کد خبر: ٧٤٥٣٠/ ٠٨:٠٣ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 560
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده پرستاری مامایی, گروه خبری RSS
تجهیز و نوسازی کتابخانه دانشکده پرستاری و مامایی با فرهنگ‌سازی انفاق در مراکز آموزشی
دکتر نیکبخت: تربیت یک پرستار عالم، با سواد و با مهارت باقیات و صالحاتی است که ارزشش از ساخت یک ساختمان بیشتر است.

در جلسه ای که روز دوشنبه 23 بهمن ماه با حضور یک خیر از خانواده اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد؛ دکتر نیکبخت، رئیس دانشکده ورود اعضای هیات علمی و خانواده هایشان به بحث خیرین را مبارک دانست و انجام کار خیر در حوزه توسعه علم و دانش را از ماندگارترین باقیات و صالحات عنوان کرد.
وی با اشاره به اشتغال به تحصیل 1010 دانشجو در دانشکده گفت: شاید دانشکده پرستاری و مامایی تهران اولین دانشکده ای باشد که وارد حوزه کار خیر در بحث کتابخانه و تجهیز کتابخانه و ترویج کتابخوانی در سطح کشور شده است. آنچه برای ما اولویت است محتوای منابع کتابخانه است تا منابع جدید شده و در اختیار دانشجویانی که برای خرید کتاب مشکل مالی دارند قرار گیرد.  
دکتر نیکبخت خاطرنشان کرد: اگر دانشجوی پرستاری و مامایی که با جان انسان ها سرو کار دارد با مطالعه کتب جدید یک دانش و مهارت را یاد بگیرد و بتواند جان یک انسان را نجات دهد ما به مراد خودمان رسیده ایم. یک پرستار در 24 ساعت با 20 الی 30 بیمار تعامل دارد و در طول عمر کاری اش به هزاران انسان مراقبت ارائه می دهد.
رئیس دانشکده اذعان داشت: جمع زیادی از دانشجویان ما در دوره کارشناسی هستند و کتابخانه باید برایشان سرشار از منابع جدید و جذاب باشد. دانش آموختگان ما هرچه باسوادتر و با مهارت تر شود انسان هایی موثرتر و باانگیزه تری خواهند شد. تربیت یک پرستار عالم، با سواد و با مهارت باقیات و صالحاتی است که ارزشش از ساخت یک ساختمان بسیار بیشتر است. دعای یک بیمار و افزوده شدن حتی یک روز به عمرش کاری بسیار ارزشمند است.
رئیس دانشکده ضمن قدردانی از همراهی خانواده دکتر نوغانی در تجهیز و نوسازی منابع و فضای کتابخانه دانشکده؛ ورود این خانواده به بحث خیرین را شروع فرهنگ سازی در کمک به مراکز آموزشی دانست و گفت: ورود خانواده یک عضو هیات علمی یک نوآوری برای دانشگاه و دانشکده است. مهم نیت و شروع کار است؛ نفس شروع کار می تواند زنجیره ای از کارهای خیر را به دنبال داشته باشد.
وی همچنین گفت: در انجام کار خیر حتی میزان کمک مهم نیست؛ مهم برکت آن است و نباید خیرین از ابتدا تحت فشار و یا تعهد مالی قرار گیرند.
دکتر نیکبخت در ادامه بر لزوم تعیین دفتر و فعالیت مجمع خیرین دانشکده در اسرع وقت تاکید کرد.
دکتر برکتی، مدیر مولفه های اجتماعی معاونت اجتماعی و فرهنگی دانشگاه نیز حضور در جمع دانشکده پرستاری و مامایی و تشکیل مجمع خیرین این دانشکده را توفیق دانست و ابراز امیدواری کرد که این حرکت در تمامی دانشکده ها پیگیری شود.
وی تشکیل کارگروه تخصصی و انجام نیازسنجی ها را اقدام مهم بعدی این مجمع دانست.
سعادت، رئیس اداره خیرین و اوقاف معاونت اجتماعی و فرهنگی دانشگاه هم ضمن یادآوری برگزاری مراسم قدردانی از خیرین دانشکده در 14 اسفندماه؛ این مراسم را فرصتی مناسب برای جذب خیرین برای دانشکده دانست.
وی همچنین بر لزوم عقد تفاهم نامه با خیرین و ثبت در تاریخ تاکید کرد.

خبرنگار: شیما سادات عطری

عکس: حسین اکبریان

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/11/24 9:9
0
0
لطفا قبل از اینکه اخبار را روی سایت دانشگاه بگذارید ،چک نمایید .درون کادر خاگستری رنگ ،تاکید بر تربیت پرستار عالم شده است،چرا دانشجویان و اعضای هیات علمی مامایی و بهداشت باروری را دلسرد میکنید ؟ایا تربیت مامای باسواد در شرح وظایف دانشکده پرستاری و مامایی نیست؟لطفا دقت بیشتر نمایید که اخبار به درستی در سایت دانشگاه اورده شوند .ایا لزومی به درج همه اخبار مربوط به دانشکده در سایت دانشگاه ضروریست؟! با تشکر
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد