کد خبر: ٧٣٩٧٧/ ١١:٢٨ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 839
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی
برگزاری کارگاه آشنایی با طب سوزني گوش در دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر نوژیه کاربردهای اوريكولوتراپي و تأثیر آن بر انواع بیماری ها را شرح داد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، کارگاه آشنایی با کاربردهای طب سوزنی گوش با حضور دکتر رافائل نوژیه از کشور فرانسه، با همکاری مشترک دانشکده پزشکی و دانشکده طب ایرانی روز چهارشنبه 27 دی ماه در سلامتکده احمدیه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر کاظمی نائب رييس فدراسيون جهاني طب سوزني و عضو هیأت علمی دانشکده طب ایرانی، درخصوص تاریخچه پیدایش طب سوزنی در کشور چین و سیر تغییرات این روش درمانی درگذر زمان، توضیحاتی ارائه کرد.
مشاور دفترطب ايراني وزارت بهداشت تأكيد كرد که اولين درمانهای اوريكولوتراپي (درمان از طريق گوش) در ايران باستان و از طريق داغ گذاري نقاطي در گوش صورت مي گرفته است. وي با تأکید بر این مطلب که در گستره زمانیِ به کارگیری طب سوزنی، مفهوم و محتوا همواره یکسان بوده و ابزار مورد استفاده تغییر کرده است، انواع روش ها و ابزار طب سوزنی را به اجمال معرفی کرد.
در ادامه دکتر کاظمی با بیان این مطلب که اساس طب سوزنی، جریان انرژی است، تصریح کرد: انواع طب سوزنی، شامل طب سوزنی بدن، طب سوزنی کف دست و پا، طب سوزنی گوش و.. امکانات مختلف درمانی برای بیماران مختلف را فراهم می کند و انتخاب شیوه و نقاط انجام طب سوزنی براساس شرایط و شرح حال بیمار تعیین می شود.
وی همچنین افزود: طب سوزني تركيبي از دانش طب سنتي و تكنولوژي روز دنيا است و البته اين امر در مورد طب ايراني هم مصداق پيدا مي كند.
در ادامه جلسه دکتر رافائل نوژیه پزشک فرانسوی و متخصص طب سوزنی گوش، پیرامون تاریخچه ایجاد طب سوزنی گوش، از خاستگاه های نخستین و جرقه های فرضیه ساز این روش درمانی تا مشاهدات و تجربیاتی که به نتایج علمی و روش های درمانی کنونی منتج شده است، سخن گفت و تأکید کرد که خاستگاه طب سوزني گوش، ايران، مصر و چين بوده است.
وی همچنین با تأکید بر این مطلب که طب سوزنی گوش، میکروسیستمی از طب سوزنی است، با معرفی نقاط مؤثر بر اعضای مختلف بدن در گوش خارجی انسان، کاربردها و تأثیرات طب سوزنی گوش را بر بیماری های مختلف شرح داد.
 دکتر نوژیه همچنین پیرامون روند مذاکرات سازمان جهانی بهداشت و تشکیل کارگروه استانداردسازی طب سوزنی گوش در لیون فرانسه توضیحاتی ارائه کرد.
درپایان حاضرین در جلسه پیرامون پرسش ها و نظرهای خود با دکتر نوژیه به گفتگو نشستند.

خبر: خاطره فهیمی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد