کد خبر: ٧١٣٥٨/ ١٤:٣٩ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 335
چاپ
ارسال به دوست
دفتر امور ایثارگران
دیدار مدیر امور ایثارگران دانشگاه با دکتر محمدعلی نوربالا از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس
در دیدار دیدار دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران دانشگاه با دکتر محمدعلی نوربالا از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به تاریخچه و عملکرد دفتر امور ایثار گران اشاره و تأکید شد مرکز تحقیقات سلامت ایثارگران موفق به اخذ مجوز دانشگاهی شده و اکنون در مرحله تائید وزارت بهداشت است.

به گزارش دفتر امور ایثارگران ، دکتر مقیمی ضمن دیدار با دکتر محمدعلی نوربالا استاد روان‌پزشکی و رئیس بخش روان‌تنی بیمارستان امام خمینی (ره) و از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، به بیان توضیحاتی پیرامون تاریخچه و عملکرد دفتر امور ایثارگران پرداخت و گفت: این دفتر از سال 89 با دستور دکتر لاریجانی و زیر نظر دکتر محقق تأسیس‌شده است و باوجود چالش‌های فراوان برای جمع‌آوری اطلاعات ایثارگران دانشگاه با توجه به تمایل نداشتن ایثارگران برای ثبت اطلاعات، توانستیم اطلاعات 1300 ایثارگر را در دانشگاه جمع‌آوری کنیم که  120 تن از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه از ایثارگران هستند. البته مطمئناً این اطلاعات کامل نیست و تعداد ایثارگران دانشگاه بیشتر از این آمار است اما در کشور تنها دانشگاهی هستیم  که بالاترین اعضای هیئت‌علمی ایثارگر راداریم و این گروه همیشه و در همه حال، آماده خدمت به ملت ایران و محرمان جهان هستند.
وی افزود: دستورالعمل رسیدگی به امور ایثارگران در طول مدت 6 ماه و با جلسات متعدد مدون شد و بعد از انجام مراحل حقوقی مصوبه هیئت‌رئیسه دانشگاه را اخذ کرد، سپس با تلاش دکتر موسوی و دستور دکتر هاشمی از سوی وزارت بهداشت به همه دانشگاه‌ها ابلاغ شد. در این دستورالعمل تشکیلات و ساختار و کمیته‌های مختلف پیش‌بینی شد. یکی از این کمیته‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی بوده که فعالیت‌های مختلفی ازجمله  مصاحبه با ایثارگران پیشکسوت، راه‌اندازی سایت اطلاع‌رسانی ایثار گران، انتشار مجله ندای ایثار و ویژه‌نامه‌های متعدد به مناسبت‌های مختلف  را شامل می‌شود.
دکتر مقیمی راه‌اندازی مرکز تحقیقات سلامت ایثارگران که موفق به اخذ مجوز دانشگاهی شده و اکنون در مرحله تائید وزارت بهداشت است را از دیگر فعالیت‌های این دفتر خواند ایشان اضافه کرد در بخش آموزش و پژوهش، بخش اداری و رفاهی ورزش و شرکت در رقابت‌های ورزشی نیز دفتر ایثارگران فعال است
دکتر نوربالا نیز اقدامات صورت گرفته در دفتر امور ایثارگران را مناسب دانست.
خبر : اسماعیلی
عکس: گلمحمدی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد