کد خبر: ٧٢٩٨٠/ ١٥:١٠ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 331
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
برگزاری کارگاه یک روزه ارتقای اخلاق و تعهد حرفه ای در بیمارستان فارابی
کارگاه آموزشی ارتقای اخلاق و تعهد حرفه ای با هدف ارتقای رفتار حرفه ای کادر درمان برای گروه بیهوشی بیمارستان فارابی برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی این کارگاه روز پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ با حضور دکتر حسین صدر السادات، رییس بیمارستان، اعضای هیئت علمی، پزشکان و کارشناسان  گروه بیهوشی این مرکز در سالن آمفی تئاتر پروفسور شمس برگزار شد.
رییس بیمارستان فارابی در افتتاحیه این کارگاه از تمامی کسانی که در برگزاری این برنامه تلاش کرده اند، تشکر کرد و  ضمن معرفی پروژه ارتقای اخلاق و تعهد حرفه ای در بیمارستان فارابی گفت: کارگاه امروز بعد از چندین جلسه مقدماتی که طی یکسال گذشته تشکیل شده برای گروه بیهوشی بیمارستان برگزار می شود .
دکتر صدر السادات در ادامه به بیان تعریفی از رفتار حرفه ای پرداخت و گفت: مفهوم رفتار حرفه ای گرچه اخیرا مورد توجه قرار گرفته ولی بحث جدیدی نیست و از ابتدای پیدایش علم پزشکی و درمان بیماران همواره به عنوان مسئله ای مهم مطرح بوده است.
وی حرفه را متمایز از شغل دانست و گفت: حرفه نیاز به تجربه و دانش دارد و دارای ویژگی های خاصی است که حقوقی را برای حرفه مند قائل می شود و وظایفی را بر عهده وی می گذارد و بر این اساس است که به مشاغلی مانند معلمی، طبابت ، پرستاری، قضاوت و... حرفه می گویند. بعلاوه حرفه مند حتما خدمتی را به عده ای از اقشار جامعه ارائه می دهد بنابر این در تعامل با افراد دیگر است و در این ارتباط باید اصولی را رعایت کند.
رییس بیمارستان فارابی تاکید کرد: رفتار حرفه ای در گروه درمان به تبیین نوع رابطه بیمار و کادر درمانی می پردازد و در این ارتباط رعایت حقوق بیمار  در اولویت است.
وی همچنین اعتماد بیمار به گروه درمان را اصلی مهم دانست و افزود: اگر بیمار به ما اعتماد نداشته باشد هیچ کار درمانی موثر نخواهد بود.
دکتر صدر السادات در پایان بر لزوم  تکرار مباحث رفتار حرفه ای و آموزش مستمر آن برای اعضای تیم درمان تاکید کرد.
در ادامه دکتر فریبا اصغری، دانشیار مرکز تحقیقات اخلاق پزشکی باتشریح کلیات رفتار حرفه ای، مولفه وظیفه شناسی را مرور کرد. دکتر فاطمه علیپور، چشم پزشک و رابط پروژه ارتقای رفتار حرفه ای بیمارستان فارابی با طرح  مثال به بیان مولفه های عدالت و تعالی پرداخت.
دکتر شهرام صمدی، عضو هیئت علمی بیهوشی نیز مولفه های احترام ، نوعدوستی، شرافت و درستکاری را توضیح داد. و با معرفی case با شرکت کنندگان به بحث و تبادل نظر پرداخت.
خبرو عکس: امیدوار

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد