کد خبر: ٧٢١٧٥/ ١٠:١٣ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2000
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
مسابقه حل مسئله دانشجویی با موضوع اشتغال به کار دانش‌آموختگان پس از فراغت تحصیل برگزار شد
در آستانه برگزاری سومین همایش ملی فناوری سلامت، مسابقه یک‌روزه دانشجویی با حضور 19 تیم 7 نفره از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به‌منظور ارائه راه‌حل مسئله اشتغال به کار دانش‌آموختگان پس از فراغت از تحصیل برگزار شد.

گالری عکس
دکتر رضایی زاده دبیر اجرایی همایش در این مسابقه که روز یکشنبه  21 آبان 96 در ستاد مرکزی دانشگاه درحال برگزاری است گفت: در حاشیه همایش ملی فناوری سلامت، مسابقه یک‌روزه راه‌حل دانشجویی با حضور 19 تیم 7 نفره از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود. در این مسابقه یک مسئله مدیریتی که با مفهوم فناوری سلامت و دانشگاه‌های نسل سوم مرتبط است موردبررسی قرار می‌گیرد.
وی موضوع اشتغال به کار دانش‌آموختگان پس از فراغت از تحصیل را مسئله این مسابقه عنوان کرد و گفت: در جدیدترین آمار منتشرشده، یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت بیکار را فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان تشکیل می‌دهند. همچنین براساس آمار رسمی وزارت کار، نرخ بیکاری جمعیت فارغ‌التحصیل یا در حال تحصیل دوره‌های عالی کشور در سال ۹۵ به ۲۰ درصد رسیده که نسبت به سال ۱۳۹۴ معادل ۱.۵ درصد رشد دارد.
وی افزود: اشتغال به کار دانش‌آموختگان یک مسئله جدی است که مهم‌ترین دلایل آن، به نگرش و روش آموزشی و پژوهشی در دوران پیش از دانشگاه و دوره دانشگاهی برمی‌گردد.
دکتر رضایی زاده با اشاره به اهداف این مسابقه گفت: تلاش کردیم با تفکر جوان و دانشجویی و از زوایای مختلف  به مسئله بپردازیم؛ نگاهی که ممکن است مدیران ما نداشته باشند. از سوی دیگر بایستی با تغییر نگرش در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی، فرهنگ‌سازی در مسیر توسعه مفهوم دانشگاه‌های نسل سوم ایجاد شود.
دبیر اجرایی همایش تصریح کرد: به این منظور داوران و ناظران مسابقه را از بین مدیران آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها انتخاب کردیم که آشنایی و تبادل دانش و تجربه متقابل هم صورت گیرد.
وی با اشاره به شعار سومین همایش ملی فناوری سلامت با عنوان «دانشگاه نسل سوم، اشتغال و تولید دانش‌بنیان» گفت: کشور ما نیاز به یک فرهنگ‌سازی دارد چراکه جوان‌هایی که امروز دانشجو هستند در سال‌های آینده مدیران بعدی دانشگاه‌ها و کشور خواهند بود و اگر این تغییر  نگرش و رویکرد در آنان صورت گیرد زمینه لازم برای پیشبرد مفهوم دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم ایجاد می‌شود.
دکتر رضایی زاده بابیان اینکه مهم این است که از جوانب مختلف به این موضوع پرداخته شود گفت: در پایان این مسابقه به یک جمع‌بندی از 133 نظر دانشجویی در مقاطع مختلف تحصیلی به همراه نظرات مربیان و داوران می‌رسیم و نتایج آن را علاوه بر اعلام در همایش فردا، به اطلاع مسئولان دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت نیز خواهیم رساند تا در تصمیم‌گیری‌های آینده موردتوجه قرار گیرد.
وی افزود: پس از پایان مسابقه راه‌حل‌هایی که از سوی تیم‌ها ارائه‌شده مورد ارزیابی داوران قرار می‌گیرد و به سه تیم که جامع‌ترین راه‌حل‌ها را ارائه دهند جوایزی اهدا می‌شود.
توضیح اینکه: سومین همایش ملی فناوری سلامت فردا 22 آبان 96 در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار می‌شود.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/08/22 13:0
0
0
با سلام اگه به هر نفت ی مسئولیت و پست بدهند کسی بیکار نیست در حالی که میبینیم هر مدیری دوتا سه تا پست دارند
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

TAG 8 ERROR:java.lang.NullPointerException