کد خبر: ٦٧١١٢/ ١٤:٥٧ - شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 278
چاپ
ارسال به دوست
خارج کردن توده سه کیلوگرمی از قفسه صدری بیمار در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)
در یک اقدام پیشرفته و بی سابقه در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) علاوه بر خروج توده سه کیلوگرمی از قفسه صدری بیمار، شیمی درمانی موضعی نیز انجام شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، در اقدامی بی سابقه و پیشرفته، تیم فوق تخصصی جراحی قفسه صدری با همکاری فوق تخصص جراحی قلب، در بیماری با پیشینه ابتلا به سارکوم طی یک جراحی مشترک و با به کارگیری تجهیزات پیشرفته اکمو و پمپ قلبی- ریوی و با ادغام دو روش نوین، اقدام به خروج توده وسیع متاستاتیک با وزن تقریبی سه کیلوگرم از قفسه سینه کردند. همچنین برای بیمار شیمی درمانی حین عمل به شیوه ای پیشرفته و جدید انجام شد.
دکتر رحیم رئیس بخش جراحی قفسه صدری مجتمع در توضیحاتی درباره این بیمار گفت: بیمار خانم 32 ساله با سابقه سرطان پیشرفته و تهاجم به قفسه صدری و با درگیری وسیع پلور و ریه راست بود که به علت فشار توده ی سه کیلویی ارگانهای حیاتی همچون قلب و آئورت تحت فشار و شیفت قرار گرفته بودند.
در این عمل جراحی چهار ساعته پس از خروج توده، با استفاده از پمپ قلبی- ریوی اقدام به شیمی درمانی موضعی همی توراکس راست به روش هایپرترمی و در حین عمل شد.
بیمار مذکور بعد از دو روز از بخش ICU ریه و قفسه صدری مجتمع با حال عمومی خوب به بخش منتقل شد.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد