کد خبر: ٧٢٩١٥/ ١٢:٢٧ - چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 4843
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, بیمارستان شریعتی, گروه خبری RSS
مراسم تکریم و معارفه روسای جدید بیمارستان شریعتی برگزار شد
دکتر کریمی: امروز نیازمند مدیریت جامع در بیمارستان ها هستیم
رییس دانشگاه در مراسم تکریم دکتر سروش و معارفه دکتر مهرپور، بیمارستان دکتر شریعتی را مرکزی با اساتید به نام و برجسته در حوزه های مختلف خواند که می توانند در هدایت و پیشبرد اهداف این مرکز کمک کار باشند.

گالری عکس

مراسم تکریم دکتر احمدرضا سروش، رییس پیشین و معارفه دکتر سعید رضا مهرپور، رییس جدید بیمارستان شریعتی، روز چهارشنبه 22 آذر 96 برگزار شد. در ابتدا، دکتر اعلمی هرندی، استاد پیشکسوت گروه ارتوپدی، ریاست بیمارستان را امری دشوار خواند و ضمن تقدیر از خدمات دکتر سروش گفت: متاسفانه شرایط به گونه ای شده که صدها کار خوب  افراد به سرعت فراموش می شود اما کوچکترین خطا یا ناملایمتی از آنها سالها در اذهان می ماند. اما دکتر سروش در این سالها خدمات خوبی ارائه کرده اند و امیدوارم کمک نمایند تا کارهای نیمه تمام با همت دکتر مهرپور تمام شود.
سپس دکتر سروش، توان جمعی را عامل پیشرفت در کارها خواند و ضمن تبریک به دکتر مهرپور برای قبول مسئولیت خاطر نشان کرد: از خصوصیات بارز دکتر مهرپور، علاقه زیاد به آموزش و نوآوری در آموزش است. حضور ایشان می تواند دستاوردهای زیادی برای بیمارستان همراه داشته باشد.
وی تغییر پیوسته علم و عالم هستی را موجب تغییر نیازها خواند و گفت: دکتر مهرپور نماینده نسل جدید هستند و اکنون زمان آن رسیده که افرادی با ایده های جدید، مدیریت مرکز را بر عهده بگیرند.
دکتر سروش ضمن تقدیر از روسای پیشین دانشگاه، از دکتر کریمی برای برداشتن بار سنگین مسئولین قدردانی کرد و افزود: اگر دستاوردی برای بیمارستان بود، با کمک تمامی همکاران محقق شد و همگی تلاش کردند تا بیمارستان شریعتی به نقطه کنونی برسد. این مرکز مملو از اساتید برجسته و چهره های ماندگار پزشکی است و آنچه به بیمارستان شریعتی اعتبار بخشیده، اعضای هیات علمی آن است.
وی همچنین از همکاری مدیران، روسای بخش ها، پرستاران و پرسنل قدردانی کرد و خود را سرباز بیمارستان خواند و گفت: اگر قصد داریم در کشور تحولی ایجاد کنیم باید از خودمان شروع کنیم چرا که اکنون 57 هزار متر مربع از خاک ایران (مساحت بیمارستان شریعتی) در اختیار ماست و باید سعی کنیم این مرکز را به بالاترین قله های سربلندی برسانیم.
در ادامه دکتر مهرپور، با اشاره به حضور خود در بیمارستان شریعتی به عنوان رزیدنت ارتوپدی در سال 84  گفت: سخت ترین روزها و شب های زندگی را در این مرکز تحت آموزش سخت گیرانه استاد اعلمی هرندی سپری کردم که با دقت نظر، تمامی مراحل آموزشی ما را زیر نظر داشت و البته آن سخت گیری ها ما را ساخت.
وی دانشکده را ساحلی آرام خواند و افزود: پذیرش مسئولین در بیمارستان شریعتی موجب شد تا از ساحل آرام به دریایی طوفانی منتقل شوم و مسئله حق الناس بیش ترین دغدغه من در این مسئولیت است چرا که این مرکز جایگاه بزرگ ترین اساتید و دانشجویان و محل ارجاع بیماران نیازمند است و امیدوارم در این مدت حقی از کسی ضایع نشود.
دکتر مهرپور، تعصب خود نسبت به بیمارستان شریعتی را موجب تلاش برای اعتلا و پیشرفت آن دانست و خاطر نشان کرد: وظیفه می دانم، راهی را که بزرگان این مرکز تا کنون رفته اند، ادامه دهم و امیدوارم همگان در این مسیر کمک نمایند و هر که توانی دارد، دریغ نکند.
رییس بیمارستان شریعتی سپس فرازهایی از بوستان سعدی در باب نصیحت به شاهان را بیان کرد.
در پایان دکتر کریمی، رییس دانشگاه، ضمن قدردانی از زحمات دکتر سروش، گفت: اگر فردی، حتی یک روز کار اجرایی انجام داده باشد، می داند که اداره بیمارستان امری دشوار است.
وی دکتر مهر پور را نیز جوانی پرانرژی و پر تلاش و انسانی با آپشن های جدید خواند که می تواند منشا اثرات فراوانی برای بیمارستان شریعتی باشد.
رییس دانشگاه، به افتتاح بیمارستان دکتر شریعتی در 43 سال قبل و تغییر ریاست آن در این سالها اشاره کرد و گفت: هنگامی که این بیمارستان در سال 53 افتتاح شد، من دانشجوی سال اول این دانشگاه بودم، لذا به خاطر دارم که این مرکز با یک اسلوب و ظرفیتی ساخته شد. اکنون سئوال این است که آیا در سالهای گذشته ما توانسته ایم آن نگاه جامع را نسبت به بیمارستان حفظ کرده و آن را خوب اداره کنیم؟ همه بیمارستان ها بر اساس ظرفیتی ساخته شده اند و باید نگاه جامع تری به بیمارستان داشته باشیم.
وی با انتقاد از ساخت و سازهای بی رویه در محوطه بیمارستانها، افزود: در بیمارستانها ساختمان های مختلف ساخته شد بدون آنکه ظرفیت و امکانات اولیه آنها نیز افزایش یابد. نزدیک به 2 هزار پرسنل در بیمارستان شریعتی مشغول خدمت رسانی هستند و این در شان اساتید و پرسنل بیمارستان نیست که نتوانند به راحتی وارد بیمارستان شوند و برای استفاده از پارکینگ با مشکل مواجه باشند.
دکتر کریمی، به همکاری خیرین در ساخت و سازها اشاره کرد و گفت: امروز دانشگاه نیازمند نقدینگی است و نه ساخت و ساز لذا درخواست می کنم زیر بار ساخت و سازهای بی رویه نروید. امروز دانشگاه و بیمارستان شریعتی فقیر نیست، بلکه طرف های قرار داد ما به قول خود عمل نمی کنند و پرداخت های خود به دانشگاه و بیمارستانها را با تاخیر انجام می دهند، لذا تنها نیاز ما امروز نقدینگی است و اگر خیرین قصد کمک به بیمارستانها را دارند، در ساخت پارکینگ کمک نمایند.
رییس دانشگاه، با بیان اینکه 'حق نداریم در این زمین های محدود ساخت و ساز کنیم' تصریح کرد: ساخت مرکز قلب در زمین بیمارستان شریعتی اشتباه بود و ای کاش این مرکز در محیطی خارج از شهر ساخته می شد، حتی ساخت اورژانس و ساختمان پیوند استخوان نیز اشتباه بود چرا که این بنای اصلی با زیر ساخت و ظرفیتی محدود بنا شده بود و امروز با توسعه ساختمان ها، حتی جایگاهی برای پارکینگ اساتید و پرسنل آن دیده نشده است.
وی جلب رضایت بیماران را در گرو رضایت پرسنل دانست و خاطر نشان کرد: هیچ بیماری راضی از بیمارستان ترخیص نمی شود، مگر اینکه پرسنل بیمارستان در تمامی رده ها راضی باشند و نگران حقوق اولیه خود نباشند.
دکتر کریمی، تجمع کارکنان در حیاط بیمارستان برای دریافت حقوق اولیه را در شان دانشگاه ندانست و گفت: امروز فرهنگی ترین، اخلاقی ترین و انسانی ترین کار در دانشگاه توجه به حقوق اولیه پرسنل است لذا به نیروی انسانی توجه کنید و رضایت آنها را جلب نمایید، سپس انتظار داشته باشید که آنها رضایت بیمار را کسب کنند.
رییس دانشگاه، قبول مسئولیت در بیمارستان شریعتی توسط اساتیدی همچون دکتر ملک زاده و دکتر سروش را مسئولیتی خطیر در جهت بهبود شرایط خواند و اظهار داشت: برای انجام کار خوب در دانشگاه، نیازمند محیط خوب هم هستیم و قطعا این محیط را باید خودمان بسازیم.
وی سپس با بیان اینکه بیمارستان نمی تواند رشد نامتوازن داشته باشد، خطاب به دکتر مهرپور گفت: رییس بیمارستان، مسئول تمام واحدها و بخش های بیمارستان است از این رو به تمامی بخش ها باید رسیدگی کنید و نگاه جامع به آن داشته باشید، چرا که حق الناس در همین جا هم معنا پیدا می کند. بیمارستان شریعتی باید به اندازه ظرفیتش، پاسخگو باشد. نمی توان بیمارستان را به صورت بادکنکی رشد داد.
دکتر کریمی ضمن تقدیر از انتقال ساختمان جدید بیمارستان شریعتی 2 به بیرون از محوطه بیمارستان گفت: فضای بیمارستان شریعتی را برای موجودیت فعلی در نظر بگیرید و نه اینکه در آن بیمارستان دیگری بنا کنید. امروز نیاز بیمارستان شریعتی و امام خمینی (ره) به پارکینگ است و به جز آن حتی برای یک سانت هم اجازه ساخت و ساز جدید ندهید.
وی با اشاره به دوران تحصیل و زمان ریاست در بیمارستان شریعتی، آن را همچون خانه خود تشبیه کرد و افزود: همانگونه که بنده در زمان ریاستم در این بیمارستان، هرگز بخشی نگری نکردم و مسائل کل بیمارستان را می دیدم، امیدوارم دکتر مهرپور نیز با انرژی و دید آموزشی که دارند این مرکز را به خوبی هدایت کنند.
در انتها دکتر کریمی ضمن تقدیر مجدد از دکتر سروش به خاطر زحمات طاقت فرسای سال های گذشته، با تقدیم هدیه از سوی دانشگاه از ایشان قدردانی و تکریم به عمل آورد. همچنین حکم انتصاب دکتر مهرپور به عنوان رییس جدید بیمارستان شریعتی که 7 آذر 96 از سوی دکتر کریمی رییس دانشگاه صادر شده بود، به ایشان اعطا شد.

خبر: نسیم قرائیان
عکس: سیدمیثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/25 11:33
1
0
به آقای دکتر سروش خسته نباشیدی جانانه عرض می کنم و برای دوست و همکار عزیزمان آقای دکتر مهرپور آرزوی توفیق روزافزون دارم. انشاءالله در پرتوی توفیقات الهی و با تکیه بر نشاط و انرژی تازه، شاهد اعتلای بیمارستان شریعتی باشیم. امیرعلی سهراب پور
کاربر مهمان
1396/09/23 8:3
0
0
به عنوان عضو هيات علمي خوشحالم در مجموعه اي فعاليت ميكنم كه شخصي چون اقاي دكتر كريمي رياست انرا بر عهده دارد من سخنراني هاي دكتر كريمي در جلسات معارفه و توديع و نشست با روساي دانشكده ها دنبال ميكنم و از اينكه نگاه دكتر واقع بينانه و براساس مصلحت جمعي و شايسته سالاري است لذت ميبرم. براي ايشان اروزي سلامتي دارم مهرناز اسدي
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد