کد خبر: ٧٢٧٧٨/ ١٤:٤٨ - شنبه ١٨ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2941
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, مدیریت امور مالی, گروه خبری RSS
با حضور رییس و معاون توسعه دانشگاه
چهارمین همایش بزرگداشت روز حسابدار در حوزه مدیریت امورمالی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد
در مراسم جشن بزرگ روز حسابدار از کارکنان نمونه مالی و حسابداران بازنشسته تقدیر شد.

گالری عکس

چهارمین همایش بزرگداشت روز حسابدار و تجلیل از حسابداران نمونه و بازنشستگان حوزه مالی با حضور دکتر کریمی رییس دانشگاه و شرکت بیش از 800 نفر از کارکنان مالی واحدهای تابعه دانشگاه روز دوشنبه 13 آذر 96 در سالن آمفی‌تئاتر ستاد دانشگاه برگزار شد.

در این جشن که به مناسبت تقدیر از زحمات و تلاش یک‌ساله کارکنان مالی دانشگاه برگزار شد، دکتر بیگلر معاون توسعه دانشگاه ضمن تبریک و ارج نهادن به عملکرد خوب کارکنان حوزه مالی ابراز امیدواری کرد تا با تلاش مضاعف بتوانیم گام‌های بزرگ‌تری را در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران عملیاتی کنیم. وی تقارن این روز را با ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به فال نیک گرفت و افزود: همچنان که پیامبر امت اسلام (ص) در امانت‌داری و صداقت در امور اقتصادی زبانزد بود امیدوارم با تأسی از پیامبر، عملکرد این اسوه‌ها را در فعالیت‌های دانشگاه به‌خصوص عرصه حسابداری در الویت قرار دهیم.
دکتر بیگلر افزود: با مروری بر سیر تکاملی 10 ساله حسابداری و اقدامات مؤثری که در حوزه مالی در سطح دانشگاه شکل گرفت این پیشرفت‌ها ممکن نبود مگر با حمایت و همت همکاران شاغل در بخش مالی دانشگاه.وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران همواره به‌عنوان دانشگاه مادر در حوزه مدیریت منابع مالی پیشرو بوده است و عملاً حسابداری تعهدی با کمترین چالش در دانشگاه علوم پزشکی تهران نهادینه‌شده است.
معاون توسعه دانشگاه بابیان اینکه حسابداری تعهدی در دانشگاه ما به بهترین نحو اجرا می‌شود گفت: با ارتباطی که با دانشگاه‌ها و بعضاً چند سازمان دیگر دارم شاهد تلاش مضاعف کارکنان دانشگاه در این حوزه هستم. در سازمان ما با اطلاعاتی که روسای مالی در اختیار مدیران قرار می دهند، اثرات مضاعفی در عملکرد صحیح دانشگاه ایجاد می‌شود. دکتر بیگلر در ادامه پرسنل مالی را پرسنل پویا خواند و افزود: ما نه‌تنها در این دانشگاه متوقف نشدیم بلکه سیستم مالی دانشگاه افتخار این را دارد که در 5 سال گذشته با در اختیار قرار دادن این نرم‌افزار به سازمان‌های دیگر و تجاری‌سازی آن، به دستاورد بزرگی رسیده که افتخاری برای ما است.
وی در بخشی از سخنان خود از شاخص‌های توسعه‌یافتگی به استفاده از ابزارهای نوین فناوری اشاره کرد و گفت: حرکت به‌سوی فناوری نوین موضوع جدی است که در سال‌های جدید شکل‌گرفته است قبلاً مدیران مالی صرفاً یکی از تکالیفشان پرداخت‌ها در حوزه‌های مختلف، جمع‌کردن حساب‌ها در پایان سال و اموری به شکل سنتی بوده است ولی در حال حاضر تمام این رویکردها کاملاً متفاوت شده است، ما دیگر سیستم کاغذی نداریم. نسبت به حداقل 5 سال گذشته عدد تولید کاغذمان به یک‌دهم هم نمی‌رسد و این خدمت بزرگی به محیط‌زیست است و همچنین باصرفه جویی در مصرف کاغذ و حذف بایگانی‌ها خدمت بزرگی به سازمانمان داشته‌ایم.
دکتر بیگلر از دیگر شاخص توسعه‌یافتگی در دانشگاه به فراهم کردن شرایط ارتقاء تحصیلی برای همکاران مالی در یک دوره 4 ساله و رشد مرتبه علمی کارکنان یادکرد و افزود: شاید تا 10 سال گذشته بیش از 50 درصد روسای حسابداری، تجربی و گاها با مدرک تحصیلی دیپلم بودند اما الآن 100 درصد روسای حسابداری دارای تحصیلات مرتبط و آشنا با روش‌های نوین هستند.
ما باید تلاش کنیم از یک روش سنتی مربوط به دهه قبل به‌سرعت خارج شویم و خودمان را با مدل‌های مدرن تجربه‌شده در سطح جهانی تطبیق دهیم.
معاون توسعه دانشگاه ضمن تشکر از زحمات مدیر امور مالی دانشگاه  در برگزاری مراسم روز حسابدار به برگزاری همایش‌های علمی حسابداری در کنار این جشن‌ها تأکید کرد و گفت: شرکت کارکنان مالی در همایش‌های علمی و ارائه مقاله و شرکت در پنل تخصصی باید در برنامه مدیریت مالی نیز گنجانده شود که البته اگر ما این مدیریت امورمالی را در دانشگاه نداشتیم شاید این‌همه دستاورد مالی هم در دانشگاه نبود. مشاوره‌های مالی متعددی که از سازمان‌های مختلف با بخش مالی ما می‌شود و فروش نرم‌افزار مؤید تلاش‌های بی‌شائبه مدیر فعال امورمالی و نشان از تجربیات خوب حوزه مالی است البته امیدوارم این تجربیات را در سطح بین‌الملل ردوبدل کنیم.
وی از کارکنان مالی دانشگاه درخواست کرد که در این شرایط سخت مالی با ارتقاء علمی و دقت در فعالیت‌ها به نحوی مدیریت کنند که در کنار رضایتمندی‌ها، سرمایه جدید رقم بزنند و هم در توسعه کارها پیش‌قدم بوده و اثرات متعددی ایجاد کنند.
معاون توسعه دانشگاه  در پایان بار دیگر از زحمات آزاده چترروزمدیر امور مالی و تلاش کارکنان تشکر کرد.

برنامه‌ریزی سالانه حوزه مالی دانشگاه و تعهد به عملیاتی شدن آن

در بخش بعدی از این همایش چترروز مدیر امور مالی دانشگاه ضمن تشکر از حمایت‌های رییس دانشگاه سخنان خود را با مرور تعهدات خود در سال گذشته آغاز کرد و گفت: در همایش سال گذشته قول و قرارهایی در راستای عملیاتی کردن چند برنامه گذاشتیم که خوشبختانه باهمت شما همکاران به تمام تعهدات خود عمل کردیم. وی از عملیاتی شدن و تکمیل زیرسیستم‌های مالی، ساخت اطلاعات‌پایه دانشگاه، ساخت سامانه حقوق و دستمزد و ساخت کارت درآمد برای روسای بیمارستان‌ها و بخش‌ها، تولید نرم‌افزار تغذیه، تجاری‌سازی دانش و نرم‌افزار، تشکیل کمیته درآمد و... به‌عنوان تعهدات سال 95 و اجرا و موفقیت در این امور نام برد.
مدیر امور مالی دانشگاه از نقشه و برنامه سال جاری خود به طرح جامع اداری مالی اشاره کرد و گفت: سعی داریم این برنامه را طوری بنویسیم که قابل‌استفاده در همه دستگاه‌های اجرایی کشور باشد. قراراست درزمینهٔ نرم‌افزار، افزایش سهم بازار داشته باشیم و نرم‌افزارهایی تولید کنیم که داشبورد مدیریتی کشور باشد. مدیر امور مالی عنوان کرد: تا قبل از این 5 سال گذشته، دانشگاه علوم پزشکی تهران را به‌عنوان دانشگاه و برند آموزش و پژوهش می‌شناختند الآن به لطف خدا، معاونت توسعه دانشگاه و حوزه مالی آن‌یک برند در کشور است. ما باید این برند را با حرکت به جلو حفظ کنیم اگر ما اینجا بایستیم بقیه از ما جلو می‌زنند. وی افزود: قراراست سال آینده بانکداری ما کاملاً الکترونیکی شود و کنترل داخلی ما خیلی قوی‌تر از امسال شود با کمک مسئول محترم حراست جناب آقای دکتر رضایی که در کنار ما هستند این کنترل داخلی به حد نهایت خواهد رسید.
وی به تعهد تولید نرم‌افزار بهای تمام‌شده اشاره و تصریح کرد: ماژول اولیه نرم‌افزار قیمت تمام‌شده خدمات را طراحی کرده‌ایم و درحال‌توسعه آن هستیم انشا الله در سال 97 به کشور ارائه می‌دهیم. این نرم‌افزار برای اولین بار در سطح کشور تولید می‌شود و چه در بخش دولتی و چه خصوصی وجود ندارد. دانشگاه علوم پزشکی تهران با نرم‌افزار بهای تمام‌شده خودش را به تمام کشور معرفی می‌کند.
مدیر امور مالی دانشگاه گفت: از تمام کسانی که تاکنون همراهی کردند تک‌به‌تک ممنونم چیزی که معاونت توسعه را برند کرده هماهنگی‌های درون‌سازمانی آن است ما در معاونت توسعه و مدیریت‌های همسان آن در کنار هم و برای حرکت چرخ دانشگاه همگام حرکت می‌کنیم. وی در پایان ضمن تشکر از حمایت‌های دکتر کریمی رییس دانشگاه و دکتر بیگلر معاون توسعه تأکید کرد: من به‌عنوان نماینده حوزه مالی از رییس محبوب دانشگاه جناب آقای دکتر کریمی که اجازه دادند ما در این جشن کنار هم باشیم و از توجه خاصشان به نیروی انسانی ممنونم. کلیه کارکنان دانشگاه متوجه این اهمیت ویژه رییس دانشگاه به نیروی انسانی هستند و قدردان ایشان خواهند بود.
در خاتمه این همایش دکتر کریمی ضمن تبریک میلاد پیامبر و امام جعفر صادق (ع) روز حسابدار را به زحمتکشان این عرصه تبریک گفت.
توضیح اینکه در پایان این مراسم از زیبا عراقی نسب، آقای رادک، آقای احمدی، خانم شهبازی به‌عنوان حسابداران نمونه دانشگاه در سال 96 و حسن میرزائی، یوسف ابراهیم نژاد، سیف‌الدین نظر زاده، علیرضا عباسی، زهرا سالاری مهر، علی نو فرستی، مظفر فتحی، حیات اله یوسفی، فتح اله مرادی، فضائل نوری رزی به‌عنوان بازنشستگان سال 95 با اهداء لوح تقدیر و هدایا قدردانی شد.
خبر:باقرزاده
عکس:کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/19 14:51
0
0
جای بسی مباهات دارد. به حوزه امور مالی دانشگاه، افتخار می کنیم.
کاربر مهمان
1396/09/19 11:31
0
0
سرکار خانم چترروز، مدیر محترم امور مالی دانشگاه به این وسیله مراتب سپاس خود را از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه جنابعالی و کلیه همکاران آن مدیریت در زمینه پیشبرد اهداف حوزه امور مالی تقدیم می داریم. از درگاه ایزد منان دوام عزت و سلامت، تداوم حضور و تاثیر آن بزرگوار در راستای دستیابی به اهداف عالیه دانشگاه مسئلت داریم. امور مالی دانشکده دندانپزشکی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد