کد خبر: ٧٠٦٨٣/ ١٠:٠٥ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 3369
چاپ
ارسال به دوست
در دومین جشن بزرگ خانواده دانشکده بهداشت از بازنشستگان، کارکنان و دانش آموزان ممتاز تجلیل شد
رئیس دانشکده بهداشت، این دانشکده را مکان مقدسی دانست که کارکنان آن برای سلامت جامعه و تولید علم، زحمات بی‌وقفه و بسیاری کشیده‌اند و افتخارات بی‌شماری در سطح کشور و دنیا به دست آورده‌اند.

گالری عکس

در جشن بزرگ خانواده دانشکده بهداشت که عصرگاه روز چهارشنبه 15 شهریور 96 با حضور استادان، کارکنان و خانواده آنان در سالن آمفی‌تئاتر ستاد دانشگاه برگزار شد، ابتدا دکتر ناطق پور، معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده بهداشت ضمن خیرمقدم به کارکنان و خانواده‌های آنان و تبریک ماه ذی‌الحجه گفت: برای ما توفیقی است که در خدمت همکاران عزیز و خانواده بزرگوار آنان باشیم تا شادی‌هایمان را باهم  تقسیم کنیم.
وی افزود: امسال بر آن شدیم تا فرزندان کارکنان دانشکده به محل کار پدر یا مادر خود بیایند و با همکاران و دوستان آن‌ها آشنا شوند و تأثیر مثبتی از این جمع بگیرند.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده بهداشت با اشاره به اهمیت واحد خانواده در جامعه گفت: خانواده در جوامع انسانی، به‌ویژه جوامع الهی بسیار ارزشمند و مقدس بوده و بخش قابل‌توجهی از هویت افراد متکی به آن است.
دکتر ناطق پور تصریح کرد: سلامت یک اجتماع به‌سلامت خانواده بستگی دارد هر چه خانواده‌ها سالم‌تر و شادتر باشند جامعه سلامت‌تر خواهد بود و قطعاً برگزاری چنین جشن‌هایی ضروری است و تأثیر بسزایی در سلامت روحی و روانی افراد خواهد داشت.
سپس دکتر اکبری ساری رئیس دانشکده بهداشت، با ابراز مسرت از اینکه برای دومین بار استادان، کارکنان و خانواده‌های آنان در کنار هم جمع می‌شوند گفت: خوشحالیم که امسال هم در جمع شما هستیم و با برنامه‌های شاد و متنوعی که تدارک دیده‌ایم خنده را بر لبان شما و فرزندانتان می‌نشانیم.
رئیس دانشکده بهداشت، حضور و فعالیت در دانشکده بهداشت را افتخار بزرگی دانست و گفت: این دانشکده مکان مقدسی است و در 50 سالی که از تأسیس آن می‌گذرد افتخارات بی‌شماری را در کشور آفریده و اساتید و کارکنان آن سال‌ها تلاش کردند تا اثرات بزرگی  را برای جامعه به یادگار بگذارند.
دکتر اکبری ساری متوسط امید به زندگی را در 100 سال گذشته 40 سال عنوان کرد و افزود: امروز با زحمات بشمار اساتید و کارکنان دانشکده بهداشت در ارتقا سلامت جامعه امید به زندگی در کشور به 74 سال افزایش‌یافته است. همچنین آمار مرگ‌ومیر نوزادان و مادران باردار به‌شدت کاهش‌یافته و بسیاری از بیماری‌ها من‌جمله مالاریا کنترل‌شده‌اند.
وی بابیان اینکه کسب این افتخار با مشارکت و همدلی اساتید و کارکنان و خانواده‌های آنان میسر شده تصریح کرد: اگر بیماری‌های عفونی، انگلی، قارچی و بسیاری از بیماری‌های میکروبی در کشور کنترل‌شده و کیفیت زندگی ارتقا و طول عمرها افزایش‌یافته قسمت عمده آن به دلیل برنامه‌های نظام بهداشت کشور است که دانشکده بهداشت در طراحی و استقرار این برنامه‌ها نقش بزرگی داشته است.
دکتر اکبری ساری با اشاره به نقش علمی دانشکده بهداشت گفت: این دانشکده به‌نوعی مادر دانشکده‌های بهداشت کشور است که علاوه بر بهبود سلامت جامعه به ارتقا دانش نیز می‌پردازد چراکه بسیاری از اساتید برجسته دانشکده‌های بهداشت کشور و بسیاری از بهترین فرزندان این مرزوبوم در این مرکز آموزش‌دیده‌اند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر نیکزاد عیسی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، نیز ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و میلاد مسعود امام هادی (ع) و همچنین ابراز خرسندی از برگزاری جشن‌هایی که موجب سلامت روح و جسم کارکنان دانشگاه می‌شود، گفت: دانشکده بهداشت یکی از دانشکده‌های پرافتخار در ارتقاء سلامت جامعه و تولید علم در دانشگاه و کشور است.
وی با اشاره به حدیثی از امام هادی که فرموده‌اند، خَیرٌ مِنْ الخیر فاعِلُهُ، بهتر از نیکی، نیکوکاری است، گفت: سلامت جامعه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در کشور است که منشأ آن دانشکده‌ها و ترجمان‌های بهداشتی هستند که در رأس آن‌ها دانشکده بهداشت قرار دارد که همیشه تمامی تلاش خود را در ارتقای سلامت جامعه کرده و قطعاً شامل این حدیث هم می‌شود چون منشأ خوبی در جامعه بوده است.
وی بابیان حدیث دیگری از امام هادی (ع) که فرمودند و اَرْجَحُ من العلم حامِلُهُ و برتر از علم، حامل آن است، خاطرنشان کرد:
امروز جای بسیاری از اساتید که روزگاری پرچم‌دار تولید علم و سلامت در جامعه بودند و در هر لباس و کسوتی برای مردم خدمت کردند خالی است. آن‌ها حامل علم بودند و در نزد خداوند متعال جایگاه عظیمی دارند. روحشان شاد و قرین رحمت الهی.
اجرای شاد حسین رفیعی مجری سیما، اجرای موسیقی و مسابقه از دیگر برنامه‌های مفرح مراسم تجلیل از بازنشستگان، کارکنان و دانش آموزان ممتاز دانشکده بهداشت بود.
اسامی کارمندان نمونه، بازنشستگان و دانش آموزان ممتاز دانشکده بهداشت

خبر: مقدم
عکس: میثم عطری
 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دکتر اکبری ساری در دومین جشن دانشکده بهداشت
  • دکتر ناطق پور در دومین جشن دانشکده بهداشت
  • دکتر عیسی زاده در دومین جشن دانشکده بهداشت
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/06/21 9:41
0
0
با تشکر از برنامه جذاب این دانشکده. بنده از کارشناسان معاونت درمان هستم و از این خبر بسیار خشنود شدم. چقدر زیباست که این چنین برنامه ها در تمام واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی انجام شود.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد