کد خبر: ٧٠٩٣٢/ ١٦:٠٦ - شنبه ١ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 4801
چاپ
ارسال به دوست
مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه برگزار شد
بار دیگر زنگ دانشگاه برای دانشجویان ورودی جدید به صدا درآمد
در مراسم یکپارچه آغاز سال تحصیلی 96 مسئولان و اساتید، ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدید، با ارائه توصیه‌هایی مفید توجه آن‌ها را به اهمیت نظم، مدیریت زمان، چندبعدی بودن، تعهد حرفه‌ای، تلاش و ممارست، قدردان بودن و توکل بر خدا جلب کردند.

گالری عکس

پیش از ظهر روز شنبه 1 مهر 96 تعداد کثیری از دانشجویان ورودی جدید به همراه خانواده‌های خود در مراسم یکپارچه آغاز سال تحصیلی که در سالن اجتماعات ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد، حضور یافتند و ضمن آشنایی با دانشگاه و اولیای آن، با اهداف متعالی نماد آموزش عالی کشور بیعت کردند.
دکتر پروین پاسالار سرپرست مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان، خطاب به آنان گفت: بچه‌های جدیدالورود، خدا قوت! هنوز اول وقت است و شما وارد یک دوره جدید شده‌اید.

قوانین هفت‌گانه تحصیل در دانشگاه
وی بابیان قوانین هفت‌گانه درس خواندن برای دانشجویان جدید گفت: داشتن نظم، ترتیب و برنامه، نشاط و سرزندگی، استفاده بهینه از وقت، فهمیدن درس، دادن بازخورد مناسب، چندبعدی بودن و انجام کار مبتنی بر شواهد معتبر، هفت قانونی است که برای موفقیت در طول تحصیل باید به آن‌ها توجه کنید.
دکتر پاسالار ضمن توصیه به والدین دانشجویان برای پرهیز از کنترل بیش‌ازحد فرزندان و درعین‌حال رها نکردن آن‌ها، از اساتید خواست تا برای تطبیق دانشجویان جدید با محیط جدید دانشگاه به آن‌ها فرصت کافی بدهند و در ادامه افزود: مخاطب پایانی من، خدای عزیزی است که از او به خاطر اعطای استعداد، پشتکار و داشتن خانواده‌های خوب و همچنین زندگی در کشوری آرام و امن تشکر می‌کنیم.

احترام به والدین یک امر الهی است
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر نیکزاد عیسی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، گفت: امروز پس از 12 سال تحصیل در مدرسه و دبیرستان وارد عرصه‌ی جدیدی در زندگی شده‌اید که باید نگاه تازه‌ای داشته باشید چون وارد بزرگ‌ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور شده‌اید.
وی ادامه داد: شاید از خود بپرسید که این دانشگاه چگونه بهترین و بزرگ‌ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور شده است. باید تأکید کنم کسب این جایگاه برجسته با تلاش و زحمات بی‌شائبه استادانی فاخر بوده که همگی الگوی اخلاق و الگوی معنوی بوده و هستند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، احترام به والدین را امری واجب دانست و رو به دانشجویان گفت: بعد از خداوند متعال احترام به والدین و نهایت خشوع و تواضع در مقابل آن‌ها در تمامی دوران زندگی واجب است و موجب کسب موفقیت‌های بی‌شماری در زندگی شما خواهد شد.
دکتر عیسی زاده با اشاره آیه 28 سوره فاطر که خداوند فرموده، اِنَّما يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبادِهِ الْعُلَماءُ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ غَفُورٌ، از ميان بندگان او تنها دانشمندان (ربّانى) خشيت الهى دارند، بی‌شک خداوند، عزيز و آمرزنده است، خاطرنشان کرد: سیر دانش‌اندوزی و دانشجویی باید ما را قدم‌به‌قدم به خشیت در مقابل خداوند متعال برساند

پس‌ازآن دکتر آذرخش مکری استاد گروه روانشناسی دانشگاه بابیان اینکه، آینده افراد پیش‌بینی پذیر نیست و بسته به نوع تلاش فرد، آینده او رقم می‌خورد دانشجویان را به داشتن برنامه‌ریزی و پشتکار دعوت کرد و از آن‌ها خواست با ارزیابی فعالیت‌های خود و استمرار در دانش‌اندوزی در این راه پرفرازونشیب گام بردارند که قطعاً در این صورت به موفق‌ترین دانشجو تبدیل خواهند شد.

جایگاه برتر دانشگاه علوم پزشکی تهران در کشور
دکتر محمد جلیلی معاون آموزشی دانشگاه، گفت: ورود شما دانشجویان جدید را به بزرگ‌ترین و بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور تبریک می‌گویم و امیدوارم با تلاشی که در طول سال‌های تحصیل خودخواهید کرد به جایگاهی که شایسته آن هستید، برسید.
وی با اشاره به پیشینه دانشگاه علوم پزشکی تهران و جایگاه آن در کشور گفت: این دانشگاه متشکل از 11 دانشکده، پردیس بین‌الملل و پردیس دوره‌های شبانه،11 گروه آموزشی، 16 بیمارستان، 3 شبکه بهداشت، 750 دانشجوی بین‌المللی از 36 کشور دنیا و دارای هزار و 700 عضو هیئت‌علمی است که نزدیک 19 درصد از آن‌ها استاد تمام هستند و به امر آموزش حدود 12 هزار دانشجویی مشغول هستند که بالغ‌بر 80 درصد از آن‌ها، دوره‌های دکترای حرفه‌ای و تحصیلات تکمیلی را سپری می‌کنند.
دکتر جلیلی با برجسته خواندن جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه پژوهش گفت: این دانشگاه 15 درصد مراکز تحقیقاتی از کل کشور را در خود جای‌داده به‌طوری‌که اساتید آن با تولید 5 هزار مقاله در سال 33 درصد تولید علم کشور را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: این دانشگاه در حوزه پژوهش نیز برای سال‌های متمادی رتبه نخست دانشگاه‌های کشور را کسب کرده است و در پی رصد کردن رتبه‌بندی‌های بین‌المللی است.

وی بر جایگاه برتر این دانشگاه در عرصه‌های بین‌المللی تأکید کرد و گفت: این دانشگاه در عرصه‌های جهانی در مقایسه با سایر دانشگاه‌های کشور جایگاه خوبی دارد، به‌طوری‌که در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جزء 500 تا 600 دانشگاه برتر جهان قرارگرفته است.

تأکید بر تأسی از استادان پیشکسوت
دكتر علي جعفريان، رئیس دانشگاه، ضمن تبريك موفقيت دانشجويان در ورود به دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: وارد دانشكده و رشته‌هايي شده‌ايد كه جز اولين‌ها و برترين‌هاي كشور است قدر اين فرصت را بدانيد و از آن خوب استفاده كنيد البته اشكالات و كمبودهايي هم وجود دارد كه با كمك شما آن‌ها را برطرف خواهيم كرد.
وي وجود اساتيد فرهیخته و برجسته را از ويژگي‌هاي اصلي اين دانشگاه خواند و گفت: اساتيد علاوه بر انتقال دانش و معلومات، اصل مهم‌تري را به شما منتقل مي‌كنند كه آن رفتار و کردار نيك است كه ما در دانشگاه علوم پزشكي تهران به آن افتخار مي‌كنيم.
دكتر جعفريان بابیان اينكه، مهم‌تر از معلومات، اصولي كه انتقال مي‌يابد كمك مي‌كند كه در آينده شرايط بهتري برايتان فراهم شود گفت: در اين دانشگاه، آنچه بايد موردتوجه قرار گيرد انجام دادن كارهاي اصيل و صحيح است. چنانچه اين مشي را ادامه دهيد در آينده در هر رشته‌اي كه کارکنید جز افراد موفقي خواهيد بود.
وي افزود: انجام كارها به‌صورت درست و اصيل، با دقت‌هاي لازم و رعايت ملزومات آن، روحيه و فرهنگي است كه در دانشگاه جاري‌شده اميدوارم اين فرهنگ را در كنار دانش و معلوماتي كه فرامي‌گيريد در وجود خود حفظ كنيد.
دکتر جعفریان بابیان اينكه مهم‌ترين خصلتي كه گروه پزشكي بايد از آن برخوردار باشد همت است افزود: همان‌طور كه همت گمارديد كه در كه در اين جايگاه بنشينيد ازاين‌پس بايد همين همت را بكار ببنديد كه با موفقيت و سربلندي به‌عنوان دانش‌آموخته از اين مجموعه خارج شويد.
رئیس دانشگاه پشتكار را ويژگي ديگر دانشجوي موفق خواند و افزود: از اينكه نتيجه موردنظر خود را نگرفتيد نگران نشويد به کارتان ادامه دهيد و همچنان براي نيتي كه داشتيد وقتتان را صرف كنيد چراكه پشتكار در رشته‌هاي پزشكي كه حجم درس قابل‌توجهي دارند بسيار ضروري است.
دكتر جعفريان با تأكيد بر رعايت نظم در دانشگاه گفت: اين اصل مهمي است كه مطمئن نيستم نسل جديد چقدر نسبت آن توجه دارد. با توجه به اينكه امروزه با بسياري از چيزهاي بيهوده احاطه‌شده‌ايم كه جز اتلاف وقت و زايل شدن عمر هيچ سود ديگري ندارند اگر وقت خود را بانظم صرف انجام امور كنيد نتيجه كارهايتان بيش ازآنچه كه تصور مي‌كنيد بهتر مي‌شود.
وي افزود: متأسفانه امروزه زمينه اتلاف وقت، بسيار فراهم است و خيلي از افراد دچار آن هستند كه اين باروحيه دانشجويي متناسب نيست و قرين موفقيت نخواهد بود مگر آنكه از عمرتان كه گران‌بهاترين سرمايه‌اي است كه داريد درست استفاده كنيد و بدانيد كه نتيجه خواهيد گرفت.
رئیس دانشگاه بر تقويت ارتباط باخدا تأكيد كرد و گفت: هيچ‌وقت و تحت هيچ شرايطي فراموش نكنيد كه خدايي وجود دارد كه با لطف او زنده‌ايم و خدا هم بسيار بزرگ‌تر و بخشنده‌تر از آن است كه فكر مي‌كنيم لذا حتي در مواقعي كه كار درستي انجام نمي‌دهيم نبايد ارتباط خود را باخدا قطع كنيم.
دكتر جعفريان در جمع‌بندي سخنان خود رعايت اين اصول را رمز موفقيت دانشجويان دانست و افزود: با نگاه به دانشجويان سال‌هاي بالاتر پي خواهيد برد آن‌هایی كه اين اصول را رعايت مي‌كنند نسبت به ديگران موفق‌ترند بنابراين نبايد تصور كنيد هرچه تعداد بيشتر شود موفقيت سخت‌تر مي‌شود حركت بر اساس اين اصول شمارا در مسير موفقيت قرار مي‌دهد.

توضیح اینکه، ظرفیت سالن اصلی در اوایل برنامه تکمیل و مهمانان به سالن فرعی پیش‌بینی‌شده هدایت شدند. در ضمن نمایشگاهی از فعالیت‌های واحدهای مختلف معاونت دانشجویی من‌جمله، مدیریت فوق‌برنامه، امور رفاهی، کانون‌های دانشجویی، تربیت‌بدنی، شورای انضباطی و همچنین غرفه مرکز پژوهش‌های دانشجویی و مرکز مشاوره سلامت روان و مرکز بهداشت دانشجویان در راهروی ورودی سالن اجتماعات ستاد از ساعت 8 تا 10 صبح برپا بود که با استقبال دانشجویان روبرو شد.

خبر: مقدم
عکس: میثم عطری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دکتر جعفریان، دکتر مکری، دکتر جلیلی، دکتر عیسی زاده در آغاز سال تحصیلی 96
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/07/10 6:20
0
0
با سلام در صورت امکان مانند سال گذشته، فیلم سخنرانی اساتید علی الخصوص استاد جعفریان و دکتر مکری را در سایت دانشگاه قرار دهید. با سپاس.
کاربر مهمان
1396/07/02 20:11
0
0
حجاب افراد بسیار مناسب بود، بنده پیشنهاد می کنم شما فکری به حال چشم هاتون بکنید.
کاربر مهمان
1396/07/02 9:38
0
0
با سلام خدمت ریاست دانشگاه لطفا در مورد حجاب برگزار کنندگان نمایشگاه دانشجویی فکری بیندیشیدتذکر به رعایت پوشش در محیط های دانشگاهی حداقل کاری است که میتوان کرد
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد