کد خبر: ٧٤٤٣٢/ ١٦:٠٣ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2495
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
بازدید سه‌ساعته و صمیمی رییس دانشگاه از واحدهای مختلف معاونت آموزشی
دکتر کریمی: بازدیدها تأکیدی بر تسهیل امور مراجعان و فرصتی برای شنیدن حرف دل کارکنان است
دکتر کریمی رییس دانشگاه در بازدید از بخش‌های مختلف معاونت آموزشی از نزدیک در جریان امور آموزشی و مسائل مربوط به آن قرار گرفت.

گالري عکس
در این بازدید که روز چهارشنبه 18 بهمن 96 از حدود ساعت هشت صبح آغاز شد و تا ساعت یازده و نیم به طول انجامید، دکتر کریمی ابتدا در نشست کمیته مشورتی معاونت آموزشی حضور یافت و پس از شنیدن نقطه نظرات و پیشنهادهای اعضای این کمیته، بر تسهیل فرآیندهای آموزشی تأکید کرد.
پس‌ازاین نشست، رییس دانشگاه به همراه دکتر سهراب پور معاون آموزشی و اسکندری مدیرامور عمومی از بخش‌های مختلف معاونت آموزشی بازدید و با همکاران دیدار و گفتگو کرد.
تیم بازدیدکننده ابتدا به بخش مدیران امور آموزشی رفتند و دکتر غیاثوندیان مدیر امور آموزشی و دکتر قاضی خوانساری مدیر امور تحصیلات تکمیلی در زمینه روند اجرایی و نحوه پاسخگویی به مراجعان خود توضیح دادند. سپس رییس دانشگاه از آنان خواست به مهم‌ترین موانع یا مسائل کاری خود اشاره کنند. دکتر کریمی به‌منظور پاسخگویی به‌موقع و مناسب به دانشجویان، توصیه کرد مدیران مربوطه گزارشی از تعداد و دلیل حضور مراجعان خود تهیه کنند تا براساس آن، از طریق بازخورد به دانشکده‌های مربوطه مداخلات لازم اعمال شود.
سپس دکتر کریمی و تیم همراه به بازدید از اداره امور هیات علمی پرداختند. دکتر شکوهی نژاد مدیر امور هیات علمی، توضیحاتی را در زمینه رسیدگی به مراجعان  این حوزه ارائه داد و رییس دانشگاه نکاتی را در زمینه تکریم اعضای هیات علمی بیان کرد.
پس‌ازآن، از اداره دستیاری تخصصی و فوق تخصصی،  اداره تحصیلات تکمیلی و حسابداری بازدید شد و حبیبی، موسوی و الهویی مسئولان این سه واحد به‌طور جداگانه توضیحات مربوطه را ارائه کردند. تعدادی از همکاران نیز مسائل و مشکلات خود را با رییس دانشگاه در میان گذاشتند.
در ادامه دکتر کریمی و تیم همراه به اداره امور دانش‌آموختگان رفتند پس از شنیدن توضیحات قافله باشی رییس اداره دانش‌آموختگان و همکاران این بخش، به یکی از درخواست‌های الکترونیک صدور دانشنامه در حضور رییس دانشگاه رسیدگی شد.
رییس دانشگاه سپس از واحد امور اداری، اداره ثبت‌نام و پذیرش، مرکز خدمات رایانه‌ای و اداره امور بین‌الملل بازدید کرد و گرگانرودی، قریشی و میرزانیا مسئولان هریک از این واحدها، به بیان نحوه  عملکرد و مسائل مربوط به حوزه کاری خود پرداختند.
در ادامه، از بایگانی معاونت آموزشی در طبقه منفی دو ستاد مرکزی بازدید شد. دکتر کریمی و تیم همراه ضمن دیدار و گفتگو با برین سرپرست بایگانی و همکاران این بخش، قدیمی‌ترین پرونده را که مربوط به سال 1331 مشاهده و بازخوانی کردند.
 دبیرخانه و واحد ارسال دانشنامه‌ها نیز آخرین بخشی بود که مورد بازدید رییس دانشگاه قرار گرفت.

بازدید رییس دانشگاه، فرصتی برای درد دل کارکنان
رییس دانشگاه در ارزیابی خود از این بازدید گفت: امروز فرصت مناسبی بود که در کمیته مشورتی معاونت آموزشی در کنار دکتر سهراب پور و همکارانشان باشم تا ضمن شنیدن سخنان آنان، در زمینه تسهیل فرآیندهای آموزشی توصیه‌هایی را بیان کنم.
وی این بازدید را فرصت خوبی برای دیدار و گفتگو باهمکاران معاونت آموزشی دانست و گفت: در این مدت سعی کردم به همراه معاونان آموزشی، پژوهشی و توسعه چندین بار به اتاق‌های همکاران شاغل در ستاد سربزنم و از نزدیک به آنان ابراز ارادت کنم و خسته نباشید بگویم.
رییس دانشگاه تصریح کرد: در این بازدیدها با روند اجرایی واحدهای مختلف آشنا می‌شوم و تا حد امکان بر روان‌سازی امور مربوط به مراجعان در سطوح مختلف اساتید، دانشجویان و کارکنان تأکید می‌کنم. چراکه کاهش پروسه‌های کاری، به‌سرعت بخشیدن امور، جلوگیری از خستگی کارکنان و رضایتمندی بیشتر مراجعان کمک می‌کند.
دکتر کریمی با اشاره به مسائلی که از سوی کارکنان معاونت آموزشی مطرح شد گفت: دیدار خوبی بود نکاتی را که همکاران مطرح کردند تاحد امکان شنیدم. بعضی موارد مربوط به حوزه‌های دیگر بود که توصیه کردم به واحد مربوطه مراجعه کنند تا مشکلاتشان برطرف شود. برخی تقاضاها خارج از اختیارات و توان دانشگاه بود که آن را به بیان ساده اعلام کردم. مواردی هم وجود دارد که ان‌شاءالله پیگیری می‌شود. قطعاً کارکنان شریف دانشگاه با این توضیحات قانع می‌شوند.
وی بابیان اینکه دیدار با کارکنان دانشگاه همیشه برایم لذت‌بخش است گفت: ممکن است همکاران فرصت دیدار با رییس دانشگاه را پیدا نکنند و این بازدیدها کمک می‌کنند حرف دل آنان شنیده شود. ما هم در حد توان خود  به بهبود رفاه و تسهیل امورشان کمک خواهیم کرد.
رییس دانشگاه نیروی انسانی را سرمایه اصلی دانشگاه دانست و گفت: گاهی صحبت‌های ما کاری برای همکاران نمی‌کند اما همین ملاقات‌ها خستگی را از تن آن‌ها دور و بسیاری از مسائل را برطرف می‌کند. انسان‌ها در هر سطحی که باشند نیاز دارند که خودشان، زحمات و تلاششان  دیده شود و من با تمام وجودم تلاش‌های آنان را لمس می‌کنم و قدر می‌شناسم.

به‌کارگیری پیشنهاد مراجعان در بهبود فرایندهای آموزشی

دکتر سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه نیز بازدید رییس دانشگاه را موجب قوت قلب و اطمینان خاطر همکاران خود دانست که تلاش  آن‌ها از سوی رییس دانشگاه موردتوجه قرار می‌گیرد.
وی همچنین پیشنهاد‌هایی را برای بهبود فرآیندهای کاری این حوزه ارائه داد و در خصوص  کمیته مشورتی معاونت آموزشی گفت: این کمیته از اعضای هیات علمی صاحب‌نظر آموزشی دانشکده‌های مختلف تشکیل می‌شود تا مسائل حوزه آموزشی را موردبررسی قرار دهند. در این نشست نیز چالش‌های مربوط به پایان‌نامه‌های دانشگاه بررسی و پیشنهاد‌هایی مطرح شد تا کیفیت کار پایان‌نامه‌ها ارتقا یابد.
دکتر سهراب پور از طراحی سامانه ارتباطی برای ارائه بازخورد دانشجویان از خدماتی که دریافت می‌کنند خبر داد و گفت: دانشجویان پس از مراجعه به واحدهای مختلف معاونت آموزشی می‌توانند نقطه نظرات خود را مطرح کنند تا در بهبود فرایندهای آموزشی مورداستفاده قرار گیرد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/11/19 20:57
0
0
با سلام. یکی از واحدهای زیرمجموعه معاونت آموزشی، مرکز مطالعات و توسعه آموزش است که در این بازدید مورد توجه قرار نگرفت. استقرار مرکز در ساختمانی جدا از ساختمان ستاد نمی تواند دلیل خوبی برای آن باشد.
کاربر مهمان
1396/11/19 7:56
0
1
با سلام و تشکر از ریاست محترم دانشگاه از توجه به پرسنل خواهش ما این است که در صورت امکان در این بازدیدها که نظر ریاست محترم شنیدن حرف دل کارکنان می باشد خود ایشان به تنهایی حضور پیدا کرده تا پرسنل بتوانند به راحتی مشکلات خود را درمیان بگذارند . از طرف پرسنل دانشگاه خطری متوجه ایشان نیست و ما تعجب می کنیم حتی برای ورود و خروج روزانه با محافظ و از آسانسور خاص استفاده می شود و حتی نمی گذارند پرسنل در کنار شما عبور و مرور کنند و همه چیز محصور است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد