کد خبر: ٧٠٧٠٥/ ١٦:٠٢ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1166
چاپ
ارسال به دوست
آموزش بهبود کیفیت و ایمنی مراقبت‌ها در ماژول 7 دوره توانمندسازی مدیران بیمارستان‌ها
ماژول هفتم از دوره توانمندسازی مدیران بیمارستان‌های منطقه 8 آمایشی (TOT) با عنوان بهبود کیفیت و ایمنی مراقبت‌ها به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به مدت سه روز در حال برگزاری است.

گالری عکس
دکتر نمازی مدیر توسعه سازمان و سرمایه انسانی دانشگاه، دانشگاه علوم پزشکی تهران را متولی برگزاری این دوره در منطقه 8 آمایشی بیان کرد و گفت: دانشگاه‌های گیلان، مازندران، بابل، شهید بهشتی، علوم بهزیستی در منطقه 8 و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار دارند.
رابط اجرایی دوره آموزشی مدیران، تعداد مدیران بیمارستانی منطقه 8، را 80 تن برشمرد و افزود: براساس سهمیه‌ای که تعیین‌شده  مدیران بیمارستانی در دو گروه در این دوره‌ها شرکت می‌کنند.
وی افزود: این آخرین ماژول از دوره اول است که درحال برگزاری است و دوره دوم آن براساس مکاتبه‌ای که با دانشگاه‌های دیگر صورت گرفته از مهرماه آغاز می‌شود.
دکتر نمازی با اشاره به برگزاری آزمون پایان دوره در چهارشنبه 22 شهریورماه گفت: براساس برنامه‌ریزی وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی، آزمون جامع از هر هفت ماژول به عمل می‌آید و طراحی سوال ها در وزارت بهداشت انجام‌شده و درنهایت گواهی پایان دوره به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.
همچنین دکتر جعفری پویان دانشیار گروه مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه و هماهنگ‌کننده علمی این دوره، در توضیح آن گفت: این دوره آموزشی از سوی وزارت بهداشت برای مدیران بیمارستانی برنامه‌ریزی‌شده که بر این اساس کشور را به 8 منطقه آمایشی تقسیم کردند و برگزارکننده این دوره در منطقه هشتم دانشگاه علوم پزشکی تهران است.
دکتر جعفری پویان با اشاره به تأکید سازمان بهداشت جهانی در برگزاری این دوره گفت: این دوره‌ها با  هماهنگی سازمان بهداشت جهانی برگزار می‌شود و در هر جلسه به همراه مدیران، مدرسان و رابطان علمی و اجرایی،  یک نماینده از معاونت درمان به‌منظور نظارت بر کیفیت آموزش حضور دارد.
وی افزود: از بهمن‌ماه سال گذشته تاکنون 7 ماژول  با موضوعاتی  مانند مدیریت بحران در سلامت، مدیریت اطلاعات سلامت، مدیریت مالی، منابع انسانی و... برگزارشده و در این سه روز، آخرین بحث دوره اول ارائه می‌شود.
رابط علمی دوره توانمندسازی مدیران، محور ماژول 7 را مباحث مربوط به بهبود کیفیت و ایمنی مراقبت ها بیان کرد و گفت:  این آموزش‌ها به‌صورت کارگاهی پیش‌بینی‌شده  تا مدیران امکان مشارکت و انتقال تجربه داشته باشند و تقسیم‌بندی‌ها به‌گونه‌ای صورت گرفته که مدیران شهرهای مختلف در کنار هم قرار بگیرند.  در پایان دوره اول بعد از هفت ماژول نیز آزمون جامع به‌منظور ارزیابی عملکرد مدیران برگزار می‌شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه، با تأکید بر لزوم برگزاری دوره‌های توانمندسازی مدیران بیمارستانی گفت: بیمارستان‌ها، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین سازمان در نظام سلامت هستند بنابراین افرادی که در این سازمان‌ها مدیریت می کنند باید به همه حوزه‌های مرتبط با آن اشراف کامل داشته باشند.
توضیح اینکه، در این دوره آموزشی که از 19 تا 22 شهریورماه در سالن G6 ستاد مرکزی دانشگاه برگزار می‌شود، دکتر صداقت، دکتر منوچهری و دکتر ابرازه به‌عنوان مدرس، مباحث مربوطه را آموزش می‌دهند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان   

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • ماژول 7 دوره توانمندسازی مدیران بیمارستان ها
  • آموزش بهبود کیفیت و ایمنی مراقبت ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد