کد خبر: ٦٧٠٤٤/ ٠٨:٤٥ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1894
چاپ
ارسال به دوست
جلسه کمیته ترویج زایمان طبیعی دانشگاهی با حضور معاون درمان برگزار شد
کمیته ترویج زایمان طبیعی دانشگاهی با حضور دکتر علی پور معاون درمان، دکتر تهرانیان، رئیس گروه مادر، نوزاد و مامایی، اعضاء کمیته و روسای بخش‌های زنان، بیهوشی و نوزادان واحدهای تابعه با همکاری گروه مادر، نوزاد و مامایی، برگزار شد.

در این جلسه که روز سه‌شنبه 24 اسفند 95 برگزار شد، دکتر تهرانیان، ضمن بیان نقش مؤثر حضور همراه در کاهش اضطراب مادران در بلوک‌های زایمان به بررسی چالش‌های موجود در این زمینه پرداخت.
در ادامه دکتر علی پور، پس از جمع‌بندی نظرات، اطلاع‌رسانی آموزش کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک به مادران در درمانگاه پره ناتال و لزوم شرکت همراه و آموزش آن‌ها در کلاس‌ها جهت حضور در اتاق زایمان را الزامی دانست.
سپس دکتر آل یاسین گروه زنان، ضمن موافقت برگزاری کلاس‌های زایمان فیزیولوژیک برای رزیدنت‌ها و متخصصین زنان، تعیین درصد سزارین در مراکز ریفرال را از اقدامات ضروری دانست و گفت: پس از طرح آن در شورای اجرایی گروه زنان، نتیجه را اعلام می‌نماییم.
در پایان دکتر علی پور درزمینهٔ فعال‌سازی زایمان بدون درد در بیمارستان‌ها، ضمن معرفی بیمارستان آرش و بیمارستان امام خمینی به‌عنوان مرکز آموزش زایمان بدون درد دارویی، برگزاری یک Workshop آشنایی با زایمان بدون درد برای همه رزیدنت‌های زنان، بیهوشی و اطفال و کارشناسان مامایی در ابتدای سال 96 و برای رزیدنت‌های سال یک در بدو ورود و همچنین آموزش عملی آن به رزیدنت‌های بیهوشی سال دو به مدت دو هفته درزمان Rotation زنان در بخش زایمان را الزامی دانست.
خبر و عکس: اخگر

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد