کد خبر: ٦٧١١٤/ ٠٨:٣١ - يکشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 567
چاپ
ارسال به دوست
با بررسی و معاینه ۴۰ دانش آموز؛
وضعیت سلامت چشم کودکان در روستاهای شهرستان زابل بررسی شد
در پی شایعه شیوع بیماری تراخم در روستای سیادک شهرستان هیرمند، یک تیم تخصصی از وزارت بهداشت با همکاری مرکز تحقیقات چشم پزشکی دنشگاه علوم پزشکی تهران در منطقه حضور یافت و به بررسی موضوع پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، دکتر سید فرزاد محمدی، مدیر برنامه سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت و عضو هیئت علمی بیمارستان فارابی با اعلام این خبر گفت: به دنبال انتشار مقاله ای در زمینه شیوع بالاتر از حد انتظار تراخم فعال در کودکان دبستانی برخی نواحی روستایی شهرستان زابل و همچنین درخواست نماینده محترم زابل در مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی وضعیت سلامت بینایی مردم منطقه،در معیت یک تیم تخصصی متشکل از خانم دکتر اشرفی، اپیدمیولوژیست و پژوهشگر ارشدکرسی پژوهشی شمس و دکتر معین فر پژوهشگر مرکز تحقیقات چشم فارابی به زابل عزیمت نموده و به معاینه دانش آموزان برخی از نواحی روستایی این شهرستان و بررسی موضوع پرداختیم.
به گفته دکتر محمدی، در این سفر دوروزه علاوه بر برگزاری جلسه هم اندیشی با معاونان بهداشت و درمان و سایر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل، ۴۰دانش آموز دو دبستان در مناطق هیرمند و زهک نیز معاینه شدند.
وی در مورد جلسه هم اندیشی که با حضور معاونان بهداشت و درمان و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زابل برگزار شد ، اظهار داشت: در این جلسه سیمای تراخم کشور مرور و گزارشی از وضعیت بیماری در زابل، وضعیت بهداشت محیط، صورت تمیز، و مراقبت چشم پزشکی منطقه ارائه شد و بر ضرورت انجام پیمایش منطقه ای تاکید شد.
مدیر برنامه سلامت چشم و پیشگیری از نابینایی وزارت بهداشت در مورد روز دوم برنامه نیز گفت: در این روز از دو دبستان در مناطق روستایی زهک و هیرمند بازدید صورت گرفت و ۴۰ نفر از دانش آموزان معاینه شدند که یک مورد مشکوک شناسایی و نمونه برای تایید آزمایشگاهی ارسال شد. چند مورد هم قرمزی چشم مشاهده شد و هماهنگی لازم با پزشکان منطقه جهت تجویز دارو و پیگیری های لازم صورت گرفت.
خبر: امیدوار

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • بیمارستان فارابی
  • سلامت چشم کودکان در روستاهای شهرستان زابل
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد