کد خبر: ٧٢٧٢٨/ ١٤:٢٨ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 293
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان
برگزاری کارگروه مشترک گروه مامایی معاونت درمان و معاونت بهداشت دانشگاه
کارگروه مشترک حوزه بهداشت و درمان در جهت ارتقاء سلامت مادران در معاونت درمان برگزار شد.

کارگروه مشترک بهداشت و در مان در روز سه شنبه 14 آذر 96با حوزه کارشناس مسئول امور مامایی، مسئول گروه سلامت جمعیت خانواده، کارشناس مادران و کارشناس مسئول برنامه PTMTC در معاونت درمان برگزار شد.
 نظری کارشناس مسئول امور مامایی معاونت درمان گفت: اجرای بخشنامه نجات جان مادر هم در حوزه درمان و هم در حوزه بهداشت از موفقیت های نشست های مشترک بین دو معاونت در راستای پیشگیری از وقوع مرگ های قابل اجتناب مادری، کاهش موربیدیتی های پس از زایمان و ارتقاء سلامت مادران است.
دکتر ناصری مسئول گروه سلامت جمعیت خانواده معاونت بهداشت در این خصوص گفت: با توجه به وقوع مرگ های پس از زایمان متوفیان در منزل، پیگیری وضعیت مادران پرخطر زایمان کرده توسط همکاران حوزه بهداشت گامی موثر در پیشگیری از مورتالیتی و موربیدیتی مادران ماست.
نیاکان کارشناس مادران حوزه بهداشت افزود: ایجاد چارچوب ساختاری مناسب جهت بررسی تعداد مادران ارجاعی از حوزه بهداشت به درمان می تواند سبب کنترل بهتر پیگیری های مادران پرخطر شود.
محقق کارشناس برنامه PTMTC ضمن تاکید بر لزوم اجرای بهینه پروتکل پیشگیری از انتقال بیماری HIV از مادر به جنین در بیمارستان های سنترال تحت پوشش، بر تعیین فوکال پوینت برنامه در بیمارستان ها تاکید کرد.
در پایان  مداخلاتی  در راستای کاهش مورتالیتی و موربیدیتی مادران جهت ابلاغ و اجرا در بیمارستان ها ومراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش مصوب شد.
خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد