مناسب کودک در نظر گرفته‌اید اجرا کنید و همچنین پس از به‌پایان رسیدن موقعیت دشوار یک گفتگوی ساده با کودک داشته باشید و در مورد رفتارهای او صبحت کنید.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز


 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • جلسه آموزشی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
مخاطب گرامی، شما جزء کدامیک از گروههای ذیل هستید؟

هیئت علمی دانشگاه ع پ تهران
کارمند درمانی دانشگاه ع پ تهران
کارمند اداری دانشگاه ع پ تهران
دانشجوی دانشگاه ع پ تهران
خارج از دانشگاه