کد خبر: ٧١٦٠٨/ ١٣:٤٣ - شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 462
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده پيراپزشكي, گروه خبری RSS
بازدید اعضای بورد کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی وزارت بهداشت از دانشکده پیراپزشکی
دبیر بورد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی بر تربیت دانشجوی کارشناسی کتابداری و برگزاری وبینار تاکید کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی: اعضای بورد کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی وزارت بهداشت چهارشنبه 2 مهر 96 از گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی این دانشکده بازدید کرد.
در ابتدا و در جلسه‌ای که با حضور دکتر اشرفی رییس بورد، دکتر اخوتی دبیر بورد، دکتر رضا صفدری رییس دانشکده، دکتر وحید چنگیزی معاون آموزشی، دکتر سید جواد قاضی میر سعید مشاور علمی و پژوهشی و مدیر گروه و سایر اعضای گروه برگزار شد، دکتر قاضی میرسعید ضمن خوشامدگویی به بیان توضیحاتی پیرامون تغییرات صورت گرفته در دانشکده از بازدید قبلی اعضای بورد تاکنون پرداخت و گفت: ازلحاظ فیزیکی با تلاش‌های بی‌وقفه تیم مدیریتی وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کردیم. در زمینه تأمین نیروی انسانی نیز اقدامات متعددی صورت گرفته و مجوزهای لازم کسب‌شده است و با جذب دکتر شیخ شعاعی روند مثبتی پیش گروه قرار دارد.
دکتر قاضی میر سعید: کیفیت خدمات آموزش از اولویت برخوردار است 
وی افزود: علاوه بر اهمیت فراوان کمیت در آموزش، بحث کیفیت آموزش نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است و ما تحت هر شرایطی که باشیم حفظ کیفیت آموزش در الویت است و در این راستا حرکت می‌کنیم و مدعی هستیم علاوه بر رعایت شاخص‌های دانشگاه در برخی موارد فراتر نیز رفته‌ایم.
دکتر صفدری: تاکید ارزیابی ها به جنبه مشارکت و فرهنگ ارتقا و بهبود است
دکتر صفدری ضمن خیرمقدم این‌گونه ارزیابی‌ها را مثبت خواند و اظهار داشت: این ارزیابی‌ها برای مسئولین دانشکده‌ها فرهنگ ارتقا خدمات آموزشی و پژوهشی را به همراه دارد؛ زیرا که نظرات ارزیابان و داوران نظرات تکمیلی در راستای بهبود عملکردهای بهبودی است. این‌گونه ارزیابی‌ها مورد تأکید معاونت آموزشی وزارت متبوع هم بوده بیشتر به جنبه مشارکت و فرهنگ ارتقا و بهبود تأکید دارد.
رییس دانشکده با سازنده دانستن نظارت گفت: این‌گونه ارزیابی‌ها درواقع همفکری بوده و سازنده است و موجب هم‌افزایی خواهد شد. در دانشکده برنامه استراتژیک در چارچوب برنامه‌ریزی‌های دانشگاه وجود دارد که در میان برنامه‌ها، برنامه ارتقا کمی و کیفی فعالیت آموزشی از موفق‌ترین برنامه‌ها بوده است. هرچند با وضعیت مطلوب فاصله‌داریم و باید تلاش بیشتری داشته باشیم.
دکتر چنگیزی در خصوص فعالیت‌های آموزشی دانشکده گفت: ازجمله تغییراتی که از زمان بازدید قبلی تاکنون در دانشکده صورت گرفته است ارزشیابی‌ها به‌صورت دوره و اعضای هیات علمی، تحلیل آن‌ها و ارائه بازخورد است. در صورت وجود مشکل آن برطرف خواهد شد و نقاط قوت حفظ می‌شوند. در راستای ارتقا فعالیت‌های کیفی کارگاه‌های مستمری از سوی EDO دانشکده با همکاری EDC دانشگاه به‌صورت هفتگی با حضور اساتید متبحر و مجرب برگزار می‌شود و روند رو به رشد و پیشرفت است.
دانشگاه علوم پزشکی تهران مدل و الگویی برای سایر دانشگاه ها 
دکتر اخوتی ضمن تشکر هدف از این بازدید را کمک به همدیگر به‌منظور بهبود وضع موجود دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران همواره به‌عنوان مدل و الگو در کشور برای سایر دانشگاه‌ها مطرح بوده است. یکی از قوت‌های این دانشکده حضور پیشکسوتان در کنار نیروهای جوان‌تر است که امکان انتقال و تبادل تجربه را فراهم می‌کند. به‌منظور بهبود کیفیت وضعیت رشته شاید لازم باشد دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجوی کارشناسی کتابداری نیز تربیت کند و این امر در بهبود آموزش در سطح تحصیلات تکمیلی تأثیر چشم‌گیری دارد. برگزاری کارگاه و ژورنال کلاب به‌صورت وبینار و همایش‌های تخصصی رشته نیز از مواردی است که در امر بهبود و ارتقا ضرورت دارد.
دکتر اشرفی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن تأکید بر لزوم این نشست‌ها و تبادل‌نظر و تجارب به طرح سؤالاتی در خصوص تبیین وضعیت کمی و کیفی فعالیت‌های گروه پرداخت.
بعد از تبادل‌نظرت بین اعضا، بازدیدی از گروه کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی صورت گرفت و اعضا ضمن بررسی مستندات و مدارک به مصاحبه با دانشجویان دکتری تخصصی نیز پرداختند.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد