کد خبر: ٧٢٣٦٥/ ١٣:٣٨ - شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 318
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان شریعتی
کنفرانس عمومی بیمارستان شریعتی با موضوع استئو پروز برگزار شد
متخصصان در کنفرانس عمومی بیمارستان شریعتی درباره پیشگیری و درمان استئوپروز تبادل نظر کردند.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این کنفرانس با حضور پزشکان، پرستاران و فراگیران چهارشنبه 24 آبان 96 در تالار شهید پیرویان بیمارستان شریعتی برگزار شد. در این کنفرانس که به‌صورت پانل برگزار شد، دکتر سروری متخصص داخلی و دبیر علمی این همایش، سه مورد بیمار مبتلابه استئوپروز و شکستگی را معرفی کرد و دکتر سلطانی فوق متخصص غدد، دکتر جمشیدی فوق تخصص روماتولوژی و دکتر طهماسبی متخصص ارتوپدی درباره سیر بیماری، علائم بالینی، پیشگیری و درمان‌های دارویی و غیر دارویی در استئو پروز صحبت کردند.
دکتر جمشیدی بابیان این‌که بهترین ابراز برای تشخیص پوکی استخوان، آزمون سنجش تراکم مغز استخوان یا BMD است، گفت: با رادیوگرافی نمی‌توان مراحل اولیه پوکی استخوان را تشخیص داد. وی افزود: از طریق رادیوگرافی زمانی پوکی استخوان مشخص می‌شود که 30 درصد کاهش تراکم استخوان اتفاق افتاده است و علائم بالینی نیز ندارد. دکتر جمشیدی همچنین سبک زندگی سالم ازجمله 20 دقیقه پیاده‌روی سریع در روز، به همراه مصرف روزانه کلسیم و ویتامین دی را در پیشگیری از استوپروز مؤثر دانست.
 دکتر طهماسبی ضمن توضیح اقسام شکستگی بیماران با مشکلات زمینه‌ای و بیماری‌هایی ازجمله آرتریت روماتوئید را مشکوک به کاهش تراکم استخوان و مستعد شکستگی دانست.
دکتر سلطانی نیز با تفسیر نتایج یافته‌های آزمایشگاهی و گرافی‌ها درباره درمان استئو پروز توضیح داد و داروی بیس فسفونات، مصرف ویتامین دی 8 تا 12 هفته به میزان 50 هزار واحد و بعدازآن ماهی یک عدد و مصرف روزانه 1000 تا 1200 میلی‌گرم کلسیم در درمان استئو پروز مؤثر دانست.
 به شرکت‌کنندگان در این همایش امتیاز بازآموزی تعلق گرفت.
 از هر هفت ایرانی یک نفر به پوکی استخوان مبتلا است و عوارض این بیماری حدود 40 هزار سال از عمر کل جامعه را سالانه می‌کاهد.
 
خبر: معصومی فرد
عکس: ولی الهی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد