کد خبر: ٧٢٩٠٩/ ١٠:٤٤ - چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 567
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان جنوب
کارگاه آموزش بلوغ دختران (جسمی –روانی) در مرکز بهداشت جنوب تهران برگزار شد
کارگاه آموزش بلوغ دختران (جسمی –روانی) و مدارس مروج سلامت با موضوع نحوه تکمیل چک‌لیست ممیزی داخلی، ممیزی خارجی بار اول و بار دوم، معاینات کارکنان و معلمان مدارس مروج سلامت و ... و حرکات کششی در مدارس منتخب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت جنوب تهران، این جلسه روزهای 20 و 21 آذر 96 برای 99 مراقب سلامت مراکز و پایگاه‌ها برگزار شد.
در ابتدا مرضیه سرابی، کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس ضمن خوش آمدگویی به دستورالعمل و نحوه تکمیل ممیزی داخلی و خارجی مدارس مروج سلامت، برگزاری مسابقات (بلوغ، تحرک فیزیکی و تغذیه و جوانان) و ارسال گزارش و عکس به ستاد اشاره کرد.
وی بر پیگیری بازدید بهداشت محیط و مداخله در رفع نواقص، افزایش پوشش مراقبت از جوانان، استخراج اختلالات و شاخص‌های معاینات پایه‌های اول ابتدایی، چهارم ابتدایی، هفتم و دهم و بایگانی این اطلاعات در مستندات واحد، اطلاع‌رسانی از بازدیدهای نامحسوس از ارزیابی مقدماتی و معاینات پزشکی (راستی آزمایی)، اختلالات سنجش اول ابتدایی تأکید کرد.کارشناس مسئول واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس همچنین به برگزاری جلسات آموزش بلوغ با استفاده از سی دی توزیع‌شده، برگزاری جلسات آموزش بلوغ پسران (متوسطه دور دوم) با کمک مراقبین مرد و پزشکان مرد، انجام معاینات پدیکلوز دانش آموزان اشاره کرد و گفت: در صورت توزیع شیر نظارت بر اجرای طرح (مستند باشد باتوجه به دستورالعمل شیر)، اسامی مدارسی که در سامانه سیب ثبت نمی‌شود برای اطلاع به معاونت و پیگیری اعلام شود.بهجت رشیدی آمره، کارشناس واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس در خصوص بلوغ جسمی دختران همراه با پیش‌آزمون و پس‌آزمون توضیح و به سؤالات پاسخ داد.
سعیده مصطفوی، کارشناس واحد سلامت روان بلوغ روانی را به‌طور کامل توضیح داد.
حرکات کششی توسط نسرین جوادی و زهرا شاقلانی پور، کارشناس واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس همراه با توزیع چک‌لیست حرکات کششی و اسامی مدارس منتخب اعلام شد.
مدارس مروج سلامت توسط شبنم شیروانه دهی، چک‌لیست ممیزی داخلی، چک‌لیست ممیزی خارجی کامل توضیح داده شد و نحوه تکمیل بار اول و بار دوم توضیح داده شد، معاینات کارکنان و معلمان مدارس مروج سلامت و نحوه تکمیل شناسنامه سلامت و ثبت در سامانه سیب کامل توضیح داده شد.
همچنین در این جلسه چک‌لیست ممیزی خارجی، شناسنامه سلامت کارکنان و معلمان، چک‌لیست حرکات کششی، پمفلت افسردگی، سلامت روان در محیط کار، پوسترهای کودک‌آزاری، آزار جنسی کودکان توزیع شد.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد