کد خبر: ٧٢٠٦٣/ ١٤:٤٣ - دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 4765
چاپ
ارسال به دوست
نشست رییس دانشگاه با اعضای هیات علمی دانشکده دندانپزشکی
دکتر کریمی: دانشکده دندانپزشکی نیازمند طرحی جدید است
رییس دانشگاه در دیدار با اعضای هیات علمی دانشکده دندانپزشکی، ارائه طرح و مدلی خلاقانه برای رفع مشکلات دانشکده را ضروری خواند و بر لزوم تعامل بیشتر با دانشگاه تاکید کرد.

گالری عکس
نشست و همفکری رییس و هیات رییسه دانشگاه با اعضای هیات علمی دانشکده دندانپزشکی، روز دوشنبه 15 آبان 1396 در سالن اجتماعات این دانشکده برگزار شد. در ابتدای این جلسه دکتر بیات، رییس دانشکده دندانپزشکی، گفت: امیدوارم در شروع دوره جدید به ریاست دکتر کریمی، قدم های بلندتر و ارزشمندتری برداشته شود و ما نیز بتوانیم به عنوان عضوی از این مجموعه بزرگ و قدیمی به بهترین نحوه به وظایف خود عمل کنیم.

گزارش عملکرد چهارساله
وی ضمن ارائه گزارش عملکرد 4 ساله مدیریت خود به معرفی ظرفیت ها و امکانات دانشکده پرداخت و گفت: در ابتدای دوره برنامه ای با 15 بند مختلف را به ریاست دانشگاه ارائه کردم و خوشبختانه تا امروز در مورد تمامی بندهای آن در دانشکده اقدام شده که البته در مواردی موفقیت و در مواردی نیز با ناکامی هایی مواجه بوده است.
دکتر بیات با اشاره به برنامه های حوزه آموزش، از حضور 1155 دانشجو و 140 عضو هیات علمی در دانشکده دندانپزشکی خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه با تصویب شیوه نامه ارزشیابی، توانستیم نظام ارزشیابی را به صورت صددرصدی در دانشکده پیاده سازی کنیم. همچنین با تشکیل واحد آزمون، آزمون های این دانشکده را به شیوه ای صحیح و علمی استاندارد سازی نماییم.
رییس دانشکده دندانپزشکی، اصلاح کاریکلوم آموزشی، اجرای نوین واحد درمان جامع دندانپزشکی، برگزاری کارگاه پروفشنالیسم و تعهد حرفه ای را از دیگر برنامه های اجرا شده در این دانشکده خواند و گفت: در حوزه تحصیلات تکمیلی نیز برنامه های مختلفی اجرایی شده که از جمله آنها می توان به راه اندازی دندانپزشکی در مرکز طبی کودکان، راه اندازی اتاق عمل و سرویس بیهوشی در بخش کودکان، راه اندازی دوره فلوشیپ ارتو سرجری و شکاف لب و کام در بخش ارتودنسی، راه اندازی بخش جراحی در بیمارستان سینا و ارائه سرویس جراحی در انستیتو کانسر اشاره کرد.
وی همچنین از تامین اعضای هیات علمی بر اساس نقشه دانشگاه خبر داد و گفت: بسیاری از اعضای هیات علمی در معرض بازنشستگی بودند، از اینرو با همکاری دانشگاه موفق شدیم 55 عضو هیات علمی جدید برای گروه های مختلف به جز جراحی و پروتز استخدام کنیم. همچنین این دانشکده فعالیت هایی در سطح ملی داشته که از آن جمله می توان به برگزاری آزمون ملی دندانپزشکی، همکاری در تدوین کتاب مرجع و همکاری در حوزه آموزش در سطح ملی اشاره کرد.
دکتر بیات ارتقا سرانه مقاله از 1.1 به 1.3 و تشکیل کمیته اخلاق سازمانی در دندانپزشکی را از کارهای انجام شده در حوزه پژوهش خواند و یادآور شد: تلاش کردیم تا لاین های پژوهشی مختلفی را برای اعضای هیات علمی داشته باشیم و ایندکس ها را بهبود ببخشیم.
رییس دانشکده دندانپزشکی، در ادامه به اجرای طرح های تولید محور اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در کشور، ایمپلنت دندانی با برند دانشگاه علوم پزشکی تهران به زودی وارد بازار می شود.
وی همچنین از بهبود شرایط فرهنگی و دانشجویی دانشکده، نسبت به قبل خبر داد و خاطر نشان کرد: تجهیز سالن ورزشی و راه اندازی چند دوره مسابقات، استقرار مشاور، بازسازی مناسب سلف، برگزاری تریبون آزاد دانشجویی و کارگاه های مختلف از جمله مواردی است که منجر به بهبود شرایط فرهنگی شده است.
دکتر بیات سپس ماموریت تعریف شده برای دانشکده از سوی دانشگاه را در تناقض با فعالیت های درمانی دانست و گفت: به هر حال این دانشکده توانسته است مصوبه ایجاد مرکز آموزشی درمانی را از دانشگاه کسب کند. همچنین توانستیم برنامه HIS (سیستم جامع اطلاعات دندانپزشکی) را نصب نماییم و تعرفه خدمات دندانپزشکی را قانونمند کنیم.
وی در پایان به فعالیت بخش های دیگر از جمله حوزه بین الملل، معاونت توسعه، بهداشت و غذا و دارو اشاره کرد.

پیشنهاد اعضای هیات علمی
در ادامه این نشست اعضای هیات علمی به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند. در ابتدا دکتر بقایی، از رییس دانشگاه خواست تا به عنوان پدر، مجموعه فرزندان خود را با ویژگی های منحصر به فرد آن ببیند و تفاوت های آنها را درک نماید.
سپس دکتر صدیق پور، نظارت بر عملکرد معاونین دانشکده ها را امری ضروری خواند و بر لزوم آموزش اعضای هیات علمی جوان تاکید کرد.
دکتر آشفته، مدیر گروه اندودانتیکس نیز ضمن قدردانی از اینکه نظرات اعضای هیات علمی در چند سال اخیر شنیده می شود، خواستار توجه به امکانات و تجهیزات دانشکده شد.

همگرایی بیشتر با دانشگاه
در پایان این نشست، دکتر کریمی، رییس دانشگاه، از دیدار مجدد همکلاسی ها و همدوره ای های خود ابراز خرسندی کرد و گفت: اینکه از پردیس دانشگاه جدا شدید و در چنین ساختمان زیبایی حتی بالاتر از مرکز قلب مستقر شده اید جای تبریک دارد.
وی حضور یک دندانپزشک در هیات رییسه برای بهتر شنیده شدن حرف ها، را تفکری مردود خواند و تصریح کرد: اگر ما یک خانواده هستیم می توانیم همه حرف ها را به هم بزنیم. اگر دانشکده هیات رییسه قوی داشته باشد می تواند با همفکری مشاوران، مشکلات را شناسایی و برنامه مشخصی برای رفع آنها به دانشگاه ارائه کنند.
دکتر کریمی، راه اندازی بخش جراحی در بیمارستان سینا و ارائه سرویس جراحی در انستیتو کانسر را از موفقیت های این دانشکده دانست و ضمن قدردانی از اجرای آن گفت: دانشگاه امروز به یک خانواده بزرگ تبدیل شده و تصور می کنم این دانشکده به همگرایی بیشتری با دانشگاه احتیاج دارد.
رییس دانشگاه، با بیان اینکه 'ای کاش وقتی دانشکده دندان پزشکی از محل قبلی خود به محل جدید نقل مکان می کرد، با خود تفکر و ایده ای جدید هم می آورد' خاطر نشان کرد: دانشگاه هرگز مانعی برای اجرای طرح و ایده های خوب نبوده و شما باید تا کنون فکر و مدلی برای برون رفت از مشکلات به دانشگاه ارائه می دادید.
وی یادآور شد: روزی که ساختمان خالی مرکز قلب را از سازنده تحویل گرفتم، در آنجا فعالیت و حرکت های بسیاری انجام شد تا تبدیل به مرکزی سود آور شود، این دانشکده نیز دارای ظرفیت های زیادی است و با شناختی که دارم، تنها نیازمند فکری بلند و طرحی جدید است تا بتواند حرکتی رو به جلو داشته باشد.
دکتر کریمی، افزود: خوشبختانه این دانشکده به روز است و بدهکاری ندارد. همچنین دندان پزشکی رشته ای درآمد زاست و گرفتار بیمه ها نیست، لذا همت کنید و با توجه به آینده دانشکده برنامه و مدلی را به دانشگاه ارائه دهید تا مشکلاتتان رفع شود.
رییس دانشگاه سپس به قدمت دانشگاه و دانشکده ها اشاره کرد و گفت: امروز تبدیل به دانشگاهی پیر و مسن شده ایم و وقت آن رسیده تا نوه ها ما را یاری کنند. اما ظاهرا آنها دانشگاه را رها کرده و به بخش خصوصی پیوسته اند. اکنون زمان آن رسیده تا نوه هایمان با عشق برای حل مشکلات قدم بردارند.
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی دانشگاه برای کمک به پویایی دانشکده ها، ابراز امیدواری کرد، در دور جدید، هیات رییسه دانشکده ها تعامل و ارتباط موثرتری با دانشگاه برقرار کنند.

خبر: نسیم قرائیان
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دانشکده دندانپزشکی
  • نشست با اعضای هیات علمی
  • دکتر کریمی
  • رییس دانشگاه
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/01 11:53
0
0
هر کسی انتخاب میشود بشود فقط حرف حرف خودش نباشد و به حرف دیگران توجه کند و به بهترین تصمیم عمل کند اینطور نباشد که وعده اش به عملش نخورد.
کاربر مهمان
1396/08/29 12:53
0
0
خواهشمند است تمام نظرات درج گردد.
کاربر مهمان
1396/08/25 9:36
0
0
با سلام و تشکر از اظهار نظرها اینجانب آنچه ارائه کرده ام مبتنی بر آمار دقیق و مستند میباشد آرزوی من نیز اینست که گروهی حقیقت این آمار ها را بررسی و راستی آزمایی کنند در خصوص کارکنان محترم تلاش بر این بوده که دریافتی آنان تا حد ممکن بیشتر شود که این امر محقق شده البته در مورد عدالت در توزیع حتما انتقاداتی وجود دارد که برخی از آن ها وارد است و در تلاش برای اصلاح هستیم در مورد تعرفه و افزایش درامد سخنان بدون شاهد گفته میشود که نیازمند کارشناسی است البته کسانی که بیش هز دو هزار مراجعه کننده را به بهانه های واهی و بدون دریافت حتی یک خدمت نا امید به خانه های خود برگردانده اند نیز باید پاسخ گو باشند ظرفیت 70 درصدی بدون استفاده کلینیک با نگاه کسانی که دست زدن به بیمار دانشگاهی را کسر شان خود میدانند قابل حل نیست قطعا در ارائه خدمات ما اشکالات زیادی وجود دارد که انتقادات انجام شده میتواند در بهبود وضعیت کمک کند محمد بیات
کاربر مهمان
1396/08/23 9:29
0
0
با سلام و تشکر از آقای دکتر کریمی امیدوارم فرصت داشته باشند تا نظرات رو بخونن البته مامینویسیم به امیدی که ...... مشکل علوم پزشکی و ما دانشکده دندن که یکی از قسمتهای کوچک آن است ندیده شدن پرسنل است من با تعاریفی که از جنابعالی شنیده بودم انتظار داشتم حداقل یک نظر سنجی از پرسنل هم انجام بشه البتهمشکل اصلی دانشکده ما از قدیم و ریشه ایست و این برمیگردد به بی عدالتی ها در عدم پرداخت و سلیقه ای بودن. آقای دکتر کریمی نگاه شما بسیار نسبت به پرسنل مثبت است و خودتون میدونین پرسنل بر عکس هییت علمی دریافتیشون فقط از محل دانشکده است خواهش میکنم علاوه بر ریاستها به امور مالی هم دقت نطر داشته باشین تا همین مسایلی که برای برخی کوچک و ناچیز است باعث بی انگیزگی در عملکرد پرسنل نگردد برنامه های بزرگ مجریات توانمند و با انگیزه میخواهد و شما انقدر تجربه دارید که میدانید سیاست ها را مدیران بالایی تعیین میکنند ولی این مدیران میانی و بیشتر اجرایی و پرسنل هستند که در رسیدن به اهداف یاری رسانند.متشکر از بذل عنایت جنابعالی و اروزی موفقیت روز افزون پایدار باشید و ماندگار
کاربر مهمان
1396/08/20 9:30
0
0
با تشکر از ریاست جدید و تیم مدیریت ایشان . تمام پرسنل بابت پرداختی کارانه خشنود بوده و با شادابی و انرژی بیشتر مشغول بوده و دعای خیرشون رو پشت بانه ایشان قرار داده اند . خداوند یاورتان باشد
کاربر مهمان
1396/08/20 8:33
0
0
سلام چرا نظر ها را منتشر نمي كنيد حتما همه چيز گل و بلبل است مطمئن باشيد تا اين انتقاد ها نباشد كارها درست نمي شود من چند روز قبل انتقادي از مديريت دانشكده دندان پزشكي كرده بودم و توهيني هم نبود در مورد سوء مديريت در درمانگاه لطفا منتشر فرماييد
کاربر مهمان
1396/08/17 10:26
0
0
دانشكده داندانپزشكي بد ترين مديريت و خدمات را در درمانگاه شيفت بعد از ظهر خود دارد بنده بعنوان يك كارمند دانشگاه پس از چند بار استفاده از خدمات آن مركز در حال حاضر از خدمات بخش خصوصي استفاده مي كنم با قيمت مناسب و كيفيت بالاتر ارباب رجوع برايشان مهم نيست در طي سه سال گذشته حداقل سه بار پرونده هاي مراجعان را معدوم كرده و دوباره تشكيل پرونده داده اند و اين از يك مركز دانشگاهي خيلي بعيد است. به راحتي سوابق پزشكي ما را از بين بردند و حتي به اصرار من به گرفتن تاريخچه درمان و پرونده هاي قبلي جوابي ندادند., و اين حداقل انتظار از يك مركز دانشگاهي است كارمند دانشگاه
کاربر مهمان
1396/08/17 8:30
0
0
با سلام . استفاده از نظرات برخی از اساتید این دانشکده که بیشتر اهدافشان رساندن به قدرت فردی که از نظر سیاسی به آنها نزدیک است اشتباه محض می باشد . از رییس دانشگاه در خواست داریم در انتخاب رییس دانشکده ای که همواره امور درمان وآموزش را جدی گرفته جدی تر تفکر نماید.
کاربر مهمان
1396/08/17 8:14
0
0
فقط به داد دانشکده برسید .
کاربر مهمان
1396/08/16 22:18
0
0
با سلام ضمن عرض تشکر از حضور جناب آقای دکتر کریمی و معاونین محترمشون. خواهشمندم رییسی اهل تعامل، پاسخگو و وقت گذار برای دانشکده دندانپزشکی تهران انتخاب کنید. شاید گره ای از مشکلات عدیده این دانشکده باز شود. با تشکر
کاربر مهمان
1396/08/16 18:11
0
0
آقای دکتر کریمی وقتتان را برای این جلسات بی حاصل تلف نکنید.
کاربر مهمان
1396/08/16 16:55
0
0
امیدوارم جناب آقای دکتر کریمی صرفا به ارائه آمارهای ارائه شده بسنده نکنند و تحقیقات جامعی از میزان واقعیت آمارهای ارائه شده به عمل آورند. جناب اقای دکتر کریمی، تفاوت است میان واقعیت و حقیقت.. واقعیت این است که دانشکده بدهی مالی ندارد(شاید)، اما حقیقت این است که این افزایش درآمد ناشی از افزایش بسیار تعرفه ها بوده است! و همین باعث کاهش شدید مراجعان به شیفت آموزشی گردیده است. ای کاش جنابعالی یک نظرخواهی از بدنه پرسنل و هیات علمی دانشکده ها داشته باشید.
کاربر مهمان
1396/08/16 13:25
0
0
ظرفیت وپتانسیل بالقوه ای در دانشکده وجود دارد از فضای فیزیکی مناسب گرفته تا کثرت تعداد یونیت های دندانپزشکی و افراد مشتاق به فعالیت واز همه مهمتر جامعه هدف بسیار مناسب به این نکته باید توجه کرد که ما دو دست و دو پا و دوچشم داریم اما تعداد دندانها بیشمارند
کاربر مهمان
1396/08/16 11:7
0
0
درج اصطلاح علمی به زبان انگلیسی کاملا قابل توجیه است اما RUN شد را نمی فهمم.

ضمن تشکر از تذکر شما اصلاح شد.


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد