کد خبر: ٧٢٧١٧/ ١٢:٣٢ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 333
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان
برگزاری کمیته دانشگاهی احیاء نوزاد در معاونت درمان
گروه مادر، نوزاد و مامایی درمان کمیته دانشگاهی احیاء نوزاد را برگزار کرد.

گالری عکس

این کمیته 8 آذر 96 با برنامه‌ریزی و هماهنگی کارشناسان  مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد؛ و در آن مدیر نظارت و اعتباربخشی و رییس گروه  مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان و روسای بخش‌های زنان، نوزادان و NICU مراکز دولتی تحت پوشش حضور داشتند.
ابتدا دکتر تهرانیان رییس گروه  مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان گفت: این کمیته به‌منظور نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها و پیاده‌سازی استانداردهای مربوط به احیای نوزاد در حوزه تابع دانشگاه تشکیل می‌شود و هدف غایی آن کاهش مرگ‌ومیر نوزادان نیازمند به احیاء است. وی همچنین ضمن اعلام برنامه‌ریزی این معاونت در خصوص برگزاری کارگاه‌های تربیت مربی ویژه کارکنان مرتبط با نوزاد با الویت مامای شاغل در بلوک زایمان از برگزاری 9 کارگاه آموزشی مهارتی از شهریورماه تاکنون خبر داد.
دکتر ثاقب دبیر کمیته دانشگاهی احیاء نوزاد ضمن تحلیل آمار احیاء نوزادان ارسالی از مراکز گفت: برای تمامی نوزادانی که تهویه با فشار مثبت شروع‌شده است باید فرم CPR تکمیل و آمار آن ثبت شود.
احمدی کارشناس نوزادان معاونت درمان ضمن بیان این نکته که: نقش مؤثر اجرای صحیح احیاء نوزاد در کاهش مرگ نوزادان ثابت‌شده است، افزود: ما درنهایت می‌خواهیم احیاء نوزاد پرخطر توسط فرد ماهر و آموزش‌دیده، در چارچوب استاندارد، در سطح کشور به‌طور یکسان و با موفقیت انجام شود. وی در ادامه ضمن اشاره به اهم اقدامات انجام‌شده در این راستا از برگزاری یک دوره کارگاه تربیت مربی ویژه پزشکان متخصص زنان، بیهوشی و اطفال کلیه مراکز تابعه دانشگاه در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد
عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد