کد خبر: ٧٢٢٤٨/ ١٠:٢٩ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 321
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان ری
بررسی راهکارهای کنترل و پیشگیری از بروز بیماری‌های منتقله از آب در شبکه شهرری
در کمیته شهرستانی التور، روش‌ها و راهکارهای پیشگیری و کنترل بیماری‌های منتقله از آب در شهرستان ری مورد ارزیابی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری، کمیته التور در تاریخ دوشنبه بیست و دوم آبان ماه در شبکه بهداشت شهرستان ری تشکیل شد. این کمیته به‌منظور ارزیابی راه‌های کنترل و پیشگیری از بیماری‌های منتقله از آب و با حضور علیرضا طاهری زاده معاون شبکه، نسرین سبزه خواه و امیر صادقی کارشناسان واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها و کارشناس مسئولان برخی از واحدهای ستادی تشکیل شد.
ابتدا طاهری زاده با اشاره به اهمیت پیشگیری از بروز این گروه از بیماری‌ها گفت: بهترین راه کنترل بیماری‌های واگیر پیشگیری از آن است، بنابراین باید روش‌های پیشگیری از بروز بیماری‌ها را به اقشار مختلف بیاموزیم.
در ادامه کارشناسان واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها، گزارشی از اقداماتی که تاکنون انجام‌شده است را ارائه کردند.
نمونه‌گیری از افراد مشکوک در همه مراکز سلامت جامعه به‌خصوص پایگاه بهداشت مراقبت مرزی، هماهنگی با آزمایشگاه‌ها جهت ارسال سریع پاسخ نمونه‌ها، تهیه وسایل موردنیاز تهیه نمونه به میزان کافی و حساس کردن کارکنان بهداشتی از مهم‌ترین اقداماتی است که تاکنون انجام‌شده است.
در این جلسه مقرر شد با هماهنگی همه واحدهای ستادی، برنامه‌های آموزشی گسترده‌ای در سطح شهرستان در مورد بیماری التور، علائم و راه‌های انتقال و پیشگیری از آن اجرا شود.
خبرنگار: سعیده شریفی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد