کد خبر: ٧٤٥٤٥/ ١١:١١ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 665
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده پيراپزشكي
دفاع از پایان نامه میرزایی دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات سلامت دانشکده پیراپزشکی
میرزایی از پایان‌نامه خود با عنوان طراحی سیستم تصمیم‌یار پزشکان درزمینه صدور دستورات آزمایشگاهی در بیماری‌های تیروئید دفاع کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی ناهید میرزایی دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات سلامت از پایان‌نامه خود با عنوان طراحی سیستم تصمیم‌یار پزشکان درزمینه صدور دستورات آزمایشگاهی در بیماری‌های تیروئید دفاع کرد.
راه‌اندازی نرم‌افزاری که دارای قابلیت‌های تشکیل پرونده، صدور دستورات، تعیین محدوده آزمایش و نمایش سوابق بیماری بیماران است، اطلاعات آن‌ها را به‌صورت پردازش‌شده در اختیار کاربران قرار بدهد و مشکلات ناشی از اشتباهات دستوری و اشتباهات مربوط به تعیین محدوده آزمایش بیماران مبتلابه بیماری‌های تیروئید را برطرف کند از دلایل اصلی انتخاب این موضوع بود.
از نتایج این مطالعه می‌توان به طراحی نرم‌افزار موردپژوهش باقابلیت تشکیل پرونده برای بیماران اطلاعات جامعی از آن‌ها را در پایگاه داده برای مراجعات بعدی بیماران فراهم می‌کند، اشاره کرد. هدف‌های دیگری که این پژوهش می توان به سرعت در صدور دستورات آزمایشگاهی، دقت تعیین محدوده آزمایشات اشاره کرد که با راه‌اندازی در مراکز درمانی در طولانی‌مدت باعث صرفه اقتصادی نیز می‌شود.
دکتر رضا صفدری و دکتر نیلوفر محمد زاده اساتید راهنما و دکتر ناهید عین الهی استاد مشاور این پژوهش بودند.دکتر مرجان قاضی سعیدی و دکتر نسرین دشتی داوری آن را بر عهده داشتند

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد