کد خبر: ٦٦٧٠٦/ ١٠:٤٣ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 874
چاپ
ارسال به دوست
مدیریت امور دانشجویان شاهد و ایثارگر
با تقدیر از دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب برتر ایثارگر
نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار شد
به مناسبت سی امین سالگرد طرح شاهد، نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار باهدف تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی، شناسایی چهره‌ها و استعدادهای موفق شاهد و ایثارگر، فرصت‌آفرینی برای استعدادهای برتر آموزشی و تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان برگزار شد.

نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار، با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، روسای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های آموزشی عضو طرح شاهد، سردار انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونین بنیاد، دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر صبح روز سه شنبه 10 اسفند، در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.
در ابتدای این همایش، حجت‌الاسلام سید حسن مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح گزارش مبسوطی از رئوس جشنواره پرداخت.
سپس فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش با گرامی داشت یاد و خاطره 36 هزار دانش‌آموز شهید در خصوص برنامه‌های آموزش و پرورش در جهت حمایت از فرزندان شهدا و ایثارگران سخنرانی کرد.
در ادامه، دکتر هاشمی وزیر بهداشت ضمن تشکر از دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر، ماندگارترین ثروت یک کشور را علم دانست و از آنان خواست با بالا بردن توان علمی کشور، به معرفی فرهنگ اصیل ایران در داخل و خارج کشور مبادرت کنند.
دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، حضور قشر زیادی از دانشجویان شاهد و ایثارگر در این دانشگاه را مایه مباهات این دانشگاه برشمرد.
سخنران بعدی دکتر صدیقی معاون وزیر علوم بود که به شرح گزارش مبسوطی از وضعیت دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها پرداخت و اظهار امیدواری کرد که این دانشجویان بتوانند در آینده از نظر مدیریتی کشور را بیمه کنند.
سپس دکتر رحیمی مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، بیانیه هیات داوران جشنواره را قرائت کرد و نسبت به استمرار این جشنواره در سال‌های آتی اظهار امیدواری کرد.
سردار محسن انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمام ایثارگران در سخنانی، اولویت ایثارگران را در گذشته جهاد دفاعی و الویت امروز آنان را جهاد و تلاش در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی کشور برشمرد.
در پایان این مراسم با حضور وزرای آموزش و پرورش و بهداشت، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از 72 تن از دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب ایثارگر دارای رتبه‌های برتر علمی و تحصیلی تقدیر به عمل آمد. از دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز، محمدحسین زمانی دانشجوی برتر شاهد و ایثارگر رشته پزشکی مورد تقدیر قرار گرفت.

خبر و عکس : نجمه عبدالکریمی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد