کد خبر: ٧٢٧١٦/ ١٢:٣١ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 366
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان
برگزاری کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی در معاونت درمان
با هماهنگی گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه، کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی برگزار شد.

گالری عکس
در این کمیته که 8 آذر 96 در سالن اجتماعات معاونت درمان و با برنامه‌ریزی و هماهنگی خالو نظری و اسماعیلی کارشناسان مادر، نوزاد و مامایی برگزار شد، مدیر نظارت و اعتباربخشی و رئیس گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان، مدیران گروه‌های تخصصی زنان و اطفال، نمایندگانی از معاونت بهداشتی دانشگاه،، رئیس بخش بیهوشی بیمارستان یاس، روسای بخش‌های زنان بیمارستان‌های تابعه و همچنین نماینده محترم هسته آموزشی زایمان فیزیولوژیک حضور داشتند.
در ابتدای جلسه دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه ضمن خوشامدگویی گفت: ما در معاونت درمان دانشگاه از نظرات و پیشنهادات مدیران و اعضاء گروه‌های تخصصی حاضر در این کمیته به‌منظور انعکاس آن در جلسات مشترک با وزارت متبوع استقبال می‌کنیم.
دکتر تهرانیان رییس گروه سلامت مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان ضمن مروری بر مصوبات کمیته قبلی هدف از برگزاری این کمیته را ارتقاء شاخص‌های سلامت مادران و نوزادان از طریق کاهش میزان سزارین بار اول و نخست زا، انجام سزارین بر اساس اندیکاسیون پزشکی، ترویج زایمان فیزیولوژیک و درنهایت کاهش مداخلات غیرضروری و تکریم مادر باردار اعلام کرد. وی همچنین برنامه‌ریزی برگزاری کلاس زایمان بی‌درد توسط گروه بیهوشی دانشگاه برای رزیدنت‌های گروه اطفال و زنان و بیهوشی را از اقدامات مهم انجام‌شده در این راستا خواند و از همکاری دکتر صمیمی، دکتر فریدی، دکتر نتاج و دکتر افتخار از اساتید بیهوشی دانشگاه و دکتر باستان حق برای تشکیل و مدیریت این تیم آموزشی تشکر کرد.
در ادامه دکتر تهرانیان افزایش آمار سزارین در مراکز دولتی و غیردولتی تحت پوشش را ناشی از سزارین‌های تکراری اعلام کرد و گفت: نیاز است زایمان طبیعی بعد از سزارین را در بیمارستان‌های دانشگاهی شروع کنیم.
دکتر حنطوش زاده رییس بخش زنان بیمارستان ولیعصر(عج) نیز انجام زایمان طبیعی پس از سزارین را منوط به اجرای موفق طرح  one to one care دربلوکهای زایمانی خواند.
در پایان دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه ضمن جمع بندی مطالب عنوان شده اعلام کرد: به‌منظور شفاف‌سازی برخی از قوانین از نظرات و پیشنهاد‌ات اعضای گروه‌های تخصصی مربوطه به معاونت درمان جهت طرح و بررسی در جلسه مشترک این معاونت با وزارت بهداشت استقبال می کنیم.
عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد