کد خبر: ٧٤٦٥٠/ ١٠:٥٣ - يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 595
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
کارشناس شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر گواهی ارائه مقاله در دومین همایش بین المللی چالش‌های بالینی را دریافت کرد
کارشناس مادران شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر گواهی ارائه مقاله در دومین همایش بین‌المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، فرشته چوبساز، کارشناس مادران شبکه با اشاره به مطالب بیان‌شده در این مقاله گفت: سرطان سومین عامل مرگ‌ومیر در ایران است. سالانه بیش از ۳۰ هزار تن از هم‌وطنان در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند  با توجه به میزان بروز مرگ‌ومیر بالا، بار سنگین مالی نیز بر دوش سیستم بهداشتی می‌گذارد.  
همچنین سرطان زنان به‌عنوان سومین اولویت بهداشتی کشور در نظر گرفته‌شده است و نیاز به مداخله برنامه‌ریزی‌شده‌ای به‌منظور پیشگیری و کنترل دارد ازآنجاکه  زنان نقش عمده‌ای در استواری نظام خانواده‌دارند. سرطان‌های بانوان نه‌تنها از جنبه سلامتی خودشان، بلکه از جهت اختلالی که در کانون خانواده و آرامش فکری و روحی فرزندان ایجاد می‌کنند، موردتوجه چندجانبه قرار می‌گیرند.  
وی در ادامه افزود: سرطان بیماری مزمن بوده و مداوای طولانی نیز می‌طلبد. در طول این ماه‌ها افراد خانواده از یکسو نگران سلامتی بیمار هستند که می‌تواند موجب اضطراب، افسردگی و افت تحصیلی در فرزندان شود و از سوی دیگر فقدان فیزیکی مادر، خصوصاً در مواردی که فرد ناچار است برای دسترسی به مراکز درمانی، روزها و هفته‌ها از منزل دور باشد، باعث بی‌نظمی امور منزل و فرزندان شده و روند آسایش خانواده را مختل می‌کند و همچنین درباره فاکتورهای زمینه‌ساز سرطان و راه‌های کاهش ریسک ابتلا به آن، بحث زیادی شده است. بنابراین  توجه به علائم هشداردهنده سرطان‌های شایع زنان و روش‌های تشخیص بیماری در مراحل ابتدایی مهم است.
چوبساز در پایان بابیان اینکه مقاله فوق تحت عنوان preventaion of gynecologic cancer و با توجه به محوریت کنگره مطرح و چاپ شد و در دومین همایش بین‌المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی ارائه شد.
توضیح اینکه این همایش در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی 25 الی 27 بهمن 96 برگزار شد.
خبر: خورسندفرد
 
 

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد