کد خبر: ٦٨١٧٣/ ١١:٠٢ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1419
چاپ
ارسال به دوست
با حضور معاون توسعه دانشگاه و مشاور رییس دانشگاه در امور خیرین
جلسه فصلی رابطین خیرین دانشگاه برگزار شد
در نشست مشترک رابطین خیرین و روابط عمومی از اعضای فعال رابطین خیرین تقدیر شد.

گالری عکس
به گزارش کانون خیرین سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه فصلی رابطین خیرین دانشگاه، با تقدیر و تشکر از رابطین فعال خیرین سلامت و عضویت اعضای جدید روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه در کانون خیرین، روز چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 در سالن اجلاس واقع در طبقه نهم ستاد دانشگاه برگزار شد.
در این نشست، دکتر توکلی معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه، با ابراز خرسندی از پیشرفت فعالیت‌های کانون، این سیر صعودی و روند مثبت فعالیت‌های خیرین را نتیجه همکاری و مساعدت اعضای کانون دانست.
وی اظهار داشت: با روند جاری بودجه‌های دانشگاه که طی این چند سال وجود داشته است، برای گسترش فعالیت‌های عمرانی و سایر پشتیبانی‌ها راهی جز جذب خیر و جذب سرمایه‌های خارجی نداریم. همچنین به افرادی نیاز داریم که در جهت افزایش سلامت مردم قدم برمی‌دارند.
معاون توسعه دانشگاه افزود: انشاء الله شما بزرگواران بتوانید زنجیره‌هایی را داخل مجموعه خود تشکیل دهید تا با جذب بیشتر منابع بتوانیم کارهای بزرگ عمرانی را داخل مراکز انجام دهیم.
وی تصریح کرد: نتیجه تمام این اقدامات قطعاً چیزی نخواهد بود، جز اینکه مردم از امکانات بهداشتی درمانی بهتر استفاده می‌کنند و ثواب آن به خیرین و شمایی که در این مسیر قدم برمی‌دارید خواهد رسید.
در ادامه، دکتر بیگلر مشاور رییس دانشگاه در امور خیرین ضمن تبریک ولادت باسعادت امام عصر (عج) از زحمات دکتر جعفریان رییس دانشگاه و دکتر توکلی معاون توسعه دانشگاه به خاطر حمایت‌های بی‌دریغ و مستمرشان تشکر کرد و پیشرفت کانون خیرین را حضور و فعالیت بی‌ادعای اعضای آن دانست.
دکتر بیگلر از سیر پیشرفت امور خیرین از سال‌های 90 تاکنون گفت و اشاره کرد: در سال‌های 90 و 91 واحد مجزایی برای امور خیرین در دانشگاه نبود تا اینکه کانون خیرین سلامت را در سال 92 تشکیل دادیم. در حال حاضر هم با تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت و حمایت ایشان به فعالیت‌های کانون افزوده‌شده است.
مشاور رییس دانشگاه در امور خیرین بابیان اینکه این جلسات فصلی در بازنگری فعالیت‌ها و کاهش مشکلات کانون مهم است گفت: باید در کانون حرکت‌های جدیدی را آغاز کنیم و انشاءالله شاهد پیشرفت‌های بیشتر کانون با حضور رابطین واحدها باشیم.
وی تأکید کرد: دریافت کمک‌های نقدی و پوشش بخش‌های مختلف مراکز در کنار سایر منابع دانشگاهی مگر با فعالیت دبیرخانه کانون تحقق نمی‌یافت.
دکتر بیگلر گفت: با سازمان‌دهی که در واحدها صورت گرفت و تشکیل کمیته‌های خیرین واحدها و همکاری شما عزیزان، این کار بزرگ معنوی تداوم یافت و امروز شاهد پیشرفت قابل‌توجه آن هستیم.
آزاده چترروز در ادامه این نشست، ضمن تشکر از حضور رابطین خیرین، به اعضای روابط عمومی دانشگاه به‌عنوان اعضای جدید کانون خیرین خوشامد گفت و ابراز امیدواری کرد تا مجموعه روابط عمومی به‌عنوان بازوان توانمند در کانون فعالیت کنند و امور خیر کانون به‌درستی در سطح جامعه اطلاع‌رسانی شود.
وی بابیان اینکه یکی از وجوه عملکرد خوب کانون، با اطلاع‌رسانی دقیق و منظم ارتباط است، از مجموعه روابط عمومی خواست تا بیشتر از پیش به این مهم توجه کنند تا بتوان با استفاده از دانش فنی این گروه خیلی بهتر از سال‌های قبل حرکت کرد.
مدیر امور مالی دانشگاه در ادامه بابیان عملکرد کانون در سال 95 و دستاوردهای آن گفت: دانستن این نکته که کوچک‌ترین کمک شما چه حرکت بزرگی در کانون می‌تواند ایجاد کند، اهمیت دارد.
وی تصریح کرد: تنها در سال 95 حدود 6 میلیارد تومان کمک نقدی در دانشگاه داشتیم که دریافت این مبلغ به‌صورت ذره‌ذره و گاهی کمک‌های 3 رقمی کار سختی است.
آزاده چترروز ضمن تشکر از مهندس مکری در دفتر نظارت فنی و همکاران ایشان در فعالیت‌های غیر نقدی که به‌صورت صلح ملک و یا ساخت‌وساز بوده است، به کمک‌های غیر نقدی در حدود 260 میلیارد تومان به همراه پروژه مهدی کلینیک که شامل مبلغی در حدود 140 میلیارد تومان می شود، اشاره کرد.
چترروز با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که در سال 96 رقم خورده و در حال اجرا است، میزان مبالغ آنها را حدود 43 میلیارد تومان اعلام کرد.
مدیر امور مالی دانشگاه با بیان این که درزمینهٔ خرید تجهیزات کار بزرگی انجام‌شده است گفت: از مهندس ارسیلو به دلیل حمایت هایش و همکاران مدیریت تجهیزات دانشگاه که پا به‌پای ما آمدند و در خرید تجهیزات به یک‌سوم قیمت برای خیرین گرامی همراهی کردند، تشکر می کنم.
چترروز در ادامه از آغاز فعالیت پروژه بزرگ مهدی کلینیک به همت ریاست دانشگاه گفت و این پروژه را بزرگ‌ترین پروژه تهران در حمایت بیماران اعلام کرد.
وی افزود: پروژه مهدی کلینیک فقط بااطلاع رسانی و تلاش ما به نتیجه می‌رسد و باید در جذب خیر و پیش رفت پروژه‌های بزرگ بیمارستانی اطلاع‌رسانی و تلاش کنیم.
مدیر امور مالی دانشگاه در قسمتی از سخنان خود به اهمیت بخش آموزش و تحقیقات اشاره کرد و گفت: در آموزش خوب زمان نگذاشتیم و خوب عمل نکردیم و شاید به درستی فعالیت‌های آموزشی و اهمیت آن را برای خیرین تشریح نکردیم. گاهی هم علت فرهنگ خودمان است که هنوز بخش تحقیقات و آموزش آن جا نیفتاده و خیرین گرامی بیشتر در بخش درمان حمایت می‌کنند. البته برای شروع درزمینهٔ آموزشی باید کار پژوهشی انجام دهیم و فرهنگ‌سازی کنیم که در حال حاضر کمیته تشکیل دادیم و با همراهی شما کار را شروع می‌کنیم.
وی به رشد تعداد خیرین در کانون اشاره کرد و گفت: جذب تک‌تک خیرین کار آسانی نیست ولی این رشد صعودی تعداد خیر نشان‌دهنده این است که کار خود را خوب انجام دادیم و توانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم. ولی باید توجه کنیم که اگر با این روش پیش رویم بیشتر از سال 95 نمی‌توانیم جذب منابع کنیم. ما به گروه پژوهشی نیاز داریم که در فرهنگ‌سازی و ایده سازی کارهای جدید همراهی‌مان کنند.
چترروز به فعالیت خوب دکتر فاطمه تاجیک مدیر شبکه بهداشت ری در امور خیرین اشاره کرد و گفت: ایشان با دغدغه‌های فراوانی که دارد، پابه‌پای ما در کانون فعالیت می‌کند. ضمن تشکر از ایشان اعلام می کنم که شبکه بهداشت ری در سال گذشته بالاترین آمار تعداد جذب خیر در بین سایر واحدها را داشته است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 60 درصد کارکنان دانشگاه با تخصیص 4 رقم و یا 5 رقم آخر فیش حقوقی به عضویت کانون درآمده‌اند. البته که این مبالغ ناچیز است اما همراهی آن‌ها و تعلق‌خاطر ایشان به کانون، ما را در مسیرمان استوارتر و ثابت‌قدم‌تر می‌کند.
مدیر امور مالی دانشگاه از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه خواست تا با همراهی و عضویت در کانون به جرگه خیرین دانشگاه بپیوندند.
وی در پایان به فعالیت گروه‌های جهادی در واحدها و اهمیت کار ایشان اشاره کرد و خواست تا با پوشش خبری و اطلاع‌رسانی کار این گروه‌ها افزایش یابد.
چترروز با اشاره به اتاق عمل سیار چشم‌پزشکی فارابی که توسط شرکت هوایار اهداشده است گفت: با این اتاق عمل ها، در مناطق محروم به‌صورت جهادی عمل‌های سرپایی چشم صورت می‌گیرد.
وی در ادامه از همراهی تعدادی از شرکت‌های زیرمجموعه اداره کل تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: این شرکت هایی هستند که به نحوی با معاونت غذا و دارو در ارتباط هستند. شرکت‌های بزرگ که در قالب تبلیغات خود در واحدها می‌توانند در ساخت‌وساز و خرید تجهیزات کمک کنند.
مدیر امور مالی دانشگاه ازفعالیت‌های سال 96، به کمپین تبلیغاتی مهدی کلینیک، پروژه بیمارستان رازی و انستیتو کانسر اشاره کرد و از اعضای روابط عمومی خواست تا در تهیه کلیپ‌های تبلیغاتی، اخبار خیرین و جذب خیر همراهی کنند تا انشاءالله با نیت خوب اعضا بتوانیم به فعالیت کانون بیفزاییم.
وی در پایان این نشست از رابطین فعال بیمارستان شریعتی، معاونت غذا و دارو، دانشکده داروسازی، دانشکده توان‌بخشی، بیمارستان مرکز طبی و شبکه بهداشت ری با اهدای هدیه‌ای تقدیر کرد.
کانون خیرین سلامت دانشگاه در این نشست به‌رسم یادبود هدایایی به اعضای رابطین خیرین و اعضای جدید روابط عمومی اهدا کرد.
توضیح این که، در جلسه فصلی رابطین خیرین واحدهای تابعه، دکتر بیگلر مشاور رییس دانشگاه در امور خیرین، دکتر توکلی معاون توسعه دانشگاه، آزاده چترروز مدیر امور مالی دانشگاه، رابطین خیرین و مسئولین روابط عمومی واحدهای تابعه در سالن اجلاس واقع در طبقه نهم ستاد دانشگاه برگزار شد.
خبر و عکس: باقرزاده

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • جلسه فصلی رابطین خیرین دانشگاه
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/02/25 13:27
0
0
به نام خدا. ضمن تشکر از زحمات شما در این امر خیر خواهشمند است ترتیبی داده شود که حداقل سالانه گزارشی از دخل و خرج و محل خرج این خیرات به خیرین تحویل گردد. با تشکر
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد