کد خبر: ٧٠٧٧٧/ ١٤:٥٧ - پنج شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 404
چاپ
ارسال به دوست
سومین روز از استقرار غرفه معاونت غذا و دارو تهران در نمایشگاه ایران فارما
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران در سومین و آخرین روز از نمایشگاه ایران فارما، همچنان با هدف ارتقاء دانش و آگاهی عموم مردم در خصوص معرفی برچسب کنترل اصالت کالا با محوریت تشخیص اقلام سلامت محور اصیل و تقلبی از هم، حضور فعال داشت.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ معاونت غذا و دارو تهران امروز پنج شنبه 23 شهریور ماه 96 در سومین روز و اختتامیه نمایشگاه ایران فارما به کار خود با هدف ارتقاء دانش و آگاهی عموم مردم در زمینه معرفی برچسب کنترل اصالت کالا با محوریت تشخیص اقلام سلامت محور اصیل و تقلبی از یکدیگر و نمایش آثار هنری هنرمندان کشور در زمینه طرح مذکور و هچنین پخش کلیپ در خصوص مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور، کلیپ آموزش برچسب اصالت کالا، آنتی شایعه، نشانگر رنگی تغذیه ای، اعلام شماره تلفن های ثبت شکایات معاونت غذا و دارو و سازمان غذا و دارو ادامه داد.
دکتر کبریایی زاده رییس سندیکای واردات دارویی از غرفه معاونت غذا و دارو بازدید نمودند و در مصاحبه خبرنگاران مستقر در غرفه در خصوص برچسب کنترل اصالت کالا و طرح استعلام برچسب کنترل اصالت کالاهای سلامت محور و تأثیر آن بر ارتقاء کیفیت محصولات توضیحاتی ارائه دادند.
همچنین: دکتر همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و دکتر اسلامی تبار مدیر کل دفتر  بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو از غرفه معاونت غذا و دارو تهران بازدید کردند.
بازدید کنندگان از این غرفه با پرسش و پاسخ از کارشناسان مستقر در غرفه؛ و با شرکت در مسابقه ای با عنوان اصیل بخریم و بازدید از  آثار هنری گرافیست ها هدیه ای با عنوان یاد بود دریافت کردند.
بازدیدکنندگان با حضور در این غرفه در خصوص نحوه کار  با سامانه استعلام کالا از کارشناس مستقر در غرفه سؤال کردند؛ و کارشناس حاضر در این غرفه با استفاده از تبلت نحوه کار با این سامانه را به طور کامل به آنها توضیح داد.
در ادامه یکی از بازدیدکنندگان با در دست داشتن نمونه ای که از قبل خریداری کرده بود در غرفه معاونت غذا و دارو حضور پیدا کرد و از سامانه استعلام اصالت کالا برای صحت آن محصول استفاده کرد.
شایان ذکر است: کارشناسان حاضر در این غرفه ضمن آموزش برچسب اصالت کالا به مراجعه کنندگان، شماره تلفن ثبت شکایات "1490" و شماره تلفن استعلام محصولات سلامت محور "20008822" را در اختیار آنها قرار دادند تا چنانچه شکایت و استعلام در این زمینه دارند از آن شماره تلفن ها استفاده کنند.
همچنین: بروشور هایی با عنوان سلامت و ایمنی کالاهای سلامت محور وارداتی و نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت محور  "ttac" بین بازدیدکنندگان توزیع شد.
در ادامه برگزاری غرفه، اصحاب رسانه و خبرگزاری ها نسبت به انعکاس و پوشش خبری اخبار مربوط به غرفه معاونت غذا و دارو حضور فعالی داشتند.
توضیح اینکه میزان استقبال مردمی و تمایل برای آشنایی با سامانه ttac و نحوه استعلام برچسب اصالت کالا بسیار چشمگیر بود.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد