کد خبر: ٧٤٣٠١/ ١٤:٥٩ - يکشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 876
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
برگزاری کارگاه انقلاب اسلامی و تحولات منطقه و مسائل پیش رو
معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، میزبان حسن قشقاوی، مشاور وزیر امورخارجه، برای بررسی انقلاب اسلامی، تحولات منطقه و مسائل پیش رو بود.

گالری تصاویر
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارگاه انقلاب اسلامی و تحولات منطقه، ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، با حضور حسن قشقاوی مشاور وزیر امور خارجه، عصر روز چهارشنبه 11 بهمن‌96  در محل سالن شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدا استاد قشقاوی، ضمن تسلیت ایام فاطمیه حضور در جمع اساتید هیئت علمی را غنیمتی بزرگ دانست و اظهار کرد که ارتباط اساتید با دانشجویان و ارائه ی درست مفاهیم بسیاری از مشکلات را مرتفع می کند، سپس وی با اشاره به ایام مبارک دهه ی فجر افزود: نیاز است در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به مساله سیاست ورزی، تفکر سیاسی و تردید در اندیشه، بپردازیم و نظام‌های مستقر و غیرمستقر را تبیین کنیم. وی نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران را نظامی مستقر عنوان کرد که بر طبق قانون اساسی بنا نهاده شده است. حسن  قشقاوی وظیفه استادان و متفکران سیاسی را تردید در اندیشه سیاسی و روشنفکری دانست و گفت این اساتید دانشگاهی هستند که باید تئوریهای جدید را ارائه و مسیر حرکت را در جامعه مشخص کنند و به کمک حوزه ی حکومت داری بیایند.
وی در ادامه به شبهاتی در زمینه ی وضعیت کنونی انقلاب اسلامی در داخل و خارج از کشور، کمک ایران به کشورهای مسلمان، بودجه های اختصاص داده شده در جمهوری اسلامی ایران و ... به صورت مصداقی و با ارائه ی تطبیقی در میان کشورهای خاورمیانه و  دیگر کشورهای شاخص در تعاملات جهانی با جمهوری اسلامی ایران، پاسخ داد.
استاد قشقاوی با سابقه ی درخشان بیش از دو دهه خدمات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران، عناوین مختلفی همچون معاون وزیر امورخارجه، مشاور وزیر، سفیر در کشورهای مختلف، نمایندگی ایرانیان خارج از کشور و دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و ... را  در کارنامه ی خود دارد.
  کارگاه‌های ارتقای فرهنگی هیئت‌علمی هر چهارشنبه با توجه به نیازسنجی و نظرسنجی‌های انجام‌شده و ارزیابی نسبت به فضای عمومی جامعه و همچنین مقتضیات زمان در محل شورای معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه برگزار می‌شود.
ازآنجاکه اساتید مدعو سخنران این کارگاه‌ها از میان بهترین سخنرانان و اساتید دانشگاهی ایران در حوزه‌های تخصصی انتخاب می‌شوند و برگزاری کارگاه‌ها به‌صورت منظم در محل و زمان مطلوب انجام می‌پذیرد، استقبال خوب اساتید هیئت‌علمی دانشگاه‌های مختلف را به دنبال داشته است.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/11/16 9:24
0
0
اگه میخواید استقبال واقعی اساتید رو از این جلسات ببینید، اجبارش رو بردارید

با سلام به نظر نمیرسد اجباری برای حضور اساتید در این جلسه بوده باشد. برای گرفتن امتیاز فرهنگی تنوعی از فعالیت ها و کارگاه ها پیش بینی شده است که اساتید به مقتضای علایق و نیاز خود در ان شرکت می کنند.


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد