کد خبر: ٧٥١٦٢/ ١٠:٢٥ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1310
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
بازدید وزیر بهداشت عمومی تایلند از موزه ملی تاریخ پزشکی/اهدای نشان دانشگاه علوم پزشکی تهران به پروفسور پیاساکول
پروفسور پیاساکول، وزیر بهداشت عمومی تایلند و هیأت همراه ضمن بازدید از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی، در ناهار کاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه شرکت کردند.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، وزیر بهداشت عمومی تایلند روز جمعه 18 اسفند 96 با استقبال دکتر هاشمی، وزیر بهداشت و دکتر کریمی، رئیس دانشگاه وارد موزه ملی تاریخ علوم پزشکی شد و با حضور در آمفی‌تئاتر این مجموعه در قالب فیلم کوتاهی با دانشگاه علوم پزشکی تهران آشنا شد.
در این فیلم که با معرفی شهر تهران و ظرفیت‌های آن آغاز شد، توضیحات اجمالی در خصوص دانشکده‌ها، مراکز تحقیقاتی و بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه ارائه شد.
همچنین توانمندی‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران به ویژه در حوزه جذب و آموزش دانشجویان خارجی نیز تشریح شد.
سپس پروفسور پیاساکول و هیأت همراه با حضور دکتر کریمی، رئیس دانشگاه از بخش‌های مختلف موزه بازدید و امکان آَشنایی با بخشی از ظرفیت‌های تاریخ علوم پزشکی ایران را به دست آوردند.
در ادامه، ناهار کاری وزرای بهداشت دو کشور و رئیس دانشگاه با حضور مدیران و معاونانی از وزارت بهداشت، دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی و دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل برگزار شد.
دکتر حریرچی، سخنگوی وزیر بهداشت در خصوص مهم‌ترین مباحث مطرح‌شده طی این دیدار گفت: تایلند نخستین کشور جهان سومی است که به پوشش همگانی سلامت دست ‌یافته و در همین راستا وزارتخانه‌های دو کشور از قبل همکاری‌های مشترک متعددی را با یکدیگر داشته‌اند.
وی افزود: در این ملاقات همکاری در زمینه کنترل هزینه‌ها با توجه به اینکه بودجه‌های حوزه‌های سلامت و بهداشت در اغلب نقاط جهان تکافوی هزینه‌های این بخش را نمی‌کند، مورد تأکید قرار گرفت.
سخنگوی وزارت بهداشت ارزیابی تکنولوژیهای سلامت و آموزش گروه‌های درمانی با همکاری مشترک برای اقدامات بهداشتی را از دیگر زمینه‌های توافق شده عنوان کرد.
دکتر حریرچی همچنین از بحث و بررسی پیرامون چگونگی مدیریت منابع مالی کشورها در حوزه بهداشت و درمان در این ملاقات خبر داد.
دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه نیز دیدار با وزیر بهداشت عمومی تایلند را زمینه‌ساز آشنایی با سیستم نظام آموزش عالی این کشور دانست و بیان داشت: با توجه به اینکه پروفسور پیاساکول نزدیک به یک دهه ریاست بهترین دانشگاه تایلند را برعهده داشته، امیدواریم تعاملات علمی با این کشور وارد مرحله جدیدی شود.
وی از انجام تعاملاتی با مسئول آموزش عالی پزشکی تایلند خبر داد و گفت: مذاکراتی در راستای تبادلات دانشگاهی و انجام پروژه‌های مشترک انجام شد.
در انتهای این مراسم، نشان دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط دکتر کریمی، رئیس دانشگاه به پروفسور پیاساکول اهدا شد.
همچنین به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر، هدایایی توسط وزیر بهداشت به دو نفر از بانوان هیأت وزارت بهداشت عمومی تایلند اعطاء شد.
توضیح اینکه به دنبال سفر هیأت وزارت بهداشت تایلند به ایران، اسناد همکاری در حوزه سلامت به امضای وزرای بهداشت دو کشور رسیده است.
خبر و عکس: مهناز وحیدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد