کد خبر: ٧٥٠٧٣/ ١٤:٢٨ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1475
چاپ
ارسال به دوست
دفتر امور ایثارگران, گروه خبری RSS
دیدار مدیر دفتر امور ایثارگران و مدیر ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه، با خانواده شهید میر محمدعلی
دکتر مقیمی در دیدار با خانواده شهید میر محمدعلی گفت:: فریاد ممتد شهید در ثانیه ثانیه زمان جاری است.

گالری عکس
در آستانه گرامیداشت روز شهدا، دکتر مقیمی، مدیر دفتر امور ایثارگران و دکتر پورمحمدیان، مدیر ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه به همراه کارشناسان دفتر امور ایثارگران با سید مرتضی میر محمدعلی فرزند معزز شهید سیدرضا میر محمدعلی دیدار کردند.
دکتر مقیمی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا از جمع خواست نثار روح شهید فاتحه‌ای بخوانند و گفت: فریاد ممتد شهید در ثانیه ثانیه زمان جاری است. شهدا، رفته‌اند و رسالتی از جنس آگاهی و حرکت را بر دوش ما باقی گذاشته‌اند. زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره رشادت و جان‌فشانی شهدا وظیفه‌ای است که بر دوش تک‌تک ماست.
فرزند شهید گفت: پدرم در زمان شهادت 52 ساله بودند؛ ما اهل کن هستیم و پدرم  پیش از شهادت به کشاورزی مشغول بود. ایشان ده سال قبل از نهضت امام خمینی (ره) خواب‌دیده بود که شهید می‌شود و این خواب را برای مادرم تعریف کرده بودند. آن زمان برای مادرم باورکردنی نبود تا اینکه انقلاب شروع شد و ایشان راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شدند و در سال 1361 در عملیات آزادسازی خرمشهر به فیض شهادت نائل شدند. از شهید هفت فرزند پسر و یک دختر به یادگار مانده است؛ برادر بزرگم سال 1376 به رحمت خدا رفتند.خدا را شکر سایه مادر بالای سرمان است. پدرم قبل از رفتن به جبهه هشت اتاق در خانه درست کردند و هر اتاق را به نیت یکی از فرزندان ساختند. درواقع به دنبال آسایش و آرامش خانواده و فرزندان بودند.در آن دوران تمام خانه‌های روستا از گل و خشت بود ولی  ایشان خانه ما را از آجر درست کردند.
توضیح اینکه سید مرتضی میر محمدعلی از سال 1378 در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به کار است، که حدود سه سال آن را در بیمارستان امام و شانزده سال در کارگزینی ستاد مرکزی مشغول خدمت است.
خبر: اسماعیلی
عکاس:علی گلمحمدی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/12/16 19:43
0
0
کار ارزشمند دفتر ایثارگران و جناب آقای دکتر مقیمی برای دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران دانشگاه قابل تقدیر است.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد