کد خبر: ٧٢٢٦٤/ ١٢:٠٩ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 629
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی
محمد عنبری دانشجو و دبیر کانون انیمیشن دانشگاه؛ سرزمین من می‌تواند تداعی‌گر فلسطین باشد، مبارزه خیر و شر
محمد عنبری دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و نویسنده انیمیشن «سرزمین من» معتقد است این فیلم می تواند تداعی‌گر سرزمین فلسطین و مبارزه مردم آن باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، خبرگزاری مهر روز یکشنبه 21 آبان 96 مصاحبه ای با محمد عنبری دانشجوی رشته بهداشت حرفه ای و همچنین دبیر کانون دانشجویی انیمیشن سازی دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام داد که در زیر می خوانید.

محمد عنبری نویسنده فیلمنامه انیمیشن «سرزمین من» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به چگونگی ساخت این پروژه گفت: کارگردانی این انیمیشن را برادرم علی عنبری بر عهده داشت و من در این پروژه به عنوان نویسنده فیلمنامه حضور داشتم.
وی با اشاره به اینکه انیمیشن «سرزمین من» با موضوع نبرد خیر و شر ساخته شده است، بیان کرد: در این پروژه مانند همه داستان های اسطوره ای، ۲ سرزمین خیر و شر وجود دارد و می‌توان آن را به عنوان نبرد نور و تاریکی دانست. «سرزمین من» داستان تلاش سرزمین شر و برای تسخیر سرزمین نور است.
این نویسنده بیان کرد: شاید به دلیل فضاسازی کاملا تخیلی که برای این داستان در نظر گرفته شده است نتوان آن را درباره یک مفهوم خاص و یا یک سرزمین دانست، اما در کنار آن شاید بتوان داستان این انیمیشن را به سرزمین فلسطین نسبت داد.
عنبری گفت: «سرزمین من» اکثر المان های داستان های قهرمانی را دارد و یک تیم ۴۰ نفر طی ۶ سال گذشته روی این پروژه کار کرده اند.
وی با اشاره به اینکه این انیمیشن بلند سینمایی در مدت ۹۰ دقیقه ساخته شده است، بیان کرد: برای دوبله این پروژه از افراد حرفه ای و شناخته شده استفاده کرده ایم.
عنبری در پایان گفت: در تلاش هستیم تا این انیمیشن سینمایی برای حضور در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر آماده شود.
«سرزمین من» داستانی تخیلی از سمسام پادشاه زیاده خواه و دیو صفتی است که با جادوی شیطانی، سرزمین ها و ممالک را تسخیر می کرد اما در این مسیر یک سرزمین مانع اهداف شوم وی شد و آن سرزمین لاله‌دشت بود.
توضیح اینکه، محمد عنبری در سومین دوره جشنواره دانشجویی ابن سینا که آذر ماه 1395 برگزار شد، توانسته بود در بخش هنری ادبی جشنواره برگزیده شود.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد