کد خبر: ٦٩٥٦٠/ ١٢:٢٩ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 304
چاپ
ارسال به دوست
همایش یک‌روزه ایمونولوژی سرطان در بیمارستان شریعتی برگزار شد
متخصصان در همایش یک‌روزه ایمونولوژی سرطان درباره آخرین یافته‌ها در ایمنی‌شناسی سرطان‌ها سخنرانی کردند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این همایش پنج‌شنبه 22 تیر در تالار پیرویان بیمارستان شریعتی برگزار شد.
در این همایش، دکتر قوام زاده رئیس همایش و مرکز تحقیقات هماتولوژی و انکولوژی، ضمن خوشامدگویی گفت: امسال چهلمین سالی است که درمان سرطان را در این بیمارستان انجام می دهم و بااینکه داروهای جدید تهیه می‌شود، اما بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و مؤثر نیست. بااین‌حال ایمونوتراپی، سلول درمانی، دارودرمانی و پیوند از دیگر درمان‌ها است.
پرفسور قوام زاده همچنین افزود: بااینکه آمار مبتلایان به سرطان هرسال افزایش می‌یابد، رشته اکولوژی همچنان بکر و محروم است.
وی همچنین افزود: از سال 2012 امید به زندگی در 50 درصد سرطان‌ها تا پنج سال است و امید است موفقیت درمان با استفاده از ایمونوتراپی در سال 2020 در اطفال به میزان 82 درصد و در بزرگ‌سالان 65 درصد افزایش یابد.
رئیس همایش ایمونولوژی سرطان همچنین ابراز امیدواری کرد با استفاده از یافته‌های جدید که همکاران در این کنفرانس مطرح می‌کنند، بتوان موفقیت درمان را در بیمارانی که در حال درمان هستند یا در آینده به سرطان مبتلا می‌شوند، بالا برد.
در بخش اول این همایش، سخنرانان به بیان عوامل شکست سیستم ایمنی در پیشگیری و کنترل سرطان پرداختند.
دکتر امیرحسین رزنانی متخصص ایمونولوژی از پژوهشکده ابن‌سینا درباره آنتی‌ژن‌های توموری، دکتر جمشید حاجتی دکتری ایمونولوژی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره قابلیت انعطاف سلول‌های T در سرطان‌ها، دکتر محمد احمدوند عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره بیولوژی سلول‌های NK و نقش آن‌ها در سرطان، دکتر نوروز دلیرژ عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره تکامل سلول‌های دندریتیک در طی پیشرفت سرطان، دکتر عباس قادری درباره اهمیت مولکول‌های co-stimulatory و co-Inhibitory در درمان سرطان و دکتر الهام عاشوری متخصص ایمونولوژی درباره نقش سلول‌های T و NKT در سرطان در بخش اول این همایش سخنرانی کردند.
همچنین در بخش دوم این همایش به نقش سیستم ایمنی در ایجاد سرطان پرداخته شد.
ریز محیط سرطان موضوع سخنرانی دکتر فرهاد جدید، سرطان و التهاب موضوع سخنرانی دکتر محمدرضا استاد علی و سلول‌های T تنظیمی به‌عنوان بیومارکر های سرطان موضوع سخنرانی دکتر زهیر محمدحسن و نقش سلول‌های B در ایمونولوژی سرطان موضوع سخنرانی دکتر فرشته مهدی پور بود.
در پایان پنل پرسش و پاسخ با حضور سخنرانان برگزار شد.
خبر: معصومی فرد
عکس: ولی الهی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • همایش یک‌روزه ایمونولوژی سرطان در بیمارستان شریعتی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد