کد خبر: ٧١٣٥٤/ ١٣:٥٧ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 340
چاپ
ارسال به دوست
هشتمین جلسه کمیته آموزش و پژوهش ایثارگران در سال ٩6 در دفتر امور ایثارگران برگزار شد
دکتر مقیمی، مدیر امور ایثارگران گفت: ارتقاء آموزش در تمام زمینه‌ها می‌تواند برای ایثارگران مفید وموثر واقع شود.


به گزارش روابط عمومی دفترامورایثارگران دانشگاه هشتمین جلسه‌ی کمیته‌ی آموزش و پژوهش با حضور مدیر امور ایثارگران و دکتر عمادی، دکتر نوروزی، دکتر پور محمدیان، دکتر حجازی و  کتر احمدی اعضای اين کمیته، روز سه‌شنبه، 18 مهر 96 در دفتر امور ایثارگران دانشگاه برگزار شد.
 در ابتدای  این نشست دکتر عمادی مسئول کمیته پژوهشی ایثارگران گزارشی از دو مأموریت خارج از کشور را ارائه کرد.
وی هدف از سفر به کشور برونئی و گینه را کمک به مردم مستضعف این مناطق مطرح کرد و گفت این مأموریت مورد استقبال وزارت امور خارجه و وزیر بهداشت  آن کشورها قرار گرفت.
مقرر شد با هماهنگی معاونت اجتماعی وزارت متبوع در مأموریت بعدی تعدادی از پزشکان متخصص زنان وزایمان، اطفال، عفونی و داخلی براي کمک به حادثه دیدگان مسلمانان میانمار به کشور بنگلادش اعزام شوند . (دکتر عمادی  مدت شش سال است که در کشورهای آفریقایی  به فعالیت  درمانی و آموزشی مشغول است و از سوی وزرای  بهداشت و خارجه این کشورها  مورد تشویق قرارگرفته و  بنا به خواسته ایشان درمانگاه تخصصی درمان بیماری‌های پوستی آلبینو بانام مبارک حضرت امام حسین (ع) و با آرم دانشگاه علوم پزشکی تهران تأسیس‌شده است و این تنها درخواست ایشان در مقابل خدمات چندساله ایشان به مردم فقیر کشورهای آفریقایی بوده است.
مسئول کمیته پژوهش ایثارگران در ادامه یادآور شد،ب اید تلاش شود در آینده با برنامه‌ریزی‌های مدون  بتوانیم  فضا و بستر مناسبي براي  این‌چنین فعالیت‌هایی توسط گروه ایثارگران شکل بگیرد.
سپس دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران در مورد پیگیری تأسیس مرکز تحقیقات و سلامت ایثارگران گزارشی ارائه کرد.
وی از اعضای کمیته خواست که برای پیشرفت این کار و نتیجه قطعی تلاش بیشتر شود. همچنين در خصوص اقدامات آموزشی و ارتقا سطح تحصیلی ایثارگران مواردی را یادآوری کرد در ادامه مقرر شد در این خصوص مطالعات  بیشتری انجام شود  و فهرستي از اولویت‌های آموزشی تهیه شود و بر اساس نیازهای آموزشی برنامه‌ریزی شود.
مصوبات اين جلسه پیشنهاد فهرست اعضای کمیته در مورد نیازهای آموزشی ایثارگران در جلسه بعد، برگزاری جلسه با دکتر آخوندی در مورد مرکز تحقیقات سلامت ایثارگران،  بازنگری اساسنامه مرکز تحقیقات و ارائه به کمیته و مطالعه در خصوص تشکیل اردوهای پزشکی برای اعزام به مناطق موردنیاز بود.
خبر: اسماعیلی
عکس: گلمحمدی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد