کد خبر: ٧٢٩٨٥/ ١٦:١١ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 450
چاپ
ارسال به دوست
مرکز قلب تهران
روز 25 آذر و گرامیداشت آن در معاونت پژوهشی
گرامیداشت روز تحقیق و پژوهش در مرکز قلب تهران
روز سه‌شنبه 25 آذر هم‌زمان با روز تحقیق و پژوهش از این واحد علمی و تحقیقی بازدید به عمل آمد.

گالری عکس
به همین مناسبت مدیر مرکز قلب تهران دکتر حاجی قاسمی به همراه مسئول روابط عمومی از واحد تحقیقات و پژوهش بازدید و در هر بخش ضمن تبریک این روز از فعالیت‌ها و خدمات ارزنده کارکنان آن مجموعه، تقدیر و تشکر به عمل آوردند.
واحد تحقیقات و پژوهش علمی در حیطه قلب و عروق در این مرکز از سال 1381 شروع به کارکرده و با همکاری پزشکان باتجربه و اساتید در رشته های مختلف و همکاران اپیدمیولوژی و آمار حیاتی درزمینهٔ های مختلف بالینی و تجربی مرتبط بابیماریهای قلبی عروقی فعالیت می‌کند. ازجمله فعالیت‌های این بخش می‌توان به مواردزیراشاره کرد:
1- طراحی و تهیه و جمع‌آوری بانک‌های اطلاعاتی مرتبط با حیطه‌های مختلف بیماری‌های قلبی عروقی كه از منابع مربوط به بيش از دويست هزار بيمار مراجعه‌کننده به اين مركز به دست می‌آید.
2-بخش تحقیقات تجربی باهدف انجام پروژه‌های تحقیقاتی بر روی حیوانات بزرگ و کوچک که مجهز به اتاق عمل، بخش مراقبت‌های ویژه بعدازعمل و بخش کت لب جهت انجام آنژیوگرافی و مطالعات الکتروفیزیولوژیک قلبی بر روی حیوانات است.3- فعالیت مستمردرزمینه طراحی سیستم پیشگیری ثانویه درزمینهٔ بیماری‌های قلبی عروقی.
4- آموزش نیروهای محقق از طریق برگزاری کارگاه‌ها، سمینارها و کنگره‌ها و شناسایی و طراحي دوره‌های جدید آموزشی و پژوهشی موردنیاز جهت توسعه و ارتقاء کیفیت خدمات پزشکی درزمینهٔ بیماری‌های قلب و عروق.
5- هماهنگی برون بخشی (ارتباط با سایر مراکز تحقیقاتی داخل و خارج ازکشوروانجام طرح‌های تحقیقاتی مشترک).
6- بررسي و تصويب طرح‌های پژوهشي ارجاع شده از طرف اساتيد دانشگاه علوم پزشكي تهران و ديگر دانشگاه‌ها در شوراي پژوهشي اين مركز و اجراي اين طرح‌ها با استفاده از اطلاعات ثبت‌شده در بانک‌های اطلاعاتي مربوطه بطوريكه ساليانه بيش از 50 طرح پژوهشي در اين مركز تحقيقاتي مصوب و اجرا می‌گردد. همچنين میانگین مقالات تعلمی منتشرشده در نشریات ایندکس شده در نمایه های معتبرین المللی، به‌طور متوسط 60 مقاله درسال می‌باشد.
مرکز قلب تهران همچنین دارای یک نشریه علمی به نام The journal of Tehran University Heart Center است که به‌صورت فصلنامه منتشرمیشود. این نشریه با برخورداری ازکادرعلمی ادیتوریال مجرب داخلی و خارجی اقدام به انتشار مقالات علمی معتبر داخلی و خارجی درزمینهٔ بیماری‌های قلبی و عروقی می‌نماید. مقالات منتشرشده در این ژورنال ارسال 2010 در نمایه‌نامه‌ی Pubmed ایندکس می‌گردند.

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد