کد خبر: ٧١٢٣٥/ ١٧:٠٧ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 5715
چاپ
ارسال به دوست
مراسم تکریم دکتر جعفریان، رئیس سابق و معارفه دکتر کریمی، سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر کریمی: هنر این است نگذاریم در شرایط سخت به اندام‌های حیاتی دانشگاه آسیبی برسد
سرپرست دانشگاه در مراسم معارفه خود، قدمت و بزرگی دانشگاه را مستلزم صرف هزینه‌های بیشتری دانست و تأکید کرد همیشه اعتماد به دانشگاه نتیجه مثبتی داشته است.

گالری عکس( جمشید ربیعی )

گالری عکس( سید میثم عطری)

گالری عکس( حسین اکبریان)

گالری عکس ( اسماعیل استاجی)

گالری عکس( الهام حق شناس)

دریافت فیلم
در مراسم تکریم دکتر جعفریان، رئیس سابق و معارفه دکتر کریمی، سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران که 16 مهر 96 در سالن همایش‌های دانشگاه برگزار شد، دکتر کریمی با تأکید بر حفظ جایگاه اساتید دانشگاه گفت:  13 روز قبل از اینکه شریان‌های دست امیرکبیر در هوای بخارآلود فین کاشان قطع شود،  7 پزشک اتریشی برای تشکیل مدرسه طب در دارالفنون به تهران آمدند، او که دیگر در آن زمان قدرتی نداشت، یک نفر از دوستان خود را برای استقبال این 7 معلم فرستاد تا شرایط لازم را برایشان فراهم کند یعنی در 166 سال پیش امیرکبیر می‌دانست که معلمی دانشگاه چه معنایی دارد؟ اگر از همین یک اقدام امیرکبیر بیاموزیم دانشگاهمان درست می‌شود.
سرپرست دانشگاه بابیان اینکه ما وارث تلاش اساتید دانشگاه طی دوران‌های مختلف هستیم افزود: از 83 سالی که از عمر دانشگاه می‌گذرد 43 سال از آن را شاهد بودم. اولین رییس دانشگاهی که پس از جداسازی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران مسئولیت دانشگاه را برعهده گرفت دکتر باستان حق بودند که خاطرات خوب بسیاری از ایشان دارم. دکتر باستان حق پس از تحمل سختی‌های بسیار این مسئولیت را به دکتر ظفرقندی در سال 73 تحویل داد و بعدها دکتر لاریجانی،  دکتر منصوری و بالاخره برادر عزیز و استاد بسیار دوست‌داشتنی دانشگاه،  دکتر جعفریان این مسئولیت را پذیرفتند.
وی با تأکید بر توجه به پیشینه دانشگاه گفت: کسانی که گذشته دانشگاه را نمی‌بینند یا می‌خواهند که نبینند مطمئناً از تصمیمات عاقلانه محروم خواهند بود ما باید گذشته دانشگاه را مطالعه کنیم و نقاط قوت و ضعف آن را بدانیم و از کنار زحمات پیشینیان به‌سادگی عبور نکنیم.
دکتر کریمی قدمت و بزرگی دانشگاه را مستلزم صرف هزینه‌های بیشتری دانست و افزود: این دانشگاه به دلیل قدمت، گستردگی و حضور پرشمار اساتید پیشکسوت نیازمند صرف هزینه‌های بیشتر است من از دکتر هاشمی درخواست می‌کنم وسعت و پیشکسوت بودن این دانشگاه را بپذیرند و اجازه بدهند هزینه‌های آن را بپردازیم.
سرپرست دانشگاه بابیان اینکه اعتماد به این دانشگاه همیشه جواب می‌دهد افزود: بدنه دانشگاه مستحکم‌تر از آن است که با جابه‌جایی مسئولان،  لغزشی بر اندام آن بیفتد. بزرگ‌ترین کاری که برای اساتید و همکاران خود می‌توانیم انجام دهیم اینکه به‌جای ایجاد مزاحمت در کارشان، تسهیلاتی را برایشان فراهم کنیم و اجازه دهیم کارشان را انجام دهند.
سرپرست دانشگاه، مسئولیت دانشگاه را در قبال دانشجویان نخبه آن، سنگین دانست و افزود: هنوز نگاه پرمهر و مسئولانه دکتر بهادری و دکتر یلدا در زمان دانشجویی‌ام را به یاد دارم اعضای هیئت‌علمی دانشگاه هم  باید دانشجویان را به چشم فرزندان خود ببینند و زمینه رشدشان را فراهم کنند.
دکتر کریمی در خصوص کارکنان دانشگاه هم گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که کارکنان در آرامش و با خیالی آسوده به وظایف خود عمل کنند.
وی افزود: من عادت ندارم کمبودها را مطرح کنم به‌هرحال ما هم در مرکز قلب گاهی با شرایط دشوار کمبود اعتبار مواجه بودیم اما نگذاشتیم کسی متوجه آن شود چراکه راه‌حل مشکلات فقط پول نیست بلکه با توجه، اعتماد کردن و صبر و تحمل می‌توان سختی‌ها را پشت سر گذاشت.
سرپرست دانشگاه بابیان اینکه هنر ما این است که در شرایط سخت نگذاریم به اندام‌های حیاتی آسیب برسد افزود: نباید نگران باشیم و فقط نقاط منفی را بگوییم باید اطمینان داشت که شرایط سخت می‌گذرد.
وی افزود: قطعاً با حمایت دکتر هاشمی و تلاش تیم مدیریتی ایشان در دوره جدید و تلاش اساتید دانشگاه می‌توانیم این مجموعه را با همدلی و همراهی هم اداره کنیم. همان‌طور که درگذشته بوده در آینده هم خواهد بود.
دکتر کریمی تصریح کرد: اولین رییس دانشگاه تمام‌وقت جغرافیایی هستم و خاک این دانشگاه را طوطیای چشمم می‌کنم و تا هر مدتی که در این سمت هستم حداکثر تلاش خود را بدون هیچ چشمداشتی به کار می‌بندم تا محیطی آرام، شاداب و مساعد برای رشد علمی دانشگاه فراهم شود.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید دانشگاه
  • دکتر عباسعلي کريمي
  • دکتر علي جعفريان
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/10/09 11:42
0
0
با سلام حضوررياست محترم دانشگاه من يه كارمند از صد ها كارمند اين مجموعه هستم واز حضور حضرتعالي تقاضا داريم در برقراري 35 درصد فوف العاده ويژه كاركنان هر چه سريعتر دستور به اقدام فرماييد وضع معيشت كاركنان واقعا در شرايط بحراني ميباشد
کاربر مهمان
1396/07/24 11:37
0
0
رییس محترم دانشگاه خواهشمند است نسبت به پیمانی/رسمی نمودن کارکنان قرادادی که بعضا مدت زیادی به شکل قراردادی مشغول کار بوده اند اقدام فرمایید. با تشکر
کاربر مهمان
1396/07/23 9:50
0
0
فقط شعار ندهیم! شعار ندهیم عمل کنیم! قرا است بدبختی های قبلی و ساری و جاری داتشگاه در حیطه مشکلات مالی تداوم یابد؟
کاربر مهمان
1396/07/21 12:44
0
0
دکتر کریمی عزیز! آمادگی خود را جهت کمک در ارتقائ دانشگاه اعلام می نماییم. آرزوی موفقیت در نیل به آرمانهایی که در پیش دارید را از خداوند متعال خواهانم. تندرست باشید. م رپ
کاربر مهمان
1396/07/18 13:56
0
0
با سلام و ادب حضور استاد ارجمند و تبریک صمیمانه بابت انتصاب شایسته جنابعالی؛ به عنوان یک کارشناس رسمی و افتخار 20 سال خدمت در دانشگاه؛‌ از حضورتان تقاضا دارم با نگاه مهربان و پرتدبیرتان التفات بیشتر و خاص تر نسبت به کارکنان و کارمندان زحمت کش دانشگاهی داشته و درخصوص اِعمال بخشنامه ماده 66 قانون مدیریت خدمات کشوری (35 درصد فوق العاده ویژه) دستور اقدام عاجل صادر فرموده و تحمل بار سنگین هزینه های جاری زندگی را برای ما اقشار آسیب پذیر جامعه سبک تر فرمایید. پیشاپیش سپاسگزار و دعاگویتان هستم. ارادتمند/ م.ش
کاربر مهمان
1396/07/18 9:49
1
0
ضمن عرض سلام و احترام و تبریک به مناسبت انتصاب شایسته جنابعالی از شما تقاضا داریم در خصوص برقراری حق عائله مندی برای زنان مجرد که تاکنون ازدواج نکرده اند و به تصویب وزارت اقتصاد و دارایی نیز می باشد ودر سا 1392 به همه جا ابلاغ شده و اکثر دانشگاهها در حال پرداخت آن هستند توجه ویژه بنمائید . همانطور که مستحضرید تعداد این افراد در سطح دانشگاه زیاد هم نیست و کمکی شایانی به درآمد آنها خواهد شد که اکثر آنها در حال حاضر از پدر و مادر پیرشان هم مراقبت می کنند و این حقی است که دولت برایشان مقرر کرده است لطفا شما هم حق را به حق دار برسانید و جلوی این گونه مواردی را که کمک حالی به برخی از خانوادههای زحمت کش است نگیرید . اجر شما با صاحبان این ماه عزیز و گرانقدر
کاربر مهمان
1396/07/17 21:25
0
1
با سلام به ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران دکتر کریمی. بنا به سخرانی صریح و کاملی که در جلسه تودیع و معارفه خود در روز یکشبنه داشتین در خصوص رسیدگی و برطرف کردن مشکلات پرسنل دانشگاه و برطرف کردن هر چه سریع تر که در دست اقدام دارین لذا عاجزانه خواهشمندیم که مسئله رسیدگی به وضع کلیه پرسنل زحمت انتظامات که شب و روز حفظ و حراست از ارمان های دانشگاه و اموال امنیت از هیچ کاری دریغ نمیکنن به وضع قبل خود برگردانید ان شاالله که موجب موهبت خود قرار دهید این خواسته کوچک همه مارو که بتوانیم با قدرت و پر تلاش تر ادامه دهیم با تشکر
کاربر مهمان
1396/07/17 14:54
1
0
با سلام،استاد گرامی جناب آقای دکتر کریمی،انتخاب شایسته و بجای جنابعالی توسط وزیر محترم بهداشت به جایگاه مهم ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران را به محضرتان تبریک عرض میکنم همچنبن برای جنابعالی و ان شاءالله برای معاونین و مدیران مدبر و دلسوزتان از خداوند مهربان آرزوی سلامتی و موفقیت هر چه تمام تر در سیاستهای وزارت و دانشگاه و اجرای تمام بندهای مندرج در حکمتان بخصوص بندهای 6 و 8 را دارم چرا که بفرموده *برای خوب کار کردن،یک محیط خوب هم لازم است* و این موضوع حتما در تسریع اجرای خردمندانه،هوشمندانه و دلسوزانه بندهای 6 و 8 میسر میشود چرا که کلیه پرسنل دانشگاه از تعلل 2 ساله وعدم اجرای به موقع فوق العاده ویژه 35 درصد خیلی ناخشنود و متضرر شدند که این موضوع یقینا ضربه شدیدی به وضعیت مالی،معنوی،کاری آنها شده لذا از آن مقام محترم تقاضامندم که نسبت به این قضیه حساس شده تا حقوقی وحق الناسی بیش از این ضایع نشود.
کاربر مهمان
1396/07/17 10:30
0
0
با تبریک دوباره به مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تهران برای این انتخاب عالی آقای دکتر کریمی در سخنان شان به نکات مهمی اشاره کرده اند که در 15 سال مسئولیت شان در مرکز قلب تهران هم به آنها اعتقاد داشته و اجرا کرده اند. هم در خصوص پزشکان هیات علمی ، هم در مورد کارکنان و هم در مورد چگونگی مواجهه با مشکلات . مدیریت ایشان در مرکز قلب تهران از هر جهت بی نظیر و مثال زدنی است. برای ایشان از صمیم قلب آرزوی موفقیت ، سربلندی و تندرستی دارم. منوچهری
کاربر مهمان
1396/07/17 7:22
1
0
باید به همان اندازه که به پزشکان توجه میکنید به سایر اقشار و رشته ها توجه کنید وگرنه دانشگاه تهران سردمدار فرار نخبگان خواهد شد
کاربر مهمان
1396/07/17 0:54
1
0
استاد والامقام جناب آقای دکتر کریمی عزیز ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران در جلسه معارفه به نکته بسیار مهم و کلیدی اشاره فرمودند . ایشان بیان کردند که باید شرایطی را فراهم کنیم که کارکنان در آرامش و با خیالی آسوده به وظایف خود عمل کنند. نکته ای که تا امروز هیچ اهمیتی به آن داده نمی شد. آماده کردن فضای آرام و عاری از هر تنش در محیط دانشگاه است که می تواند با جلوگیری از هرز رفتن انرژی و پتانسیل بالقوه اعضاء محترم هیئت علمی و کارکنان شریف دانشگاه آنها را در محقق ساختن اهداف عالی دانشگاه مصمم ، استوار و ثابت قدم نگهدارد. ریاست محترم دانشگاه می تواند با نگاه نه یکطرفه، بلکه با نگاه یکسان به فرزندان دانشگاه و برخورد جدی با هرگونه تبعیض وعوامل تبعیض زمینه را برای رشد و تعالی دانشگاه در عرصه های مختلف آماده سازد. با شناخت عمیقی که از خصوصیات و شخصیت والای جناب آقای دکتر کریمی عزیزو گرانقدر داریم مطمئناً دیگر شاهد خارج کردن غیر منصفانه و بی دلیل دانشگاهیان فرهیخته اعم از اساتید و پرسنل سخت کوش از صحنه دانشگاه نخواهیم بود . ما تا آنجا که در توان داریم برای توفیق هرچه بیشتر ریاست محترم دانشگاه جناب آفای دکتر کریمی این استاد ژرف نگر و فرهیخته لحظه ای درنگ نخواهیم نمود.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد