کد خبر: ٧٥١١٢/ ١٣:٥٨ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 379
چاپ
ارسال به دوست
معرفت عشق خدائیست به هر نفس ندهند
نامه‌رسان دانشگاه کیف پر از پول را به صاحبش بازگرداند
نبی‌الله نویدی نامه‌رسان امانت‌دار دفتر فنی دانشگاه، هنگام عبور از خیابان، کیف پر از پولی را که پیداکرده بود به صاحبش بازگرداند.

در این روزگار پرهیاهو، شنیدن واژه‌هایی چون شرافت و امانت‌داری حال آدم را خوب می‌کند چه رسد به اینکه مصداق آن سال‌ها همکارت باشد. هنوز هم هستند افرادی که بوی ناب انسانیت می‌دهند و با رفتارشان نشان می‌دهند بزرگی به جاه و مقام نیست و دریادلی و بی‌نیازی است که به انسان‌ها بزرگی می‌بخشد.

ماجرای پیدا شدن کیف و بازگردان آن به صاحبش را از زبان این همکار دانشگاه بخوانید:
آقای نویدی بفرمایید چه اتفاقی افتاد و کیف را در کجا پیدا کردید و چطور به صاحبش بازگرداندید؟
حدود دو هفته پیش، شب‌هنگام در حال عبور از پل حافظ بودم که دیدم کیفی در کنار خیابان افتاده و من آن را برداشتم. کیف حاوی برگه‌های زیادی از چک، مدارک شناسایی و کارت‌بانکی بود. فردای آن روز کارت‌بانکی را به بانک بردم تا بتوانم صاحبش را پیدا کنم.اما چون حسابش را بسته بود امکان دسترسی به آن وجود نداشت و باید شماره ملی‌اش را هم ارائه می‌دادم. بار دیگر با  همراه داشتن کارت ملی که یافته بودم به شعبه دیگری رفتم و خواستم که با صاحب حساب تماس بگیرند و موفق شدم  با او صحبت کنم. آدرس دانشگاه را دادم تا برای تحویل کیف مراجعه کند.
وسوسه نشدید در این روزهای پایانی و پرمخارج سال، بخشی از محتوای کیف را به زخم زندگی‌تان بزنید؟
به‌هیچ‌وجه!  خودم را جای آن آقایی که کیف خود را گم‌کرده بود گذاشتم اگر این اتفاق برای من می‌افتاد انتظار داشتم کسی که آن را پیدا می‌کند، بازگرداند. صاحب این پول‌ها هم برای داشتن آن تلاش کرده و زحمت‌کشیده است. بنابراین وقتی چیزی مربوط به من نیست چطور می‌توانم صاحب آن باشم. هرچه قدر هم آدم نیاز مالی داشته باشد دلیل نمی‌شود که دست به هر کاری بزند. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که مردمان خوبی دارد که  به هم‌وطنان خود کمک می‌کنند.
پس به پول‌های بادآورده اعتقادی ندارید؟ اینکه خدا این پول را رسانده و چرا من خرجش نکنم؟
خدا اگر بخواهد برساند از راه درستش می‌رساند. برای رسیدن به رفاه در زندگی باید تلاش کرد. هر پول خارج از عرفی که به دست انسان برسد در راهی که نباید خرج می‌شود. نباید دست روی دست گذاشت و هیچ تلاشی نکرد و منتظر بود که خدا برساند. برای پیروز شدن در هر میدانی باید تلاش کرد.
صاحب کیف به شما پیشنهاد مژدگانی هم داد؟
بله اصرار داشت که مبلغی را به‌عنوان مژدگانی دریافت کنم و حتی پیشنهاد داد برای خانواده از بوتیک او خرید کنم اما هیچ‌کدام را قبول نکردم. چون وظیفه خودم می‌دانستم که این پول را به صاحبش بازگردانم.
دانشگاه به وجود انسان‌های شریفی چون شما افتخار می‌کند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • نویدی
  • دفتر فنی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/12/19 19:11
0
0
آقای نویدی از انسانهای شریف روزگار و از بهترین همکاران دفتر فنی دانشگاه هستن. درود به این همه مناعت طبع ایشان
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد