کد خبر: ٧٥٠٣٧/ ١٦:١٢ - دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1969
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
دیدار رییس دانشگاه با رییس دانشگاه آلتین باش ترکیه
امضا تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه آلتین باش ترکیه
دکتر کریمی، رئیس دانشگاه، تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی را با دکتر کاگری ارهان رییس دانشگاه آلتین باش ترکیه امضا کرد.


رییس دانشگاه آلتین باش ترکیه و هیات همراه ظهر روز دوشنبه 14 اسفند 96 با حضور در دانشگاه علوم پزشکی تهران با دکتر کریمی رییس دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
دکتر کریمی رییس دانشگاه با اشاره به ارزیابی خود از دانشگاه آلتین باش ترکیه گفت: این دانشگاه در استامبول ترکیه قرار دارد. دانشگاه تقریباً جوان و با پشتوانه مالی خوبی است. درحال حاضر هم   10 هزار دانشجو دارد و نسبت تعداد استاد به دانشجو آن بالاست.
رییس دانشگاه تعداد دانشجویان ایرانی این دانشگاه را حدود 70 نفر در رشته‌های پزشکی و مهندسی برشمرد و گفت: دانشگاه آلتین باش از دانشکده‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، حقوق و مهندسی تشکیل‌شده و سه کمپوس دارد که یکی از آن‌ها در حوزه پزشکی است و 20 درصد دانشجویان آن خارجی هستند.
دکتر کریمی با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه‌ای که به امضا رسید گفت: با توجه به اینکه ترکیه یکی از همسایه‌های خوب کشورمان است و ایران ارتباط خوبی با ترکیه دارد می‌توانیم همکاری‌های علمی خود را توسعه دهیم. براساس این تفاهم‌نامه در مرحله اول دانشکده‌های داروسازی و دندانپزشکی می‌توانند تبادل استاد داشته باشند.
وی افزود: تبادل دانشجو مراحل قانونی دارد که باید طی شود و امیدواریم در آینده شاهد همکاری‌های بیشتری در این زمینه باشیم.
سپس دکتر ارهان رییس دانشگاه آلتین باش با اشاره به ارزیابی خود از  دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این دانشگاه جز بهترین دانشگاه‌های ایران است و در منطقه از شهرت خوبی برخوردار است درنتیجه ما از قبل این دانشگاه را می‌شناختیم.
وی با اشاره به‌روز بین‌الملل در دانشگاه گفت: این روز فرصت خوبی برای ارتباط بیشتر دانشجویان و اساتید دو دانشگاه بود و امکانی مناسبی فراهم شد که از دانشکده‌های مختلف دانشگاه بازدید و با نمایندگان آنان گفتگو کنیم.
دکتر ارهان از برنامه‌های آینده این دانشگاه برای همکاری بیشتر با دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: پروژه‌های مشترک خوبی در حوزه علوم پزشکی و بهداشت بین دو دانشگاه وجود دارد و اساتید دو دانشگاه ارتباط خوبی با یکدیگر دارند بخصوص دانشکده دندانپزشکی و ما تصمیم داریم امکان تبادلات تحقیقاتی را نیز فراهم کنیم. دانشگاه ما در پروژه اراسموس پلاس هم مشارکت دارد که می‌توانیم از همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه استفاده کنیم.
دکتر کردی معاون بین‌الملل دانشگاه نیز با اشاره به برنامه‌های دانشگاه برای عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی گفت: تلاش می‌کنیم تفاهم‌نامه‌هایی را منعقد کنیم  که حداقل از قبل یک برنامه عملیاتی را برای آن  پیش‌بینی کرده باشیم  تا پس از امضا وارد مراحل اجرایی شویم.
وی افزود: نمایندگانی را از بین اعضای هیات علمی دانشگاه به‌عنوان مسئول ارتباطات بین‌الملل با کشورهای مختلفی که خواستار همکاری با آنان هستیم در مشخص کردیم تا زمینه همکاری‌های علمی دانشگاه را توسعه دهند. مسئول ارتباط دانشگاه با ترکیه نیز خانم دکتر مهدوی است که در این نشست حضور داشتند.
توضیح اینکه، در این نشست روسای دانشکده‌های دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آلتین باش نیز حضور داشتند و بازدید از دانشکده‌های دندانپزشکی، داروسازی و مرکز قلب در دستور کار آنان قرار دارد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد