کد خبر: ٧٢٦٦١/ ١٢:٣٦ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1099
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
گفت‌وگو با برگزیدگان سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا
سمائی: مسیر منتهی به موفقیت بی‌انتهاست؛ همه سعی من این هست که خودم را در ابتدای این مسیر قرار دهم
عاطفه سمائی برگزیده سومین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا، به دانشجویان پیشنهاد کرد از خمودگی و وادادگی در برابر سختی‌ها و مشکلات پرهیز کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 14 آذر 96 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، روابط عمومی دانشگاه با برگزیدگان سومین دوره گفت‌وگو کرد که در ادامه می‌خوانید:

لطفاً خودتان را به‌طور کامل معرفی کنید و بفرمایید در چه حیطه‌ای از جشنواره برگزیده شدید؟
عاطفه سمائی هستم رزیدنت سال چهار رشته جراحی زنان و زایمان بیمارستان دکتر شریعتی، که در بخش اجتماعی جشنواره ابن‌سینا سال گذشته برگزیده شدم.

فکر می‌کنید چه عواملی در موفقیت شما نقش داشته و رمز موفقیت خود را در چه می‌دانید؟
مسیر منتهی به موفقیت بی‌انتهاست و همه سعی من این هست که خودم را در ابتدای این مسیر قرار دهم؛ به طور کلی مجموعه‌ای از علل موفقیت هر فردی را رقم می‌زند که مهم‌ترین و تأثیرگذارترین آن خود فرد هست که با جدیت و پشتکار می‌تواند جایگاه اجتماعی خود و میزان تأثیرگذاری‌اش بر روند زندگی خود و جامعه‌اش را که به‌زعم من غایی‌ترین جایگاه است را تعیین نماید.
من بزرگ اندیشی و بلندنظری را در تعریفی که هر فرد از خودش و نقشی که در اجتماع می‌خواهد ایفا بکند را مؤثرترین عامل دررسیدن به موفقیت می‌دانم؛ به نظر من میزان موفقیت هر فردی را میزان بینشش تعیین می‌کند؛ فردی که اهداف کوچک را مدنظر قرار می‌دهد باید در انتظار نتایج کوچک هم باشد، تمرکز بر اهداف بزرگ روح انسان را متعالی می‌کند و این مناعت طبع پیش‌شرط رسیدن به موفقیت است.

جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را چطور ارزیابی می‌کنید و چه پیشنهادی برای بهتر شدن آن دارید؟
جشنواره‌های این‌چنینی باهدف شناختن و معرفی و تجلیل از منتخبین فرای یک اقدام فرهنگی و تأثیرگذار در حوزه دانشجویی نفس و باطنی دارد که باید در سال‌های آتی بدان بیشتر توجه بشود تا جشنواره از یک حرکت نمادین برای تجلیل منتخبین دانشجویی به منزلگاهی برای فهم و نهادینه کردن مؤلفه‌های نخبگی و خبرگی تبدیل شود تا دانشجویان در هر حوزه‌ای خود را با میزان جشنواره بسنجند و سعی کنند برای رسیدن به این سنجه ارزشمند تلاش کنند و فعالیت‌های خود را در هر حوزه‌ای که بدان علاقه‌مند هستند اعم از فرهنگی، آموزشی، ورزشی، اجتماعی و غیره سامان بدهند؛ این روند به کالبد جشنواره روح می‌بخشد و از جمودی که نهایتاً دیر یا زود همه جشنواره‌های این‌چنینی را فرامی‌گیرد و آن را از تأثیرگذاری ساقط می‌کند دوری بکند؛ چراکه این اقدام باید آورده‌ای قیمتی برای آینده دانشگاه به همراه بیاورد و آن تقویت روحیه نشاط و تسریع پیشرفت روبه‌جلو دانشگاه تهران در جمیع عرصه‌هایی است که به جامعه و دانشگاه جان مضاعف می‌بخشد؛ جشنواره باید به عرصه‌ای برای فهم سنجه‌های برتری و نخبگی برای دانشجویان تبدیل شود و روزبه‌روز رکورد بهتر بودن و بهتر شدن را یک پله به بالا ارتقا دهد. برای این منظور باید از ظرفیت منتخبین بهره جست و آن‌ها را در عرصه‌های مختلف به جهت فکری درگیر کرد تا بتوانند بسترساز این مهم شوند.


چه توصیه‌ای به دانشجویانی که تازه می‌خواهند در مسیر پیشرفت و موفقیت قدم بگذارند دارید؟
پرهیز از خمودگی و وادادگی در برابر سختی‌ها و مشکلات بهترین توصیه‌ای است که می‌توانم به دوستان دانشجو بکنم؛ نباید اجازه داد تا خیل افکار و اوهام ناامیدی مسیر موفقیت را صعب‌العبور جلوه بدهند؛ من عمیقاً بر این باورم اهداف کوچک و اهداف بزرگ هر دوبه‌یک میزان وقت و انرژی طلب می‌کنند تنها تفاوت این دو که نتیجه‌هایی بسیار متفاوت به بار می‌آورند باوری است که در ذهن انسان شکل می‌گیرد و تربیتی است که در مسیر رسیدن به موفقیت برای او رقم می‌زند؛ اگر نگاه ما به‌سختی ها به چشم یک کارگاه آموزشی تربیتی باشد این‌چنین خود را ناتوان از هموار کردن و طی کردن آن نمی‌بینیم. همزاد پیشرفت و موفقیت تحمل سختی است و خاصیت ناپایداری و گذرا بودن است. باید جدی بود و سخت‌کوش و فقط چشم به موفقیت دوخت.

خبر: اخگر
عکس:مهدی کیهان

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/12 19:12
1
0
امیدوارم در همه مراحل موفق باشید
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد