کد خبر: ٧٤٨٩٠/ ١١:٤٣ - سه شنبه ٨ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1353
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
برگزاری پنجمین جشن روز بین‌الملل دانشگاه 14 و 15 اسفندماه
دکتر کردی روز بین‌الملل را فرصتی برای ارتقای فردی و دانشگاهی دانست
معاون بین‌الملل دانشگاه از برگزاری پنجمین جشن روز بین‌الملل در روزهای دوشنبه و سه شنبه 14 و 15 اسفندماه خبر داد و این روز را فرصتی دانست که اعضای هیأت‌علمی، کارکنان و دانشجویان می‌توانند برای ارتقاء خود، گروه‌ها، بخش‌های آموزشی، دانشکده‌ها و در نهایت دانشگاه از آن بهره ببرند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر رامین کردی با بیان این مطلب گفت: این ارتقاء می‌تواند جنبه فردی داشته باشد و موجب پیشرفت اساتید، کارکنان گروه‌های آموزشی و بخش‌های بیمارستانی و دانشجویان را فراهم کند و یا می‌تواند ابعاد آموزشی، پژوهشی و خدمات تخصصی دانشگاه را در برگیرد.
وی با اشاره به اینکه بعد بین‌الملل طیف وسیعی دارد، اظهار داشت: این طیف از انجام پروژه تحقیقاتی مشترک با مراکز علمی خارج از کشور، جذب دانشجویان بین‌المللی برای گروه‌های آموزشی و فعالیت مشترک مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور تا تعریف رشته‌های جدید در مقاطع مختلف به ویژه تخصص و فوق تخصص، ارتقاء برنامه‌های آموزشی در همکاری مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر بین‌المللی را شامل می‌شود.
معاون بین‌الملل دانشگاه بخشی از نگاه بین‌المللی سازی دانشگاه را متوجه حمایت از کشورهایی دانست که به لحاظ علمی در حیطه پزشکی ضعیف هستند و تصریح کرد: جذب و آموزش دانشجویان این کشورها در واقع زکات علمی است که همه ما باید در حیطه تخصصی خود پرداخت کنیم ضمن اینکه به تبیین مرجعیت علمی دانشگاه در منطقه کمک خواهد کرد.
دکتر کردی افزود: بخشی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خارجی دانشگاه در بازگشت به کشورهایشان به جایگاه‌های شایسته دانشگاهی دست یافته‌اند و باید پذیرفت که این افراد بهترین پرچمداران برای انتقال فرهنگ ایرانی و اسلامی کشورمان هستند.
وی در ادامه به برنامه‌های روز بین‌الملل دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: جشن روز بین‌الملل از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 14 اسفند با برپایی غرفه‌های نمایشگاهی در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی فعالیت خود را آغاز می‌کند.
معاون بین‌الملل دانشگاه با بیان اینکه بخش اصلی غرفه‌های نمایشگاهی این مراسم به دانشجویان خارجی اختصاص یافته است، اظهار داشت: دانشجویان به واسطه حضور در این غرفه‌ها ضمن نمایش فرهنگ، تمدن و تاریخ کشور خود و تجربیات تحصیل در دانشگاه، امکان تعامل با سفرای کشورهای خود و ارتباط نزدیک‌تر با بدنه دانشگاه را خواهند داشت.
دکتر کردی افزود: همچنین 11 دانشکده زیرمجموعه دانشگاه، دانشگاه تهران، معاونت، پردیس و کالج بین‌الملل دانشگاه نیز غرفه‌هایی در نمایشگاه جانبی جشن روز بین‌الملل خواهند داشت.
معاون بین‌الملل دانشگاه از حضور سفرا، رایزنان و نمایندگان کشورهای مختلف در این مراسم طبق روال سال‌های قبل خبر داد و گفت: تبادلات علمی و فرهنگی در کنار ارائه و دریافت پیشنهادات همکاری که منجر به پیشرفت و اعتلای دانشگاه شود و یا زمینه ارتباطات دانشگاهی گسترده را فراهم کند با حضور این گروه از مهمانان امکان‌پذیر خواهد بود.
وی ضمن دعوت از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برای حضور در این مراسم، گفت: توصیه می‌کنم حتی اگر فرصت حضور در برنامه و بازدید از بخش نمایشگاهی ایجاد نشد این روز را به تفکر در خصوص چگونگی بهره‌مندی از بعد بین‌الملل برای اعتلاء آموزش، پژوهش، خدمات تخصصی، نیروهای انسانی و ساختارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دانشگاه اختصاص دهند.
توضیح اینکه غرفه‌های نمایشگاهی جشن روز بین‌الملل دانشگاه در روز سه شنبه 15 اسفند نیز  از ساعت 9 صبح لغایت 15 عصر در محل موزه ملی تاریخ علوم پزشکی پذیرای علاقمندان خواهد بود.
خبرنگار: مهناز وحیدی
عکس: سید میثم عطری (آرشیو)

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد