کد خبر: ٦٧٠٥١/ ١١:١٤ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 2003
چاپ
ارسال به دوست
مرکز جامع آزمون دانشگاه به‌طور رسمی افتتاح شد
با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و رییس دانشگاه، مرکز جامع آزمون با ظرفیت برگزاری امتحان برای 460 داوطلب در مرکز طبی کودکان افتتاح شد.

گالری عکس
در مراسم افتتاحیه مرکز جامع آزمون الکترونیک دانشگاه که 24 اسفند 95 در سالن مهارت‌های بالینی مرکز طبی کودکان برگزار شد، ابتدا دکتر شروین بدو رییس مرکز طبی کودکان به معرفی فعالیت‌های آموزش این مرکز پرداخت و گفت: مرکز طبی کودکان از سال 1347 راه‌اندازی شده و در حال حاضر همه رشته‌های داخلی، جراحی و پاراکلینیک مرتبط با کودکان را آموزش می‌دهد.
وی افزود: مرکز طبی کودکان با 86 عضو هیات علمی، 120 دستیار تخصصی و فوق تخصصی در همه رشته‌های مصوب اطفال فراگیر می‌پذیرد و دوره‌های فلوشیپ ICU کودکان، جراحی اعصاب، ارتوپدی و رشته فلوشیپ نوروفیزولوژی را برگزار می‌کند.
رییس مرکز طبی کودکان، از تشکیل کانال تلگرامی گزارش صبحگاهی این مرکز خبر داد و گفت: با توجه به علاقمندی متخصصان به گزارش صبحگاهی مرکز طبی، چندین بار، این برنامه به‌صورت تله‌کنفرانس برای مراکز دیگر پخش شد و در حال حاضر این برنامه از طریق کانال تلگرامی برای بیش از هزار و 900 عضو منتشر می‌شود و بیماران با رعایت اخلاق حرفه‌ای به‌عنوان یک مورد، بررسی می‌شوند.
وی با اشاره به تدوین گایدلاین های مرتبط با طب کودکان گفت: تاکنون دو گایدلاین تدوین‌شده است و با توجه به برنامه قطب علمی در نظر داریم در سال 96 تعداد بیشتری از گایدلاین ها را تدوین کنیم.
دکتر شروین بدو درخصوص مرکز آزمون جامع گفت: 21 روز مراحل بازسازی این مرکز انجام شد و از شهریورماه 95 کار خود را آغاز کرده است.
وی افزود: این مرکز از سالن‌های متعددی تشکیل‌شده که درمجموع ظرفیت برگزاری آزمون برای 460 داوطلب را دارد.
در ادامه دکتر جلیلی معاون آموزشی دانشگاه، با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز یکی از نیازهای جدی دانشگاه تأمین شد گفت: این فضا برای آزمون‌های تخصصی بورد، پیش کارورزی و علوم پایه مورداستفاده قرار می‌گیرد و همه ملزمات آن نیزتامین شده است.
وی راه‌اندازی این مرکز را برای دانشگاه ارزشمند دانست و گفت:  صفر تا صد مراحل یک آزمون در این مرکز قابل انجام است و راه‌اندازی آن باعث شده پراکندگی فضا در برگزاری آزمون‌ها نداشته باشیم.
معاون آموزشی دانشگاه تصریح کرد: به همت مسئولان بیمارستان و حمایت معاونت آموزشی وزارت بهداشت این مرکز کمتر از 4 هفته بازسازی و تجهیز شد تا برای آزمون بورد شهریور 95 آماده شود و تاکنون هم پیشرفت خوبی داشته و البته هنوز جای توسعه دارد.
سپس دکتر جعفریان رییس دانشگاه، با بیان اینکه مراکزی در دانشگاه افتتاح می‌شوند که به مرحله عملیاتی رسیده باشند افزود: مرکز جامع آزمون دانشگاه نیز به‌صورت عملیاتی کار خود را آغاز کرده و پیش‌ازاین آزمون‌های دانشنامه تخصصی در آن با موفقیت برگزارشده تا به‌طور رسمی افتتاح شود.
رییس دانشگاه مرکز جامع آزمون دانشگاه را در کشور منحصربه‌فرد دانست و افزود: با حمایت‌های وزارت بهداشت و  تلاش همکاران مرکز طبی کودکان این مرکز راه‌اندازی شده و ظرفیت خوبی را برای دانشگاه و برگزاری آزمون های کشوری ایجاد کرده است.
دکتر جعفریان با اشاره به ویژگی‌های مرکز طبی کودکان گفت: این بیمارستان مرجع آموزش کودکان و در خدمت سلامت مردم است و اساتید برجسته‌ای در آن فعالیت دارند و راه‌اندازی مرکز آزمون در چنین مجموعه‌ای، ارزش‌افزوده برای آن دارد.
در ادامه دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، راه‌اندازی این مرکز با چنین ظرفیتی را اقدام ارزشمندی دانست و گفت: یکی از رویکردهای طرح تحول آموزشی اصلاح آزمون‌ها است و دانشگاه‌های دیگر نیز در این زمینه تلاش می‌کنند.
وی با اشاره به برگزاری الکترونیک آزمون های جامع علوم پایه و انترنتی و... و ویژگی‌های به‌کارگیری چنین روشی در برگزاری آزمون ها گفت: در این روش هزینه‌ها و خطاهای آزمون کاهش و سطح برگزاری آن بهبود می‌یابد و داوطلبان در شرایط مناسب‌تری در امتحانات شرکت می‌کنند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، با بیان اینکه هر منطقه آمایشی باید از یک مرکز آزمون برخودار باشد، تصریح کرد: راه‌اندازی مرکز جامع آزمون هم برای دانشگاه و هم برای کشور بسیار مفید است و می‌تواند محلی برای برگزاری آزمون‌های بین‌المللی باشد.
دکتر لاریجانی مرکز طبی کودکان را کانون مهم آموزش کودکان در کشور دانست و افزود: مرکز طبی کودکان یکی از قطب‌های علمی کشور است و مراکزی که به عنوان قطب انتخاب می‌شوند باید بر مراکز دیگر نیز اثرگذار باشند؛ گزارش صبحگاهی و تدوین گایدلاین های این مرکز از جمله اقدامات مؤثر در این زمینه است.
وی بر تدوین نقشه‌ای روشن و برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلندمدت در مرکز طبی کودکان تاکید کرد و گفت: بایستی به پروژه‌هایی فکر کنید که تأثیر مفیدی بر آموزش‌های کاربردی کودکان داشته باشد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، با بیان اینکه از پیشنهادات خوب دانشگاه، در وزارت بهداشت حمایت می‌کنیم افزود: اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران براساس برنامه و با استراتژی روشن فعالیت می‌کند بسیار خوشحال‌کننده است به‌طورکلی ظرفیت‌های خوبی در این مجموعه وجود دارد و ما هم در وزارت بهداشت آمادگی داریم از ایده‌های خوب این مجموعه حمایت کنیم.
در ادامه این مراسم از سالن‌های مختلف مرکز جامع آزمون دانشگاه بازدید شد و مسئولان بیمارستان توضیحات لازم را ارائه کردند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • افتتاح مرکز جامع آزمون دانشگاه
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد