کد خبر: ٦٩٥٠١/ ١٨:٥٤ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2316
چاپ
ارسال به دوست
قدم به قدم تا انتخابات الکترونیک
راهنمای سامانه انتخابات الکترونیک نظام پزشکی
واجدین شرایط با مراجعه به سامانه انتخابات الکترونیک نظام پزشکی تا 29 تیر ماه، می توانند حوزه رای گیری را استعلام و یا نسبت به تغییر آن اقدام کنند.

انتخابات الکترونیک، یکی از روش های فراگیر رای دهی و رای گیری در سراسر جهان است که در کشور های مختلف در سطوح متفاوت محلی تا ملی مورد استفاده قرار گرفته است. از مزایای عمده انتخابات الکترونیک، فراهم آوری امکان رای دهی کلیه آحاد رای دهندگان به شرکت انتخابات، با حذف نیاز به سفر شهری یا بین شهری برای حضور فیزیکی است. این به معنای حذف هزینه، زمان، و دشواری های بیش از دویست هزار سفر در روز انتخابات به منظور حضور در حوزه رای گیری است. انتخابات الکترونیک شامل انواع مختلفی از جمله انتخابات الکترونیک حضوری مبتنی بر دستگاه (نیازمند حضور فیزیکی) تا انتخابات آنلاین غیر حضوری می باشد که هر یک مزایای مربوط به خود را دارند.
هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی وزارت بهداشت تصمیم گرفت به منظور فراهم آوری مشارکت حداکثری کلیه آحاد جامعه نظام پزشکی و نیز سهولت بیشتر فرآیند رای دهی، در کنار ساختار انتخابات سنتی حضوری، از فناوری های روز برگزاری انتخابات الکترونیک آنلاین استفاده نماید. برگزاری انتخابات الکترونیک، این امکان را به کلیه رای دهندگان با حداقل دسترسی به اینترنت می دهد که با صرف تنها چند دقیقه با خاطری آسوده در انتخابات نظام پزشکی کشور شرکت و در این حرکت بزرگ جامعه پزشکی سهیم شوند.
هیات اجرایی انتخابات با اخذ مشاوره از بالاترین دستگاه های امنیت اطلاعات سعی کرده تا بهترین سطوح امنیتی را برای برگزاری انتخاباتی امن و مطمئن را تامین کند.
بر این اساس واجدین شرایط  برای استعلام محل مجاز رای گیری در هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی، می توانند شماره ملی خود را به شماره 2000190 پیامک و یا به سامانه انتخابات الکترونیک نظام پزشکی به آدرس www.entekhabat.behdasht.gov.ir  مراجعه کنند.
کاربران پس از وروود به این صفحه با کلیک بر روی استعلام حوزه رای گیری، با وارد کردن شماره ملی و شماره نظام پزشکی می توانند از محل رای گیری مطلع شوند.

سپس در صورت تمایل به تغییر محل رای گیری، با کلیک بر روی "ارسال مدارک حوزه خدمت" می توانند نسبت به تغییر مکان اقدام کنند.

توضیح اینکه انتخابات هفتمین دوره نظام پزشکی تهران به صورت همزمان سنتی حضوری و الکترونیک آنلاین می باشد.
آدرس سایت: http://election01.behdasht.gov.ir/

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • انتخابات نظام پزشکی
  • هفتمین دوره
  • الکترونیک
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/04/30 12:51
0
0
سلام..و احترام...متاسفانه امکانات الکترونیکی برای انتخابات نظام پزشکی ضعیف..و وقت گیر میباشد..همان حضوری بهتر از الکترونیکی میباشد...با تشکر
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد