کد خبر: ٧٤٦٥٨/ ١٤:٠٧ - يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 149
چاپ
ارسال به دوست
كارگاه سيره اخلاقي و سبك زندگي حضرت فاطمه (س) در دانشگاه برگزار شد
در کارگاه سيره اخلاقي و سبك زندگي حضرت فاطمه (س)، بر الگو قرار دادن سبک و سیره زندگی فردی و اجتماعی حضرت فاطمه (س) تأکید شد.

این مراسم صبح روز یکشنبه 29 بهمن 96 در سالن G6 ستاد مرکزی دانشگاه با پخش کلیپی در خصوص سبک زندگی حضرت فاطمه (س) آغاز شد و با قرائت قرآن کریم، سرود ملی و مداحی سلیمانی از مداحان اهل‌بیت و همکار مرکز بسیج جامعه پزشکی ادامه داشت.
سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر احمدی، استاد گروه معارف و عضو هیئت‌علمی دانشگاه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه، حضرت فاطمه (س) را بانوی دوعالم و سرور زنان دنیا خواند و گفت: آیات و روایات بسیاری در مورد سیره و اخلاق ائمه معصومین و پیامبران و همچنین روایات بسیاری از حضرت فاطمه (س) شنیده‌ایم، سخن گفتن از چنین مقامی دشوار است و نیاز به مطالعه فراوان دارد.
وی ادامه داد: حضرت علی (ع) در توصیف حضرت فاطمه (س) فرموده، فاطمه درحالی‌که بستگان و نزدیکان او بهترین بودند در خانه ایی با من زندگی می‌کرد که در رسیدگی به امور خانه، به‌قدری با مشک آب‌کشیده بود که اثر آن بر سینه او مانده بود، به‌قدری جارو کرده بود که دستانش پینه زده بود، زندگی او سراسر سادگی و ایثار و نمونه کامل یک زن فداکار و مادری مهربان بود.
دکتر احمدی، ساده‌پوشی، معرفت، رضا و ... را از خصایل اخلاقی حضرت فاطمه عنوان کرد و گفت: سادگی لباس ایشان به‌قدری مشهود بود که سلمان فارسی در توصیف آن می‌گوید، شگفتا که دختران و زنان کسری و قیصر لباسی از سندوس و حریر می‌پوشند درحالی‌که فاطمه همیشه با لباسی ساده و با زینت حیا زندگی می‌کند.
وی افزود: پیامبر اکرم (ص) همواره حضرت فاطمه را به سحرخیزی، پرهیز از پرخوابی، استغفار برای مؤمنان، درود فرستادن به پیامبران، خواندن مکرر سوره توحید ترغیب می‌کردند و از همان ابتدای زندگی ایشان با حضرت علی خواست که در خانه بماند و به انجام امور خانه برسد و کار در بیرون خانه را به علی بسپارد.
دکتر احمدی در پایان سخنان خود تأکید کرد که با توسل به ائمه اطهار و الگو قرار دادن سیره و سبک زندگی آن‌ها زندگی فردی و اجتماعی خود را بیمه کنیم.
توضیح اینکه، این کارگاه به همت کانون بسیج جامعه پزشکی سازمان مرکزی و همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی ساختمان 43 دانشگاه برای تمامی کارکنان و اعضای هیئت‌علمی برگزار شد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد