کد خبر: ٧٢٣٤٩/ ١٠:٤٠ - شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 390
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان شریعتی
کلاس تفسیر قرآن کریم با حضور کارکنان بیمارستان شریعتی برگزار شد
کلاس تفسیر قرآن کریم با موضوع نگاه قرآن به واقعه عاشورا در بیمارستان شریعتی برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این برنامه معنوی چهارشنبه 24 آبان ساعت در سالن میلاد درمانگاه شهید داستانی این مرکز برگزار شد. این برنامه با همکاری دفتر عترت قرآن دانشگاه و پایگاه بسیج شهید داستانی بیمارستان شریعتی برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری سخنران این برنامه، با اشاره به ایام اربعین، نگاه آیات قرآن به موضوع عاشورا را تفسیر کرد و گفت: در تاریخ اتفاقی باید افتاده باشد تا آن را نقل کنند، اما گاهی پیشگویی هم می‌شود و عاشورا هم اتفاقی است که این‌گونه است. حجت‌الاسلام غفاری یکی از این پیش‌گویی‌ها را در هنگام هبوط آدم ذکر کرد گفت: وقتی جبرییل اسامی و کلماتی را به آدم می‌گوید که وی را نجات دهد، از پیامبران اوالعزم نام می‌برد به نام حضرت محمد (ص) که می‌رسد از واقعه عاشورا و امام حسین (ع) نام می‌برد و نوحه‌سرایی سر می‌دهد.
مبلغ دفتر قرآن و عترت دانشگاه در ادامه با اشاره به تبلیغ عمیق و گسترده حادثه عاشورا پیش از اتفاق افتادن آن افزود: این عجیب است که سوره مریم با حروف مقطعه شروع می‌شود و از این حروف بنا به روایت که از امام صادق (ع) داریم رمزی است که به معنای واقعه عاشوراست.
وی در ادامه به داستان حضرت زکریا و حضرت یحیی اشاره کرد و گفت: وقتی حضرت زکریا وقتی داستان عاشورا را از جبرییل می‌شنود سه روز در خانه‌اش را بروی اصحابش می‌بندد. و از خداوند پسری می‌خواهد که مانند امام حسین (ع) باشد. سپس خداوند وی را به پسری به نام یحیی بشارت می‌دهد که 12 شباهت بین شهادت حضرت یحیی (ع) و امام حسین (ع) وجود دارد. تا آنجا که پس از شهادت یحیی (ع) از زیر سنگ‌ها خون جاری می‌شد و حضرت یحیی نیز مانند امام حسین سرش از پست سر جدا شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری انس قلب‌ها با حقایق قرآنی را منجر به باور قلبی دانست و گفت: پاک شدن زنگارها باعث معنی و مفهوم پیدا کردن این وقایع می‌شود. چنانکه در سوره صافات آیه 107 اشاره‌شده وقتی حضرت ابراهیم گلایه می‌کند که خداوند نگذاشت که به وی اسماعیل را ذبح کند خداوند به وی می‌فرماید که ما قربانی تو را با حادثه عاشورا عوض کردیم. این نشان می‌دهد امام حسین (ع) و حادثه عاشورا چقدر در تاریخ عظمت دارد. امام صادق (ع) می‌فرماید: وقتی در قیامت ببینید که خداوند بابت حاجت‌هایی که برآورده نشده چقدر به شما ثواب داده‌شده آرزو می‌کردید که کاش خداوند حاجت‌های شمارا برآورده نمی‌کرد.
 حجت‌الاسلام غفاری با تأکید بر این‌که ابراز ارادت در ایام محرم و صفر خیلی عظمت دارد گفت: تمامی این اتفاقات برای این است که ما رشد و تعالی معرفتی پیدا کنیم و می‌گوییم که یا امام حسین دل ما زنگار دارد تفضلی به ما بکن.
خبر: معصومی فرد
عکس: ولی الهی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد