کد خبر: ٧٠٨٨٩/ ١٩:٤٢ - چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 6886
چاپ
ارسال به دوست
با تأکید بر رعایت اخلاق حرفه‌ای و امانت‌داری در حفظ اسرار بیماران
مراسم روپوش سفید و جشن دانشجویان ورودی 96 پردیس بین‌الملل دانشگاه با حضور رئيس دانشگاه برگزار شد
با تقدیر از استادان و دانشجویان برتر دانشکده‌های داروسازی و دندانپزشکی پردیس بین‌الملل، مراسم روپوش سفید و جشن دانشجویان ورودی 96 پردیس بین‌الملل دانشگاه برگزار شد.

گالری عکس

در مراسم مشترک روپوش سفید و جشن دانشجویان ورودی 96 پردیس بین‌الملل دانشگاه که روز چهارشنبه 29 شهریور 96 در سالن آمفی‌تئاتر ستاد مرکزی با حضور جمعی از استادان، مسئولان دانشگاه و پردیس بین‌الملل در فضایی پرشور و استقبال کم نظیر دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد، دکتر عرب خردمند معاون بین‌الملل به دانشجویان جدید خیرمقدم و برای دانشجویانی که امروز به لباس مقدس پزشکی ملبس می‌شوند تبریک گفت و برایشان آرزوی موفقیت کرد.
وی فعالیت این پردیس را از سال 86 تاکنون بسیار موفق دانست و گفت: این دانشگاه بر اساس رسالتی که به‌عنوان برترین دانشگاه علوم پزشکی کشور دارد مسیر بین‌المللی سازی را هم‌زمان با توسعه ارتباطات بین‌المللی و جذب دانشجو دنبال می‌کند.
دکتر خردمند ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران مفتخر است که در سال تحصیلی 97-96 درمجموع میزبان دانشجویان بین‌المللی از 36 کشور جهان است ضمن اینکه با گستره‌ی فعالیت‌های آموزشی، بخشی از فضای فیزیکی و فرصت‌هایی که در دانشگاه وجود دارد در اختیار دانشجویان ایرانی در پردیس بین‌الملل قرارگرفته است.
معاون بین‌الملل دانشگاه برگزاری مراسم روپوش سفید برای دانشجویان پزشکی را بسیار ارزشمند دانست و گفت: برگزاری این مراسم مرحله ورود دانشجویان پزشکی به فضای بالینی و ارتباط با بیماران است که آن‌ها را متعهد می‌کند نسبت به وظایفی که به عهده‌دارند با صحت عمل و امانت‌داری به مردم خدمت کنند.
وی با تأکید بر مکلف شدن دانشجویان پزشکی به رعایت اخلاق حرفه‌ای و امانت‌داری در حفظ اسرار بیماران تصریح کرد: درواقع جشن روپوش سفید مراسم تکلیف دانشجویان پزشکی است برای اینکه به تعهداتشان از وقت‌شناسی گرفته تا به روز بودن در علم پزشکی برای خدمت به مردم عمل کنند.
دکتر خردمند در پایان سخنان خود از دانشجویان خواست تا در مسیری که گام نهاده‌اند تمامی توان خود را برای خدمت به مردم به‌کارگیرند و به تعهداتشان پایبند بمانند.
در ادامه دکتر حسن‌زاده، معاون آموزشی پردیس بین‌الملل ضمن خیرمقدم به دانشجویان ورودی جدید و تبریک به دانشجویانی که از دوره علوم پایه به مقطع بالینی واردشده‌اند، تحصیل بیش از 750 دانشجوی بین‌الملل از 36 کشور مختلف در دانشگاه علوم پزشکی تهران را افتخارآمیز توصیف کرد.
معاون آموزشی پردیس بین‌الملل گفت: انسان‌ها بر اساس آنچه می‌اندیشند شناخته می‌شوند انسان‌های بزرگ با افکار بزرگی که دارند برای تمامی افراد جامعه به‌عنوان الگو شناخته می‌شوند و شما امروز با انتخاب درست در مسیر بزرگی قدم گذاشته‌اید که در آینده با خدمت به مردم به الگویی بزرگ تبدیل خواهید شد.
دکتر حسن‌زاده با اشاره به تأسیس پردیس بین‌الملل دانشگاه گفت: در سال 2011 اتفاق بزرگی در دانشگاه علوم پزشکی تهران رخ داد و با تأسیس پردیس بین‌الملل که امروز الگویی برای دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود گامی جدید در آموزش پزشکی و همچنین در عرصه‌ی بین‌المللی برداشته شد.
وی ادامه داد: امروز با تلاش بی‌وقفه اساتید پردیس بین‌الملل با توان علمی خود و زحمات تمامی کارکنان این حوزه با ایجاد محیطی امن و شاد برای دانشجویان بین‌الملل توانستیم جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران را در دنیا محکم‌تر کنیم.
دکتر حسن‌زاده در پایان، تحصیل را فعالیتی مقدس دانست و ابراز امیدواری کرد فارغ‌التحصیلان ایرانی و بین‌المللی این مجموعه افرادی خدمتگزار و سفیرانی شایسته برای دانشگاه علوم پزشکی تهران باشند.
دکتر حسینی سده، سرپرست معاونت دانشجویی فرهنگی پردیس بین‌الملل نیز ضمن گرامی داشت فرارسیدن ایام محرم و صفر به دانشجویان جدید خوشامد گفت و برای دانشجویانی که امروز روپوش سفید به تن می‌کنند آرزوی موفقیت کرد.
وی ادامه داد: حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی پردیس بین‌الملل یکی از فعال‌ترین معاونت‌های دانشگاه محسوب می‌شود که با تلاش معاونین قبلی به‌خصوص زحمات فراوان دکتر رحیمی به این جایگاه رسیده و در کنار دیگر حوزه‌های آموزشی در جهت ارتقای دانشگاه گام برمی‌دارد.
دکتر حسینی ترغیب دانشجویان پردیس بین‌الملل دانشگاه را برای شرکت در المپیادهای دانشجویی یکی از فعالیت‌های معاونت دانشجویی عنوان کرد و گفت: کسب دو مقام در بین دانشجویان دختر پردیس بین‌الملل دانشگاه از 4 مقام کسب‌شده در المپیاد دانشجویی کشور موجب افتخار دانشگاه علوم پزشکی تهران است که ثمره‌ی تلاش معاونت دانشجویی پردیس است.
وی افزایش خوابگاه‌ها، ایجاد کار دانشجویی، تأمین کمک‌هزینه مسکن دانشجویی و برگزار اردوهای سیاحتی و زیارتی را از اولویت‌های معاونت دانشجویی پردیس بین‌الملل عنوان کرد و از تمامی دست‌اندرکارانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند قدردانی کرد.
در ادامه علی فقیه نماینده‌ دانشجویان بین‌الملل نیز از طرف تمامی دانشجویان متنی را برای تقدیر از مجموعه دانشگاه قرائت کرد.
سخنران پایانی این مراسم دکتر جعفریان رئیس دانشگاه بود که باوجود اینکه به‌تازگی از سفر حج برگشته است در این مراسم شرکت کرد و ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان پردیس بین‌الملل ابراز امیدواری کرد که مجموعه دانشگاه محیط مناسبی برای کسب مهارت برای آموزش دانشجویان ایجاد کرده باشند.
وی با تأکید بر اینکه پزشکی حرفه‌ی مقدسی است تصریح کرد: سفیدی روپوش پزشکی نماد پاکی است و این نماد در تمامی دنیا یکسان است بدین معنی که ذهن شما باید برای خدمت توأم باصداقت به مردم عجین شود تا تعهد حرفه ایی در شما شکل گیرد.
رئیس دانشگاه بابیان اینکه به یاد داشته باشید که در آینده تبدیل به فردی حرفه ای خواهید شد که به‌تدریج در متن حرفه‌ی خود قرار خواهید گرفت، خاطرنشان کرد: یادتان باشد با مسئولیتی که پذیرفته‌اید به‌مرور برای کاری که در آینده انجام خواهید داد نزدیک‌تر می‌شوید و چه‌بسا با تعهدی که دارید در این راه بسیار موفق عمل خواهید کرد.
در بخش بعدی این مراسم، آیین نمادین روپوش سفید با حضور دکتر جعفریان رئیس دانشگاه، دکتر جلیلی، معاون آموزشی دانشگاه، دکتر عرب خردمند معاون بین‌الملل، دکتر حسن‌زاده، معاون آموزشی پردیس بین‌الملل، دکتر حسینی سده، سرپرست امور دانشجویی و فرهنگی و مدیر توسعه منابع و پشتیبانی معاونت بین‌الملل و آروین راکی از دانشجویان ایرانی و علی فقیه از دانشجویان بین‌الملل، برگزار شد و سپس متن مرام‌نامه توسط رسا دخت فروزان دانشجوی برتر داروسازی پردیس بین‌الملل قرائت شد و دانشجویان روپوش سفید با تکرار آن قسم یادکردند که به تعهدات حرفه ای خود پایبند بمانند و درراه خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نکنند.
توضیح این‌که در این مراسم، کلیپ‌های استادان و دانشجویان برتر، مستند کوتاه معرفی پردیس بین‌الملل، تاریخ دارالفنون، صحبت‌های دانشجویان بین‌الملل در مورد تحصیل در ایران و این دانشگاه، پخش شد. همچنین نماهنگ بسیار زیبای ارغوان در رثای شهدای مدافع حرم پخش شد و اجرای سرود توسط گروه حال و هوای دیگری به این مراسم بخشید.
این مراسم با عکس یادگاری دانشجویان و استادان به پایان رسيد.
خبر: مقدم
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دکتر جعفریان، دکتر خردمند، دکتر حسن زاده، دکتر حسینی، دکتر ربیعی در جشن روپوش سفید بین الملل
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/07/03 17:43
0
0
مراسم روپوش سفید رو فقط بلدید برای پردیس بین الملل تون برگزار کنید؟؟؟ برای بچه های پردیس مادر این مراسما به درد نمیخوره؟ فقط هدر دادن پوله؟
کاربر مهمان
1396/06/31 10:41
0
0
تو مست مست سرخوشی من مست بی سر سرخوشم تو عاشق خندان لبی من بی دهان خندیده ام ای مردمان ای مردمان از من نیاید مردمی دیوانه هم نندیشد آن کاندر دل اندیشیده‌ام امروز عقل من ز من یک بارگی بیزار شد خواهد که ترساند مرا پنداشت من نادیده‌ام در دیده من اندرآ وز چشم من بنگر مرا زیرا برون از دیده‌ها منزلگهی بگزیده‌ام من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده‌ام حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیده‌ام تو مست مست سرخوشی من مست بی‌سر سرخوشم تو عاشق خندان لبی من بی‌دهان خندیده‌ام ♫♫♫ چندان خواهی درنگر در من که نشناسی مرا زیرا از آن کم دیده‌ای من صدصفت گردیده‌ام در زخم او زاری مکن دعوی بیماری مکن صد جان شیرین داده‌ام تا این بلا بخریده‌ام پیش طبیبش سر بنه یعنی مرا تریاق ده زیرا در این دام نزه من زهرها نوشیده‌ام من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده‌ام حبس از کجا من از کجا مال که را دزدیده‌ام تو مست مست سرخوشی من مست بی‌سر سرخوشم تو عاشق خندان لبی من بی‌دهان خندیده‌ام
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد