کد خبر: ٧٣٦٤٩/ ١٢:٥٢ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 641
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان رازی, گروه خبری RSS
اثبات حقانیت مظلومیت ایران و قربانیان شیمیایی
با تلاش پزشك بدون مرز ايراني و دبير بخش بين الملل مجله معتبر Science آمريكا، مقاله «شهداي شيميايي » به چاپ رسيد
ريچارد استون دبير بخش بين‌الملل مجله معتبر جهاني علمي، خبري و اجتماعي مجله ساينس آمريكا مقاله شهداي شيميايي را با عنوان Chemical martyrs به چاپ رساند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان پوست رازی، پانزدهم دی‌ماه 96 مطابق با پنجم ژانويه 2018، براي نخستين بار پس از گذشت 30 سال از پايان جنگ تحميلي، مقاله‌اي با عنوان «شهداي شيميايي» با تلاش دكتر سيد ناصر عمادي پزشك بدون مرز ايراني عضو هیئت‌علمی بيمارستان پوست رازي و ديگر پزشكان كشور، به قلم ريچارد استون دبير بخش بين‌الملل مجله معتبر جهاني علمي، خبري و اجتماعي ساينس آمريكا با عنوان Chemical martyrs به چاپ رسيد.
در اين راستا، با هماهنگي پروفسور ملك‌زاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، در مهرماه 96، ريچارد استون اديتور مجله ساينس Science براي بررسي و تحقيق از وضعيت مجروحان شيميايي به ايران آمد.
ريچارد استون با حضور در مراسم تجليل از جانبازان شيميايي هشت سال دفاع مقدس در بيمارستان پوست رازي اظهار داشت: در حالي دنيا از قربانيان سلاح‌هاي شيميايي در هيروشيما، ناكازاكي و مترو ژاپن و جنگ جهاني اول و دوم سخن مي‌گويد كه ملت و كشور ايران بدون ترديد بزرگ‌ترين قرباني سلاح‌هاي شيميايي است؛ وظيفه خود مي‌دانم در بازگشت به آمريكا به همه دنيا اعلام كنم و قاطعانه از تحقيقات دانشمندان و پزشكان ايراني حمايت به عمل‌آورم.
وي با استناد به فيلم‌ها، تصاوير شهدا، مجروحان و خاطرات خانواده‌هاي شهدا شيميايي به‌ويژه ماجراي شهداي شيميايي نوروزي، نفت چالي، فاطمه حداد سردشتي و درويش وند و تحقيقات خود در اين زمينه، مقاله 'شهداي شيميايي' را به چاپ رساند.

 

انعکاس جهانی از سه دهه عوارض پوستی و آلام جانبازان شیمیایی با حضور نویسنده مجله Science در بیمارستان پوست رازی

 

Science

 

خبر: فریبا حفیظی

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد