کد خبر: ٦٩٥٩٦/ ١٥:٢٧ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 336
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی
کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار بیمارستان فارابی برگزار شد
در این کمیته گزارش نتایج طرح بررسی میزان استرس شغلی کارکنان پرستاری بیمارستان فارابی ارائه گردید.

گالری عکس
 به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی،کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار بیمارستان فارابی روز شنبه ۲۴تیر ۱۳۹۶ با حضور مرادی، مدیر بیمارستان در سالن شورای این مرکزبرگزار شد. لزوم و نحوه رعایت اصول حفاظت فنی توسط تمامی پیمانکاران بیمارستان اولین موضوع مورد بحث در این کمیته بود.
سپس  دو دستورالعمل در خصوص «تشکیل تیم اجرایی پروژه های ساختمانی بیمارستان» و «آیین نامه اجرایی کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار مراکز بهداشتی- درمانی» قرائت و بررسی شد.
اعضای کمیته مقرر کردند دفتر فنی بیمارستان متولی اجرای دستورالعمل تشکیل تیم اجرایی پروژه های ساختمانی بیمارستان شود و دستورالعمل و فرم های پیوست آن توسط دبیر کمیته حفاظت فنی بررسی و در مورد آن اعلام نظر شود.
در ادامه این جلسه نصیرلو دبیر کمیته نتایج طرح بررسی میزان استرس شغلی در کارکنان بیمارستان را که توسط واحد بهداشت حرفه ای با همکاری واحد آمار و روانپزشک بیمارستان اجرا شده است ارائه نمود و در مورد مراحل احرایی طرح توضیح داد.
 به گفته نصیرلو در مرحله اول طرح ۴۰۰پرسشنامه بین کادر پرستاری بیمارستان شامل پرستار، بهیار و کمک بهیار و منشی توزیع شد که ۱۷۳ پرسشنامه تکمیل گردید. ابزار سنجش این طرح پرسشنامه استرس شغلی OSIPOW است که با ۶۰ سوال، شش بعد بارکاری، شایستگی نقش، دوگانگی نقش، محدوده نقش ، محدودیت و محیط فیزیکی را بررسی می کند.
نصیرلو گفت: بر اساس نتایج به دست آمده بیشترین عوامل ایجاد استرس شغلی کارکنان پرستاری بیمارستان در سه حیطه بارکاری، شایستگی نقش( هماهنگی تحصیلات و مهارت های فرد با وظیفه محوله) و دوگانگی نقش است.
وی همچنین بر اساس نتایج بدست آمده پیشنهاداتی برای کاهش استرس شغلی کارکنان ارائه نمود و افزود: مرحله بعدی این طرح به بررسی میزان استرس شغلی در کارکنان پیراپزشکی و اداری خواهد پرداخت.
مقرر شد گزارش طرح برای بررسی بیشتر و انجام پیشنهادات برای مدیر بیمارستان ارسال شود.
پیگیری مصوبات قبلی دستور بعدی جلسه بود. ابتدا عقیلی، مسئول خدمات بیمارستان اقدامات صورت گرفته در خصوص نصب ترمز برای پله های بیمارستان را تشریح کرد. مقرر شد نمونه تایید شده به صورت پایلوت در یک محل نصب و پس از تایید نهایی برای سایر مکان ها اقدام گردد.
سپس اقدامات صورت گرفته برای اصلاح و نوسازی دتکتور های سیستم اطفاء حریق واحد های مختلف، از مصوبات قبلی کمیته، توسط مهندس عسگری مسئول حفاظت فنی بیمارستان تشریح شد.
در پایان مرادی، مدیر بیمارستان با اشاره به بحران آب بر استفاده بهینه از منابع موجود و جلوگیری از هدر رفت اب به ویژه در آبیاری فضای سبز بیمارستان تاکید نمود.
خبر و عکس: امیدوار

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد