کد خبر: ٧٢٣٥٤/ ١٠:٥٥ - شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 358
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری کارگاه آموزشی حمایت‌های روانی در حوادث و بلایا
مرکز خدمات جامع سلامت باغ فیض کارگاه آموزشی حمایت‌های روانی در حوادث و بلایا برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این کارگاه آموزشی با موضوع حمایت‌های روانی و مداخلات روان‌شناختی در حوادث و بلایا  و باهدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت روان جامعه پس از حوادث غیرمترقبه و برای پیشگیری از آسیب‌های وارده به‌سلامتی و بهداشت روان متعاقب حوادث غیرمترقبه، سه‌شنبه 23 آبان 96 با حضور دانش آموزان در دبیرستان دخترانه فروغ اندیشه برگزار شد.
هدیه تاجیک، کارشناس سلامت روان مرکز ابتدا به تعریف مفاهیم بحران، بلایا و واکنش‌های روانی در بلایا پرداخت، سپس علائم آسیب روانی در بلایا، سوگ، ضرورت اجرای برنامه حمایت‌های روانی- اجتماعی و روند اجری برنامه را شرح داد.
وی در ادامه به سرفصل های آموزشی در برنامه حمایت‌های روانی اجتماعی در بلایا ازجمله اصول کلی حمایت های روانی اجتماعی در بلایا، افکار مزاحم و تکنیک‌های کنترل آن، اجتناب و تکنیک‌های کنترل آن، کمک‌های اولیه روان‌شناختی، برانگیختگی و تکنیک‌های کنترل آن، اصول مداخله در بحران برای کودکان و تأثیرات روانی استرس و روش‌های مدیریت آن پرداخت.
در پایان نیز شرکت‌کنندگان با بارش فکری و بحث گروهی در مباحث ارائه‌شده مشارکت کردند.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد