کد خبر: ٦٩٥٢٣/ ١٢:٣٧ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 299
چاپ
ارسال به دوست
سمپوزیوم یک‌روزه بطن راست، حفره فراموش‌شده در مرکز قلب تهران برگزار شد
معاون آموزشی مرکز قلب با اشاره به توجه کمتر به بطن راست در مقایسه با بطن چپ، این سمپوزیوم را فضایی مناسب برای مرور کلی بطن راست و اختلالات آن عنوان کرد.

 

گالری عکس
روز پنجشنبه 22 تیر سال 96، سمپوزیوم یک‌روزه‌ای با عنوان بطن راست، حفره فراموش‌شده در سالن آمفی‌تئاتر مرکز قلب تهران برگزار شد.
در ابتدای این سمپوزیوم، دکتر پور حسینی معاون آموزشی مرکز قلب ضمن خوش‌آمد گویی، بر اهمیت برگزاری پیوسته چنین جلساتی در ادامه سلسله مباحث آموزش مرکز قلب تأکید کرد و این سمپوزیوم را که از طرف گروه اساتید نارسایی قلب برگزارشده، زمینه‌ای برای ارتقاء و بهره‌وری علمی آموزشی دانست.
وی با اشاره به توجه ویژه اساتید گروه‌های قلبی و عروقی به بطن چپ و عوامل بیماری‌زایی و درمانی آن، بطن راست را حفره کمتر توجه شده دانست و این سمپوزیوم را فضایی مناسب برای مرور کلی بطن راست و توجه به آن عنوان کرد.
در ادامه با حضور اعضای هیئت‌رئیسه متشکل از دکتر کریمی، دکتر محمدرضایی، دکتر نعمتی پور و دکتر شیرزاد، سخنرانان به ایراد مطالب و مقالات و سخنرانی‌های خود پرداختند.
اولین سخنران دکتر حاج احمدی متخصص قلب بود که در ارتباط با آناتومی و فیزیولوژی بطن راست سخنرانی خود را ایراد کرد.
در ادامه، دکتر ظروفیان متخصص اکوکاردیوگرافی در مبحث ارزیابی بطن راست به‌وسیله کاردیوگرافی مطالب خود را ارائه داد.
سومین سخنران، دکتر ثابت متخصص اکو کاردیوگرافی بود که اکوکاردیوگرافی در بیماری‌های مختلف بطن راست را مورد ارزیابی قرارداد.
سخنران بعدی دکتر علیزاده رادیولوژیست نیز در ارتباط با کاربرد CMR در بطن راست (کاردیاکMRI) و توجه به RVدرMRI سخنان مبسوطی ایراد کرد.
دکتر صادقیان الکتروفیزیولوژیست و معاون تحقیقات مرکز قلب تهران نیز در خصوص دیسپلاژی آریتوژنیک بطن راست و تاریخچه آن مقاله خود را ارائه داد.
وی درزمینهٔ شیوع بیماری فوق در جهان و عوامل بیماری‌زایی و گروه‌های مبتلابه آن توضیحاتی ارائه کرد.
در پانل بعدی، دکتر پور حسینی، دکتر نوید، دکتر احمدی و دکتر مهرانی به‌عنوان اعضای هیئت‌رئیسه به اداره سمپوزیوم پرداختند و سخنرانان این پانل نیز به ترتیب مقالات و سخنرانی‌های خود را ارائه کردند.
دکتر جناب متخصص قلب اولین سخنران پانل دوم بود که سخنان خود را پیرامون آمبولی ریوی حاد مطرح و کیسهای مختلفی را مورد ارزیابی قرارداد.
دکتر نویدمتخصص نارسایی قلبی به‌عنوان سخنران بعدی و دبیر علمی این سمپوزیوم، سخنرانی خود را تحت عنوان RV in HFpEF قرائت کرد.
در ادامه، دکتر سلطانی متخصص قلب پیرامون بطن راست و هیپرتانسیون پولمونری مقاله خود را ارائه دادند.
دکتر محمدرضایی متخصص قلب  نیز با عنوان درمان مدیکال نارسایی بطن راست سخن گفت.
پس از آن، دکتر فروزان نیا جراح قلب در خصوص درمان جراحی نارسایی بطنی راست مطالب خود را ارائه کرد.
آخرین سخنران این پانل، دکتر گرایلی متخصص قلب  بود که در زمینه آنفارکتوس بطن راست سخنرانی کرد.
در انتهای جلسه نیز پانل آخر یا سومین پانل به عنوان مدیریت نارسایی دریچه تری کوسپید با حضور دکتر امین، دکتر صاحب جمع، دکتر زینعلی و دکتر احمدی و دکتر محمدرضایی به بحث مشورتی پیرامون موضوع نارسایی دریچه تریکوسپید پرداختند.
جمع بندی مطالب کلی بیماری های یاد شده، حسن ختام این سمپوزیوم علمی یک روزه بود.
توضیح این که، در حاشیه این مراسم، تعدادی از شرکت ‌های تجهیزات پزشکی مرتبط با آن با ایجاد غرفه نمایشگاهی حضور جدی داشتند.


انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • سمپوزیوم یک‌روزه بطن راست، حفره فراموش‌شده
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد