کد خبر: ٧٤٥٣٤/ ٠٩:١٩ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 725
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
گفت و گو با مدیر مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران
مقصودنیا، دانشجویان پرانگیزه در جهت بهبود فضای فرهنگی دانشگاه جلو بروند
نیلوفر مقصودنیا مدیر مسئول نشریه دانشجویی فراسوی دارو از مسئولان خواست با اختصاص امکانات بیشتر و فضاسازی های لازم، فضای فرهنگی دانشگاه را زنده کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بهره گیری از خلاقیت و استعداد دانشجویان در زمینه های مختلف اجتماعی، آموزشی، مذهبی، هنری، علمی، ادبی، سیاسی و ... اقدام به چاپ نشریه به صورت هفته نامه، ماهنامه، فصلنامه، سالنامه و گاهنامه می کنند که برای آشنایی بیشتر و معرفی آنان با مدیرمسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه به گفت و گویی صمیمانه نشستیم که در زیر می خوانید:

لطفاً بیوگرافی مختصری از خودتان و سوابق فعالیت فرهنگی که داشتید بیان کنید.
نيلوفر مقصودنيا ورودي سال ٩٢ رشته داروسازي دانشگاه علوم پزشكي تهران و از سال ٩٤ مدير مسئول نشريه فراسوي دارو هستم. به عنوان نويسنده و ويراستار نيز در مجله فعاليت داشته ام و همچنين در سال ٩٤ و ٩٥ به عنوان مدير اجرايي كميته برگزاري مجموعه همايش هاي معرفي داروسازان برتر كه ١٠ جلسه در دانشكده داروسازي با حضور داروسازان مطرح كشور در حيطه هاي مختلف برگزار شد، شركت داشته ام.

در خصوص چگونگی تأسیس نشریه فراسوي دارو و زمینه فعالیت آن، توضیح دهید.
نشريه را در سال ٩٤ تاسيس كرديم و قبل از ما هيچ نشريه اي در دانشكده داروسازي فعاليت نداشت و خيلي از مطالب و بحث ها بودند كه براي دانشجويان جاي سوال بود؛ در نتيجه گروهي تشكيل داديم و مجوز فعالیت نشريه را گرفتيم. نشريه فراسوي دارو يك نشريه علمي، اقتصادي و صنفي است. تا به امروز سعي كرده ايم در مجله مطالبي را بياوريم كه در حيطه دغدغه دانشجويان داروسازي و همچنين جامعه داروسازي و حوزه ي سلامت باشد.

در حال حاضر نشریه فراسوي دارو چه تعداد اعضای تحریریه ثابت و غیر ثابت دارد؟ آیا گسترشی در زمینه فعالیت های خود داده اید؟
در حال حاضر ٧ نفر عضو ثابت در تحريريه فراسوي دارو مشغول به فعاليت هستند و نويسندگاني كه حداقل سه شماره همكاري داشته اند مي توانند براي فعاليت در شوراي تحريريه داوطلب شوند و از بين آن ها با صلاحديد سردبير نشريه، اعضاي جديد انتخاب مي شوند. در جهت گسترش خوانده شدن و ديده شدن مطالب، تصميم گرفتيم در فضاي مجازي (كانال تلگرام، اينستاگرام و سايت فراسوي دارو) نيز، فايل هاي مجله را منتشر كنيم.

آیا تاکنون در جشنواره های فرهنگی داخل یا خارج از دانشگاه حضور داشته اید؟
در سال ٩٥ و ٩٦ نشريه فراسوي دارو در جشنواره تيتر ١٠ در بخش مجله و مقالات حضور داشت و در بخش مقاله هاي اقتصادي، نامزد دریافت جایزه بود که مقاله بررسي نظام سلامت كشور فرانسه رتبه اول را كسب كرد. خودم نیز در دومین جشنواره دانشجويي ابن سينا در روز دانشجو 16 آذر ٩٤ در غرفه دانشكده داروسازي به عنوان مدير مسئول نشريه و عضو كميته برگزاري مجموعه همايش هاي معرفي داروسازان برتر حضور داشتم.

به عنوان یک دانشجوی فعال فرهنگی و اجتماعی، تأثیرات اینگونه فعالیت ها روی درس و زندگی خود را چطور ارزیابی می کنید؟
با توجه به تجربه اي كه داشتم، فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي در دوران دانشجويي باعث ايجاد ديد جامع، قدرت تصميم گيري صحيح، يادگيري مديريت، برنامه ريزي و چگونگي برخورد با موانع و مشكلات در درس و ديگر جنبه هاي زندگي می شوند.

نظر خود را در خصوص فضای فرهنگی دانشگاه و فعالیت های دانشجویان در زمینه های مختلف را بیان کنید؟
به نظر من فعاليت هاي فرهنگي در دانشگاه علوم پزشكي تهران كمرنگ شده اند و شاهد عدم رغبت دانشجويان به فعاليت در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي هستيم. از مسئولان تقاضا دارم با اختصاص امكانات بيشتر و فضاسازي هاي لازم و تشويق و ترغيب دانشجويان، فضاي فرهنگي دانشگاه را زنده كنند.

دانشجویانی که بخواهند با نشریه شما همکاری داشته باشند، از چه راه هایی می توانند ارتباط برقرار کنند؟
در هر شماره از نشريه آدرس ايميل فراسوي دارو و كانال تلگرام آورده شده است و علاقه مندان مي توانند درخواست همكاري خود را در زمينه نويسندگي، ويراستاري، عكاسی و ... از طريق ايميل (به نشانی farasoodarootamps@gmail.com) و يا مديران كانال تلگرام (با شناسه telegram.me/farasoodaroo) با ما در ميان بگذارند.

آیا نشریه شما در آینده به کار خود ادامه خواهد داد؟ چشم انداز نشریه در آینده چه خواهد بود؟
بله، ادامه خواهد داد. البته به علت مشغله ترم هاي آخر و نزديك شدن به فارغ التحصيلي در صدد انتخاب جايگزين برای بنده و ديگر اعضاي تيم نشريه در سال آينده هستيم. در رابطه با چشم انداز نشريه در آينده با توجه به تحولات دنياي مجازي، قصد داريم به سمت الكترونيك شدن نشريه و فعاليت هاي ديگر مانند تبديل متن هاي مجله به فيلم كوتاه، اينفوگرافيك و ... برويم.

برای دانشجویانی که قصد وارد شدن به این راه را دارند به عنوان یک فرد با تجربه، چه پیشنهاد و توصیه ای دارید؟
توصيه مي كنم حتما در اين راه وارد شوند چرا كه راهي پر از كسب تجربه هاي گوناگون براي موفقيت هاي آينده شان است و پرانگيزه در جهت بهبود سازي فضاي فرهنگی دانشگاه و مشكلات دانشجويان جلو بروند.

به عنوان حرف آخر اگر مطلبی هست که عنوان نشد، لطفا بیان کنید.
از روابط عمومي معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه براي اختصاص دادن وقت به فعاليت هاي دانشجويي مانند نشريات تشكر مي كنم و اميدوارم نشريات دانشگاه علوم پزشكي تهران بسيار موفق تر از گذشته عمل كنند و شاهد كسب رتبه هاي بيشتر در جشنواره هاي فرهنگي باشيم.

ممنون از وقتی که در اختیار ما گذاشتید.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد